2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Krátce kalendář

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 26.6.2021 10:06

No prosím, možná měl autor bezgaťkového dne podobnou zkušenost :-)

Přeji pěknou dovolenou a něco z ní napiš, určitě tam bude spousta zvěře a minimálně Eda :-)

A. Zemanová 26.6.2021 18:26

Užij si to! A bez hmyzu všelikého. :-)

A. Zemanová 26.6.2021 7:34

Já bych se teda přihlásila o ten svátek trpaslíků. :-)

Jako dítě jsem milovala v zahrádkách všechny trpaslíky, hrady i vodníky. A vlastně je miluju doteď, všechny ty barvité a barevné figurky. Potřebují jen tu správnou zahradu a správné místo. Z okna v patře teď koukám na krásnou rozvolněnou zahradu. Skoro bych se vsadila, že někde pod keřem musí nějaký být, ale zatím jsem našla jen umělecky upravený dřevěný špalek. Ale určitě tu někde musí být. Myslím ti opravdoví. :-)

Jakkoli je mi příjemné koupání bez, tak si nedovedu představit bez kalhotek chodit a hlavně sedět. Ale třeba by to chtělo jen zkusit a pak bych už nechtěla jinak? :-)

Tady noční bouřka ve středu polámala pár rajčat u domu a taky zlomila větev velkého keře. Naštěstí tu, která stejně potřebovala uříznout. Když ale koukám na záběry z Moravy, kde to vypadá jak po bombardování, svírá se mi srdce. Je to hrozné takhle v mžiku přijít o všechno, utrpět takové škody. Naštěstí se zvedá nebývalá vlna solidarity, to je skvělé.

Co se týče pomoci, včera psal známý, že se přes výzvy, že není třeba nikam jezdit, vydali s přáteli na kraj Hodonína a že tam věru byla potřebná každá pomocná ruka. Oni ovšem měli tip. Takže asi bude nejlepší ani nikam nejezdit naslepo, ani zůstávat doma, ale zkusit se propojit přímo s obcemi či lidmi v nich . To pro ty, kdo chtějí a mohou pomoci přímo na místě.

Z. Lika 26.6.2021 10:07

Hlavně nenechávej na zahradě kýble s vodou, do nich trpaslíci padají :D

A. Bytová 26.6.2021 12:51

To je vždycky takovej rambajs, když z nich lezou ven. A pak do nich ještě pomstychtivě kopou!

Z. Jajka 26.6.2021 16:14

;-D;-D

A. Zemanová 26.6.2021 18:25

;-D No prosím, a já myslela, že to byla ve středu v noci bouřka, a oni to byli ti mrňousové pomstychtiví, zlomyslní. :-)

A. Zemanová 26.6.2021 18:27

Likooo! ;-D

Z. Xerxová 26.6.2021 6:36

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Když vypadl proud, nastoupily u nás svíčky. Nejraději jsem je měla v koupelně... mihotající se světlo s odrazy na dlaždičkách.

My měli zatím kliku - dokonce ani pořádnou bouřku jsme neměli (bouřilo všude kolem, ale bez průtrže a vichru), a té vody spadlo tak akorát, aby se sucho z předchozích veder trošku srovnalo.

Z. Lika 26.6.2021 10:08

Od svíček je strašné horko :-) A moc vám přeji normální pršení, to půda ocení.

A. Rgova 26.6.2021 14:03

To s doplněním vody potvrzuju, zrovna jsem na rostlinky dolévala poslední jarní vodu a mám zase naplněno.

Cesty na Hodonínsko na pozvání jsou určite potřeba. Určitě pomůže obvolání přátel a známých s dotazy jestli není potřeba jakékoli pomoci. To jim tam může pomoct zvednout náladu. IZS složky určitě hlídají aby se do obcí nenahrnuli lidi co tam mohou udělat zle, ale cílenou a zvanou návštěvu určitě vpustí