31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Kalendář

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 16.5.2021 18:46

Dorazily jsme z pochajdy, dopoledne pršelo,chladno bylo, během pár hodin je vedro ještě teď.Jak říkám, lepší takový počasí jako žádný ale ty výkyvy se mnou pěkně zametají. Příroda je krááásná, všechno kvete,ptíce cvrkají jak o závod. Vlaštovky řádily na rybníku,to byl úplnej leteckej den. R^V

T. Zana 16.5.2021 13:32

Taky jsem žádnou moc velikou procházku nepodnikla, byla jsem ukázat Frantovi kachňata - a jsou tři, ne dvě :-) !

To byla procházka takříkajíc asfaltová, ale všude kolem je dosti čvachtavo ;-D.

Z. Matylda 16.5.2021 11:32

Na rychlé procházce jsem nebyla, páč jsem byla v pátek na zákroku a mám klidový režim. Nesmím se ohýbat, nesmím do větru a musím nosit pořád sluneční brýle. Naštěstí, pak jsou ty monokly míň vidět :)

T. Zana 16.5.2021 13:33

Teď snad vítr nehrozí. Ať jsi brzo v pořádku R^!

Z. Lika 16.5.2021 8:47

Mám za sebou ranní bryskní prochajdu na test - je nádherné ráno, svěží, téměř bezlidno. Přeji krásnou neděli.

Z. Xerxová 16.5.2021 9:23

byli jsme ráno jen na svižné lesní půlhodince... bylo po dešti, všude voda a bahno... ale svěží zeleň a klídek způsobily, že jsme byli všichni spokojení. A já mám radost, že včerejší náročný terén nejen že Nightovi neublížil - ale on se paradoxně dneska (i včera večer) chová zcela dravě a zdravě - snad i líp, než před výletem

Z. Lika 16.5.2021 11:34

Nightovi to rozhýbávání evidentně svědčí R^

Z. Xerxová 16.5.2021 5:47

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Na oběd dorazí mládežníci - bude veselo. Musíme jít ven brzy, aby se oběd stihnul...

Liko, včera jsem ti poslala můj rest, už bys to měla mít komplet.

Z. Lika 16.5.2021 7:44

Ano, děkuji!

M. Crossette 16.5.2021 0:45

Sobota večer. Právě jsme dojedli večeři - bramboráky (prskance). Tuhle světobornou událost :-) hlásím proto, že jsem chtěla vyzkoušet dělat je na vaflovači. Myslím, že to byla Janaba, nebo někdo jiný, kdo se před časem ptal, zda to někdo zkoušel. Měla jsem připravenou pánvičku, kdyby to nešlo, že přesedlám na ní. A ono to fakt nešlo:-( Mám vaflovač s otočnými destičkami. V těch "kostkovaných" jsem to ani nezkoušela, obávala jsem se, že připáelné těsto budu těžko ze záhybů dolovat v celku. Tak jsem destičky otočila a rozpálila hladké plochy. Když se předehřály -dala jsem na maximum , postříkla jsem je olejem ve spreji a kecla dvě malé hromádky těsta. Trvalo dlouho, než se spodní strana trochu opekla, ta vrchní, ač hřála stejně, nepekla jaksi vůbec, spíše těsto osušila (i tam jsem nastříkla olej, ale jednak moc nedržel, jednak to stejně nepomohlo). Tak jsem placky nechala péci a vrátila se k poctivé pánvičce, kde to šlo ráz na ráz se zbytkem těsta. Nakonec se i placičky ve vaflovači opekly, ale chybělo jim to opečení na oleji, tedy křupavost , byly spíše uvařené a mírně opečené. Takže ač se mi ten nápad původně velmi zalíbil, jako experiment to stálo za to, ale samozřejmě ho opakovat nebudu a tedy ani nedoporučuji zkoušet. Ale na těch pánvičkových jsme si náramně pochutnali :-)

T. Zana 16.5.2021 8:18

Maličko, díky že nemusím experimentovat :-).

Z. Janaba 16.5.2021 10:43

Vzala jsi mi komentář z hu.., tedy pusy. Maričko, díky za odvahu. Já mám vaflovač jenom s kostičkama a toho jsem se bála. Škoda, že to nejde! Ale asi vím proč. Ve vaflovači těsto nenasákne tukem a proto není křupavé.

T. Zana 16.5.2021 16:11

Pardon, Maričko, nerada jsem tě přejmenovala - to jsou ty automatické opravy:-/.

M. Crossette 15.5.2021 17:41

Je to několik měsíců, co jsme viděli nové zpracování o téhle úžasné ženě (Dámě s lucernou - moc hezký obrázek Liko). O jejím životě už bylo natočeno několik filmů, kdysi dávno jsme jeden viděli, tenhle "současný" je z r. 2008 a jmenuje se jen "Florence Nightingale" (asi víte, že "nightingale" je česky slavík). Možná film znáte, pokud ne a měli byste možnost ho vidět, doporučuji. FN byla na tehdejší dobu nesmírně "paličatá žena", která dokázela prosadit to, co si dala za téměř životní poslání. A zvítězila !!! Ano, velký obdiv a díky patří i všem současným zdr. sestrám (a zdr. bratrům-říká se jim tak? protože i ti v nemocnicích slouží - tedy tady ano).

U nás se vyloupl krásný den, obloha čistě modrá, přijemně teplo. Zrovna včera jsem hledala v albech jednu fotku a narazila na loňskou fotku z 21. května, kdy už jsem sklízela ze záhonu velké okurky. Ty současné teprve kvetou, snad vše ještě doženou !!! Nedávné lijáky je dokázaly solidně zamlátit do hlíny, musela jsem listy vysvobozovat a otřepávat. Paprikám ani rajčatům se naštěstí nic nestalo, na keřících už jsou zelená rajčata. Co mě ale mrzí, je to, že mi od těch dešťů shnila většina silných velikých listů dvou obrovských aloe v květináčích. Zase úspěšně přezimovaly na verandě, měly krásně šťavnaté listy, když se oteplilo, vynesli jsme je ven. Teď je většina listů hnědých povadlých, shnilých, protože těmi lijáky, jeden za druhým nacucaly moc vody. V květináčích je dostatek otvorů, ale na ty proudy vody, nestačily. Musím listy odřezat, zachránit se už nedají.:-(

A. Alimo 15.5.2021 17:28

Tady po ránu trošku sprchlo, ale pak přestalo a před chvílí jsme se vrátili z prochajdy, bylo docela teplo, šla jsem v tričku a psí vestě (se spoustou kapes) a Darek přímo vyhledával stín. Až bude fakt v létě vedro, asi budem chodit před půlnocí a za svítání;-D

T. Zana 15.5.2021 17:18

Pár fotek z posledních dnů: https://1url.cz/XKiJi

T. Zana 15.5.2021 16:36

Jak jsem tu psala, že v tom maličkém rybníčku (Bohnický rybník) je párek kachen, tak dneska jsem tam objevila, že mají dvě kachňátka. Docela maličký :-). Musím jim tam přinést něco k jídlu :-).

Z. Janaba 16.5.2021 11:36

Upeč jim k narození dort!:-)

Kachňata! Kdysi jsem s jedním kachnětem v autě doháněla matku, která vedla rodinku do rybníka. Kousek od domu je rokle s potokem, přemostěná malou silnicí. Nachomýtla jsem se, když kachna chtěla drobky do toho rybníka přemístit a nemohla vodou, která byla pod mostem svedena do roury. Rokle je hluboká, kachňata se různými přískoky drásala nahoru, no a jedno nemělo dost sil. Matka chvíli čekala, instinkt ale velel zachránit většinu i svedla je na druhou stranu dolů do potoka a byla pryč. Nezbývalo mi než pro ten naříkající chomáček peří slézt dolů, vydrápat se zpátky a jít rodinku hledat. Leč odplavali už směr rybník a já kolem potoka nemohla. Takže auto; snad je tam najdu. Rodinek tam bylo víc a jedna zvědavá matka, s konvojem už odrostlejších potomků připlavala a já jsem jí pípající opuštěňátko s obavou nabídla. Chvíle napětí, sláva, vzala ho! Skupinka odpádlovala a já jen mohla doufat, že si sirotka ponechá. Nebo že se o něj s vlastní matkou třeba pohádají. Ať tak či tak, měla jsem z akce ‘dohnat kachnu’ dobrý pocit.

