14.8.2020 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

PSI: Jak se mají Rumíček a Talinka

Tak jde čas... Aneb mladí a neklidní :-D

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 9.7.2019 8:43

neskutečně...

...krásně a s láskou napsané zážitky s oběma suprovýma psíkama. Tedy klobouk dolů, co všechno jste s Tali dokázali, má velké štěstí, že se k Vám dostala :-)

A. Lex 5.7.2019 22:40

Petro,

seš dobrá. A držím všechno, co držet jde, aby vám ta psí pohoda co nejdéle vycházela. Zasloužíte si to všichni zúčastnění. Čtyřnozí i dvounozí.

J. Hlavsová 4.7.2019 12:10

Obdivuji Tě, Petro

za ten velký kus práce, kterou jsi pro Mauglího Tali udělala. Už jsem to psala na zrzavce, ale musím to tu zopakovat. Moc mě mrzelo, když jsi to chtěla vzdát a jsem moc ráda, že jsi vytrvala, ten výsledek opravdu stojí zato!

Z. Vave 4.7.2019 8:34

Milá Petro,

vždycky Tě ráda čtu, ale tento článek se mi četl obzvlášť dobře. Tali měla mimořádné štěstí, že narazila na Tebe, na vás oba. A na Rumíčka.

Obdivuju, jak se dokážeš napojit na své psy, jak se je snažíš pochopit a usměrnit. Jsi prostě skvělá a Tví psi se u Tebe mají jako v ráji.

Pozdrav posílá i Dalmi, zrovna včera jsme o Tobě, psech a Tvém psaní mluvily.

E. Šusová 4.7.2019 11:16

Re: Milá Petro,

Ahoj Vave, moc díky za pochvalu a taky moc zdravím Dalmi. doufám, že se obě dobře daříte :-)

Z. Vave 4.7.2019 18:59

Re: Milá Petro,

Děkujeme, daříme se skvěle! :)

Z. Tora 3.7.2019 18:18

Petro,

udělali jste neskutečný kus práce, ani jsem při čtení nedýchala. Měla štěstí jak hrom, Tali, že se dostala zrovna k vám. Mohl z ní být zlomený a nešťastný pes, takhle je to perfektní psová, z které určitě vyroste úžasná psí dáma.

Klobouk dolů, jen co je pravda.

E. Šusová 3.7.2019 20:42

Re: Petro,

no , možná by jí nečekalo nic moc hezkýho. Protože na ni nikdo moc neměl trpělivost, nedal jí čas. :-( ona má chuť pracovat, velkou, ale neví si se sebou rady.

Z. Hanča 3.7.2019 14:17

Petro,

to jsou úžasné zprávy! Četla jsem bez dechu, chvíli s pusou od ucha k uchu a chvíli zase s dojetím, protože to je prostě bomba. Ty opravdu z těch psů dostaneš i to, co v nich není, nebo je to ukrytý tak hluboko pod nánosem všelijakého balastu, že to tam nevidí nikdo jiný než ty. Klobouk dolů! Táli to vyhrála a moc vám všem přeju, ať to ve smečce klape pořád dál a čím dál líp nastoupeným směrem! :-)

P.S. A Rumíček je anděl v psí podobě!

E. Šusová 3.7.2019 14:19

Re: Petro,

Jo to říkala i Peťa - AP, když Tali viděla prvně a znala všechny ty naše zkazky. Že ona to vyhrála a pak tiše dodala, no ale vy ne :D .

Ano Rumoušek je svatořečenej už za živa :-D . Když pro nic jinýho, tak každej druhej pes by to člověku nechal sežrat to, že je ta pozornost hodně upřená na toho druhýho, protože by velmi rychle začal využívat toho, že má tím pádem on volno.

Z. Lika 3.7.2019 17:26

Re: Petro,

On vás má totiž Rumíček rád, už odnepaměti. Tak proto.

E. Šusová 3.7.2019 20:55

Re: Petro,

:-) ano prosím, miluje nás celým svým zrzatým srdíčkem.

T. Zana 3.7.2019 13:29

Aaaaach!

Moji oblíbenci :-) A samé dobré zprávy!

Rumíček s chlupatou svatozáří a Talinka s (těžce, ale nakonec přece) nalezenými dobrými mravy.

Petro, jsi skvělá (a páník taky), takže si zasloužíš vzorné - nebo skorovzorné - psy!!

Moc jsem se potěšila :-))

E. Šusová 3.7.2019 14:10

Re: Aaaaach!

Beru i ty skorovzorný,páč šécko lepčí, než to předpeklí předtím :D

Je to prostě jiná liga, než s profesorskými Zrzavci, to už halt tak bude, člověk musel přistoupit na spoustu změn. Ale některý se podařilo otočit zase zpátky :-)

Z. Janaba 3.7.2019 11:44

Krása!

