5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 15.5.2022 8:45

Čapí videa jsou báječná. Nejsem pravidelný pozorovatel, nestíhám to, ale snažím se kouknout, jak jen to jde. Je to čirá radost.

Z. Xerxová 14.5.2022 7:26

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Čápi pozoruji, mám je ráda. A dokonce i rorýsové přiletěli - už na začátku týdne

M. Skálová 14.5.2022 7:59

Nám přilétly jiřičky a parapet navštěvuje pěnkavák s partnerkou, hýl a dlask. Jsou tak krásně barevní. Pod oknem rejdí pár kačen a občas poláci. Jsme tu jako v ptačí rezervaci. Konipasi žlutí i bílí, skorci a sem tam ledňáček

A. Zemanová 14.5.2022 7:25

Ahoj všichni! Ještě bych ráda připomněla, že 12. května byl mezinárodních den zdravotních sester a ošetřovatelek. Chtěla bych poděkovat všem sestřičkám a ošetřovatelkám mezi námi (DalmiV, ZuzkoV a V) i po celé republice. Mají za sebou těžké roky a já doufám, že podzimní covidová vlna bude mnohem milosrdnější nejen k nám, ale i k nim.

Včera byl u nás Den zahradních domečků. Loni jsem to ošidila, ale včera šlo do mrtě všechno ven a z větší části zase zpátky. :-) Nedávno jsme konečně koupili pořádné polstry na židle a bylo nutné všechno přeorganizovat. Vašek smontoval nový regál a já jsem strávila celé odpoledne skoro až do tmy tříděním, čištěním, rozmotáváním provázků a přemýšlením "sakra, kam s tím? " :-) Ale slavně jsem zvítězila a běda tomu, kdo mi tam zase udělá bordel! :-)

Máme u nás pouť , je u hřiště, a taky se odpoledne hraje fotbal, tak se půjdeme alespoň na chvíli podívat. Takže dnes je také den lunaparků, alespoň v naší obci. :-)

A jaký je den u vás?

(to by mě zajímalo, jestli jsem byla rychlejší než Xerxová :-))

Z. Lika 14.5.2022 7:37

Den zahradních domečků... 8-o V první chvíli jsem myslela, že se jedná o takovou tu dekoraci ;-D Ale zahradní domky jsou vlastně přístřešky, moc příjemné, většinou obrostlé popínavkami (často hroznovým vínem, aby bylo co pro kosáky) a ověšené květinovými koši. Je to moc příjemné posezení, a nejen na léto, jak dokládá Vave R^

A. Zemanová 14.5.2022 14:29

Není domek jako domek! :-) Můj Domeček (tak mu říkáme) je plechový a musí spolykat spoustu věcí hlavně v zimě, ale i v létě. Jako třeba sekačku kolečkovou a i do ruky, dětské hračky a sportovní vybavení, hnojiva, mnoho nářadí (spoustu jsme ho tu podědili a část z toho uchovávám a něco i používám), květináče svíčky, gril, napichovátka na opékání buřtů, dřevo a dřevěné uhlí, židle a skládací stolek, když přijede rodina, a bambilion jiných věcí, všechny jsem je včera měla v ruce. :-)

Takový domeček, jaký zmiňuješ, by se mi líbil, ale v naší malé zahradě u domu na něj není místo. Kdyby bylo, tak bych v něm v létě spávala. :-)

Z. Lika 14.5.2022 16:59

Jéje, Vave, tak tomu se u nás říkalo "šopa";-D

A. Zemanová 14.5.2022 21:15

Náš Domeček a šopa! Kurnik šopa.

To ještě byt nebyl zdaleka zrekonstruovaný a na zahradě jsme postavili Domeček, tuším v srpnu či v září 2017. První věc, která byla hotová, jakou jsem z toho měla radost. Nene, tomu nikdy nemůžu říkat šopa, to je Domeček. :-)

Z. Lika 14.5.2022 7:38

A zapomněla jsem popřát dodatečně Dalmi - co nejvíc zdraví a sil na důchod!!!

T. Zana 14.5.2022 8:54

Za mne taky + srdíčko!

Z. Lika 14.5.2022 7:17

Takže dnes popřeji dobré ráno já. Bude další krásný den, tak si ho užijte.

A vyhlašuji opět poptávku po článcích, jinak tu zajdeme dobrovolně na oubytě ;-D Můj email je zviretnik.lika@gmail.com a pište mi o svých miláčcích, výletech, vaření, zahradách... však to znáte. Ať se tu máme čím potěšit. Děkuji předem :-)

A. Zemanová 14.5.2022 7:26

No tohle! :-) Rychlejší než Xerxová jsem byla, ale co Lika tu tak časně? :-) Liko, Liko! :-)V

Z. Lika 14.5.2022 7:34

Já tu bývám docela brzo, ale obvykle popíjím kafíno nebo čaj a číhám na Xerxovou ;-D

Z. Xerxová 14.5.2022 9:33

Xerxová spala déle než jindy a pak byla na zahrádce s Yodou a nějak nespěchala... A jak je vidět, není sama, kdo může ráno první zdravit ;-)

Teď už mám za sebou procházku v lese a vařím dopolední kávičku. A pak dorazí nájezdníci - už se těším