Možná, že jsem to už jednou vyprávěla, v tom případě se omlouvám. Ta hlava, ta hlava!:-/

J. Hlavsová 16.5.2021 14:40

Taky už jsem, myslím, tady zmiňovala, že jsem jednou regulovala dopravu na kruháku před městem,;-D kvůli kachní matce, která mi vkročila před auto, protože přecházela z louky do lesa s potokem, a taky, že řidiči v obou směrech byli velmi vstřícní, někteří dali i palec nahoru.R^V

Z. Xerxová 15.5.2021 15:54

tady v posledních dnech prší, ale tak hezky zahradnicky. Úhrny nic moc, bouřky se nám vyhýbají, dneska dokonce ještě nepršelo a svítí slůňo.

A. Zemanová 15.5.2021 15:50

No prosím, stačí napsat, že u nás neprší, a už u nás prší. :-) Bohužel ve chvíli, kdy mám hromadu věci k zasazení. No, co už, člověk nemůže mít všechno. :-)

Z. Xerxová 15.5.2021 17:36

asi opravdu stačí napsat... u nás právě bouřka, kroupy a lijavec...

Z. Jenny 15.5.2021 15:10

U nás leje a leje ! :-P:-P

Z. Asteris 15.5.2021 14:20

Včera jsme s Arinkou zmokly, já durch, domů jsme došly jak dvě blátivé koule, dnes ranní venčení v holinách, na odpolední se teprve chystáme, už bez holinek. A rostou májovky, krásně to kvete a klíšťata jsou velmi čilá. Přemýšlím, kam vyrazíme, abychom se nebrodily bahnem.

A. Zemanová 15.5.2021 12:47

Hlásím se do skal. ;-) Eh, nejsou lidi, ráno nákup - nemám pochopitelně na mysli Xerxí ráno, které začíná za kuro-pění, nýbrž ráno lidsky důstojné, kdy již slunko rosu vysušilo. :-) Tedy ráno nákup v potravinách i v zahradnictví, a pak vaření. Po obědě zasadím kuličkovou kapustu :-), ta moje ze semínek je mizerná, tak jsem ráda, že jsem sehnala sazeničky, i další rostlinky, stejně jako včera od ri vyžebrané tulipány.

Zkadeřila se mi broskvoň, tak musím odpoledne ještě do jiného zahradnictví, zda na to nemají něco tam. A chystám se být venku, protože je pěkně.

Pořád čtu, jak je všude plno vody, ale u nás ani nedopršely sudy. Sice bylo zataženo a krápalo dva dny, ale opravdu jen krápalo. Klidně bych tu ještě kapku vody brala.

Z. Jajka 15.5.2021 13:40

No vidíš, a tady lilo, chvílemi veelmi... Místo trávníků mám jílovitý bahňák. Jako vždycky.

T. Zana 15.5.2021 13:48

Ad voda - včera jsem šla přes Stromovku domů - tam na trávnících stála voda 8-o. A Vltava je taky pěkně vysoko.

A. Bytová 15.5.2021 14:34

Před časem jsem byla jazykově obohacena pročítáním cizojazyčných nápisů na pytlíku se semínky růžičkové kapusty. Maďarsky se řekne kél bimbóš. Nejsa schopna se od tohoto názvu oprostit, dostalo se mi už několikrát udivených pohledů v zahradnictví. když jsem žádala bimbóšku. Takže tvůj název "kuličková" je vlastně přesný překlad z maďarštiny. R^

Z. Jenny 15.5.2021 15:09

;-DR^

A. Zemanová 15.5.2021 15:26

No vida! Kde se to ve mně vzalo? Nu, čék nikdy neví, čí vší geny vlastně nosí. :)