Petro, čte se to jak neuvěřitelné sci fi! Tvoje vytrvalost a náhled do psí duše má můj hlubokosklon a Tali měla kliku, že se dostala zrovna pod tvou kuratelu. Jsem za ni ráda, jsi jednička!

E. Šusová 3.7.2019 11:47

Re: Krása!

:-) no nevím ešivá vona je ráda, když musí pod tou kuratelou být??? Dneska ráno vypadala dost otráveně, když se ozvalo TALYJEE! CO to má znamenat? A ona se musela vrátit zpátky na podestu, z který si seběhla, místo aby šla se mnou. A je je zázrak, že se vrátí. A ten zázrak se jmenuje vztah. KO-NEČ-NĚ :-)

D. Ruščáková 3.7.2019 10:45

Petro,

hluboce před tebou skláním, je neuvěřitelné, co jsi všechno dokázala, abys jedné fence vysvětlila, že fungovat na lásku je to nejlepší:))

Vůbec tvoje práce s psy je vysoká škola citu, pochopení a pekelné tvrdohlavosti - z tvé strany, pochopitelně:))

A jak to tak čtu, tak jsem ráda za psy, které mám od štěněte - nějak si nemyslím, že bych tohle zvládla.

E. Šusová 3.7.2019 11:27

Re: Petro,

Dede, naprosto jsi to vystihla:

...abys jedné fence vysvětlila, že fungovat na lásku je to nejlepší:))....

tohle byla ta největší práce, největší, a já věděla, že bez toho se prostě nehneme z místa. Kde není vztah a chuť do spolupráce, nemůže fungovat to ostatní.

...že bych tohle zvládla....

no on by to hele někdo zvládnul určitě i mnohem líp. Už jen kdyby měl jiný podmínky. Tam bylo jasně vidět, že kdyby se bydlelo v domku, ona byla jedináček a majitel byl jen jeden - nejlépe chlap, ale chlap, kterej psům rozumí, šlo by to mnohem líp. pro ni bylo blbý už jen to město, kde je velký omezení třeba při venčení. Kdyby mohla zpočátku vegetit na zahradě což by znamenalo, že se může venčit bez vodítka - venčit myslím, vykonávat potřebu, kdy k tomu potřebuje nejdřív pohyb a pak soukromí a už vůbec ne vodítko, znamenalo by to velkou úlevu pro ni i pro majitele, protože by bývalo odpadlo to šílený zmítání a rotování. A jiný a jiný věci. kdybych byla chlap-nejlépe stokilovej, měla bych jednodušší pozici, Brtnik sice chlap je, ale zas o těch psech nevěděl nic. A i s ním flákla o zem :D :D Mně přeprala vždycky, věděla moc dobře, že na mě fyzicky má. A když se nelze domluvit proto, že ten pes chce, tak tu sílu použije vždycky. Takže ideálnějšího člověka než já, bych myslím našla snadno :-) . Ale tak nějak jsme to překodrcali - všichni :D

L. Jakovljevičová 3.7.2019 10:41

Tak to je

krásný povídání o dnes už šťastném životě jedný psí dušičky. Já Tě nesmírně obdivuji, co všechno s těmi psy dokážeš, jak se umíš vcítit do jejich duší a napravovat to, co jiní pokazili. Občas zabrousím na Tvého "Zrzavce" a tak jsem ten přerod z bláznivých fleků do úžasné psí dámy Talinky tak trochu sledovala v "přímém přenosu" :-)

A znovu opakuju, máš můj největší obdiv!

Jo a děkuju za článek...a za Talinku! A Rumíček je frajer a dokonalý dobrý příklad pro Talířovou.

E. Šusová 3.7.2019 11:29

Re: Tak to je

Přerod to byl -dlouhej a bolestivej :-D . Ale člověk poměrně snadno zapomíná, to je výhoda :-D . A já jsem moc ráda, že jsme tam, kde dneska jsme. Pro mě byly vždycky nejhorší ty šílený propady a doufám, že to už nepřijde, páč vyškrabávat se zas zpátky je úmorný :-)

Z. Jenny 3.7.2019 9:45

Petro!

Moc ráda jsem si přečetla o Tali a Rumíčkovi, však už jsem na Vás vzpomínala, že co se jako děje, že se neozýváš. A on úspěch za úspěchem, hlavně s Tali,tak doufám, že to děvče psí po dnešku nezpychne. O víkendu jsem četla "Nejen kočka napsali" a znovu a znovu jsem se vracela ke Kostějovi. Je fakt neuvěřitelné , co umíš.

Díky Ti za všechna ta zvížata!!! :-) Taky jsem se krásně pobavila!

