Diskuse
VíP: Víkendový pokecník
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seZ73v83í78ř13e11t29n86í51k 16J65i21t38u52r
Tak na "kozí" jsem se musela nějakou dobu učit. Stejně tak na olivy, ale když jeden překoná ten kozí "ocas", tak je to lahoda
Z68v18í73ř45e74t30n50i73c34e 36M55a92w55e
krasna zahradka, jen co je pravda, akorat k jidlu je tam snad jen ta lupina :) da se z niudelat treba mouka ale uprimne nevim, zda jsem neco z vlciho bobu jedla.
jinak mlecne vyrobky mam rada obecne a tezko si nejaky vybrat :)
T67v10í51ř78e45t35n58í86k 92Z24a29n75a
Tady prší 
! Teda spíš nás líže bouřka, trochu hřmí, nárazy větru a dost prší.
Naši poslali fotku Meg, která do té sloty odmítá vystoupit z auta
.
L60i92k68a 34L47i83k21a
Nad Folimankou asi hodinu dost pršelo a chvílemi lilo, trochu bouřilo
L85i71k98a 69L48i89k28a
Vplula mi do hlavy zkratka MDD. V patách MDŽ. A taky MDH, které se mi pletlo s MHD. K tomu MLP, jiná MLP, kdoví proč se mi vybavuje MPU... Je prostě horko
L39i46k40a 48L56i32k20a
Přeji pěknou neděli - zřejmě v duchu Dne dětí :-)
Z54v61í85ř10e37t29n85í78k 65X74e92r54x69o24v36á
hezkou VíPákovitou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 
Mám nástup do kuchyně, na oběd dorazí Trpajzlíci...
M80a48r85i52č43k16a 82C67r39o12s87s26e95t21t56e
Že miluji sýry jsem tu už mockrát psala, stačí být v receptu slovo sýr a vím, že mi to bude chutnat. Bez sýrové snídaně jsou spíše vyjimkou, převažují plátky nějakého tvrdého. Ale teď už víc jak týden si pochutnávám na fr. tvarohovém sýru Boursin. Dost běžně ho jíme po večeři, ale mě najednou zlákal ke snídani 
Z čerstvého ovoce asi teď nejpravidelněji jím banány, mám už delší dobu období, kdy jedním zakončuji snídani, takže manžel jich z nákupů nosí celý trs
A večer máme skoro denně s manželem před večeří podělíme o jedno avocado. Bohužel novému objevu pomerančům "sumo" (díky švagrové) už bohužel skončila sezóna, ale chuť na pomeranče přetrvává. Tak teď jsou na nákupním lístku pomeranče "naval". To jsou ty s tlustou kůrou a na jednom konci "s pupíčkem" . Jsou velké, sladké a jeden mě zasytí na celý den. Než je oloupu ostrouhám z nich a usuším kůru. Už ji mám větší provoněnou skleničku - dávám ji do perníčkového koření.
Zase jsem se těšila na další úrodu ovoce kaki (persimmony), bohužel si letos strom dává pauzu (zato loni byla úroda úžasná). Napočítala jsem jich tam ze začátku asi 30, jenže občas, hlavně po lijáku, nějaké zatím malé kaki spadne, tak nevím, kolik ji skutečně dozraje.
Krásné fotky kytiček, hlavně ty lupiny se mi moc líbili, máme je ráda, také jsem si je zde zkoušela vypěstovat, ale bez úspěchu.
Z. Jajka
Na sýr Boursin jsem se musela podívat. Koupit se tu dá, ale ta cena... Ochutnat bych ho určitě mohla. Ale vystačím si s i lučinou a tučným tvarohem.
L53i66k95a 64L15i40k81a
Tak se tu těším, až nad Folimankou sprchne. Zatím se trochu zatáhlo. A moje oblíbené ovoce jsou rajčata - grilovaná s anglickou snídaní
T16v16í33ř76e93t30n14í12k 64Z90a61n14a
jo, takový grilovaný rajče 
T14v71í92ř55e97t49n13í89k 67Z18a31n35a
Hm, ovoce. Nejvíc sním jablek, to je takový základ. Jinak mě potěší jakékoliv tuzemské, zejména takové to sezonní - jahody, borůvky, maliny, ostružiny... Moc nestojím o exotiku, až do pozdní dospělosti jsem nejedla ani banány. Pak jsem je vzala na milost, protože jsou praktické, beru je jako takové zdravější rohlíky
.
Ze zeleniny sním myslím všechno, ale nejradši mám rajčata. Ještě tak tu zahrádku mít, kde bych je mohla sklízet.
Z. Jajka
Ovoce hlavně místní, třešně, jahody, maliny, borůvky, broskve, meruňky, občas hruška, švestky... jablka to celoročně jistí. Občas mandarinka, pomeranč, banán.
Exotičtější ovoce raději jen v zemích, kde to roste.
J57.14K19i95m98i 24H75l87a18v98s75o43v62á
Ještě se vracím k obrázkům, zaujal mě len. Kdysi tady bylo široko daleko hodně kopců modrých, s babičkou jsem chodila pomáhat na družstevní pole trhat a rovnat len. Od té doby, co trh vše vyřešil a vozí se sem ty hrůzy z Asie, je většina okolních kopců žlutá, řepková. Taky tady ve většině okolních obcí byly textilky - Perla, Hedva, Mosilana, (v našem městě byla Perla i Hedva) už samozřejmě taky nejsou.
T92v56í64ř91e62t17n60í42k 46Z35a35n69a
Vidíš to - já len prvně viděla až jako velmi dospělá v botanické...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz