VíP: Víkendový pokecník, sluneční
Labe a východ slunce foto: Bláža, Neviditelný pes
Máme Den slunce, jeden z řady. Dnes je Evropský, někdy 3. 5. byl Mezinárodní, a 21. června nás čeká univerzální. O významu Slunce pro život na Zemi si určitě nemusíme nic říkat. Proniká vším – přírodou, kulturami. Jsou sluneční tance, bohové, písně, úsloví a přísloví... vzpomenete si na nějaké? Kam chodí slunce, nechodí lékař. Když se postavíš čelem ke slunci, všechny stíny necháš za sebou (Werich).
Přidám dvě písničky – o té první jsem si jako malá myslela, že je opravdu o slunci, protože u nás se říkalo beruška :-) A ta druhá už má vyloženě prázdninovou náladu :D
Dnes je také Den světla. Protože 16. května 1960 fyzik Theodore Maiman poprvé laserově vystřelil :-) Co je vlastně laser? Může to být i takové to kočičí světelné ukazovátko?
Přeji příjemnou sobotu a neděli. A jelikož máme obvyklý vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.