Vím sama , co je to za práci, když dovalíš domů psa, třeba jako byla Ája II, která byla zavřená,opuštěná ,několik měsíců uvázaná,bez žrádla a vody,když jsme si ji vzali a pak vzápětí jeli do Podmitrova,slyšela jsem tam hlášku, že není vychovaná, no jak by mohla,po pár měsících,kdy jsem ji teprve dávala do stavu aby vůbec přežila. Achjo, jak Tě chápu. Někdy možná ještě napíšu jakého neurotika jsem taky převychovala, když jsem si dovezla domů po Áji II, Jenku,barevnou bolonku. Přeji hodně další radosti se smečkou a ještě jednou díky!!

Z. Yga 3.7.2019 9:55

Re: Petro!

Ája v Podmitrově byla dokonalá! Jak tančila na stole (:o))).

E. Šusová 3.7.2019 10:00

Re: Petro!

Kankánová tanečnice? :D

Z. Jenny 3.7.2019 17:33

Re: Petro!

Jo, hodlala sežrat MLP svačinu,kterou měl ve zdvižené ruce,takže to fakt vypadalo jako psí kankán. :-)

E. Šusová 3.7.2019 20:55

Re: Petro!

Někdo to měl natočit :-), že všechny feny jsou takový kradačky :-D

E. Šusová 3.7.2019 9:58

Re: Petro!

Jenny já jsem ostuda - moc toho krom svojich stránek Zrzavců nestíhám, tam jsou ale pořád aktualitky, úplně každej pracovní den. Mrzí mě, že Zvířetník stíhám vždycky se zpožděním dočíst dodatečně. A tak jsem si řekla, že napíšu spešl hlásání jen pro Zvířetník a ty kteří nečtou Zrzavce.

Vydání knížky jsem taky prošvihla, ani jsem nevěděla, že už vyšla, musím honem objednat pár knížek, jako dárky.

Na hlášky těch, kteří o zvířeti nic nevědí, je nejlepší kašlat. Každý z těch kdo něco takovýho řekne by se divil, kdyby mu takový pes přistál doma.

Určitě svý zkušenosti s převýchovou napiš - člověk vždycky rád najde inspiraci u ostatních.

U Tali bylo a je štěstí, že je jinak vyrovnaná, že není neurotik. Je to magor, je to pošahanec, ale spoustu věcí umí ustát. Myšleno třeba cizí, náročný prostředí, společnost cizích psů a tak. Taky bylo fajn, že nebyla a není agresivní ani na lidi ani na psy. Byla a je zkrátka prostě jen magor kterýmu se nedostalo nejen lásky, ale taky ani výchovy. A bez toho člověk neudělá nic a pak to musí tvrdě dohánět.

Z. Matylda 3.7.2019 8:38

Vzhledem k temperamentu ohařů

bych přihodila ještě seriál To je vražda, napsala :)

Ale jinak obdivuju tvou práci s Tali, je neuvěřitelná.

E. Šusová 3.7.2019 8:45

Re: Vzhledem k temperamentu ohařů

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!! To máš svatou pravdu Matyldoooooo!!! :D :D :D to je zásadní chyba, že jsem si to neuvědomila. :D :D Se tu směju jako pako.

Z. Yga 3.7.2019 8:16

Milá Petro,

Úžasné, co jste s Talinkou dokázali - tady opravdu klobouk dolů a hluboká poklona. Je mi jasné, kolik času, práce, nervů tohle všechno stálo, že se střídaly chvíle beznaděje se záblesky lepších zítřků, ale stálo to za to. A potřásám packou Rumíčkovi, je bezvadné, jak se k nastále situaci dokázal postavit - je to opravdu pes s velkým srdcem a obrovská životní opora. Hlavně se mi líbí, že uragán Tali ustál s grácií a bez šrámů na duši (i když nevím, jestli i na těle?!). Je to pan pes.

P.s. - hmm, ale jak to tak čtu, tak u vás zavládla docela nuda, ne?! DO HLAVY NÉÉÉÉ!!! (:O)))

E. Šusová 3.7.2019 8:44

Re: Milá Petro,

No já spíš dumám, jestli je to bez šrámů na jeho duši, o těch na těle vím, všichni od ní máme nějakej zářez, kterej vzniknul z její potrhlosti. Páníček má spálený oba ty kotníky a doteď tam má jizvy - vypadal, jak když ho doma držím v okovech, který jsou mu navíc těsný, já mám -krom banalit, jako natažený ramena, rozbitý kolena atd. - usmažený prsty na pravý ruce, který občas docela bolej i teď (i když už to vypadalo, že se to zklidnilo) a Rumíček má stejně jako já hnutý záda z těch jejích hovadin. Ale tiky už nemá :D . Je to moje zrzatý zlato.

Nuda zatím nehrozí, ale je fajn, žít tak trochu klidnějš :D