28.7.2021 | Svátek má Viktor


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Státně sváteční

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 9.5.2021 16:35

Takže střemcha: v parku jsem dnes ověřila, že nevoní proto, že bylo v posledních dnech hodně vichrno. Silice jsou prostě vyfoukané. Jiné roky ty stromy sedí v oblacích hutné vůně.

T. Zana 9.5.2021 17:42

Jo tááák8-o. Děkuji za průzkum.

A. Alimo 9.5.2021 14:06

My jsme se vrátili před cca půlhodinkou z výletu, byli jsme na Valči. Je tam krásný park, sochy, jezírko s vodotryskem a rybičkama, krásná procházka, Matěj byl z rybiček unešenej. Pak jsme si udělali na trávě obědový piknik a pomalu došli k autu a jeli domů. Máťa s tátou šli spát, ale podle dusotu nad hlavou teda rozhodně nespí;-D

T. Zana 9.5.2021 14:26

Páni 8-o. My byli na Valči - před patnácti lety? Možná je to i víc. Tehdy byl strašlivě sešlej. Asi bychom si to měli zopakovat :-).

A. Alimo 9.5.2021 18:03

Vřele doporučuji ! Zámek je udržovanej, my byli před asi 3 lety uvnitř s Andulkou, teď ani nevím, jestli se tam smí (covid), ale Máťa je na to stejně malej. Tak jsme jen courali venku a i to stálo za to. Mají tam "hladový okno" a měli vynikající mošt z místního sadu.

Z. Jenny 9.5.2021 10:01

Tak když nám ty šeříky ne a ne,vykvést, což takhle o nich. Tato verze se mi moc líbí. V https://youtu.be/xbtnEfW-urE

Jinak ještě k níže zmíněné střemše. Nemá žádný hudební odkaz na vůni,;-D takže fakt nevím ale jako Lika, myslím si dosud, že voní.Musím ověřit.:-)

M. Skálová 9.5.2021 10:50

voní až smrdí 8-o okolo vody je jich mnoho

Z. Jenny 9.5.2021 10:54

Jo,to je ono! A dívala jsem se na tetu Wiky a ta taky říká tak nějak kulantně, že smudí!;-D;-D

T. Zana 9.5.2021 12:54

Budu se muset v té botance znova podívat, taky mi to přišlo divné, ale prostě nevoní...

Z. Lika 9.5.2021 11:28

Marsko, ono to s tou vůní bude asi podobné jako s královskými liliemi, co se vážou do kytic. S takovou kytkou se nedá moc bydlet ;-D

M. Skálová 9.5.2021 15:14

spát s liliemi ani konvalinkami nechci ale voňavé kytky mám ráda. A kostelní lilie nemohu sehnat.

Ale stejně mi všechno co nemám v květináči sežerou hryzci. Naposledy jsem tahala ze záhonu žlutou popínavou růži, celou ožranou, jako oškrábaná tužka.

J. Fialová 9.5.2021 11:24

A když o álejích... V tej naší áleji švestky se válejí ;-D https://www.youtube.com/watch?v=zC81NhKSB1Y

Z. Lika 9.5.2021 11:27

Mně bohužel áleje nadobro zkazil citát ze Slavností sněženek. Vlastně mi nezkazil áleje, ale zkazil mě ;-D

J. Fialová 9.5.2021 11:52

Na ja, když ten je takový... Ze života ;-D ;-D

Z. Jenny 9.5.2021 19:26

;-DR^

A. Zemanová 9.5.2021 8:58

Dobré ráno všem! Dosnídám a jdu zkontrolovat rostinkx na záhonech, dosypat krmení ptákům (ještě mám půl kýble slunečnice ze zimních zásob a to loupané kupuju průběžně až k hranici léta) a pro kosáky tu mám připravené jablíčko.

Musím pochválit Jitur fotku motejla, až dnes jsem si všimla, že na mě z druhé strany křídla kouká cosi jako bubák nebo malá sůvička. :-)

Aleje miluju a jsem nadšená z toho, že se v posledních letech začínají dosazovat. Bohužel někdy někde v létě nové stromy dostatečně nezalévají a ty usychají. Ale naštěstí je to spíš výjimka a tak mám radost, že se stárnoucí aleje doplňují a že vznikají nové.

Mou slabostí jsou aleje březové. Mám asi jejich vtisk z dětství, z města na kříži. Všude je ráda vidím a vždycky mě hluboce dojmou. Možná je to ještě nějaký hlubší vtisk, na Vysočině jsou takové aleje běžné a myslím, že hodně bříz je i okolo Pusté Rybné, odkud mám mečové kořeny.

Z. Lika 9.5.2021 11:29

Březové aleje... kde? Aha, už si vzpomínám, kolem silnic v pohraničí!

T. Zana 9.5.2021 12:52

Vidíš, tak březové aleje vůbec neznám, taky musejí být pěkné. Ale bříza je u mne vždycky hájek :-).

Když jsem ještě bydlela u našich, tak v ulici byla kaštanová alej, krásné staré stromy. Teď mám radost z lipových - ono to jsou aleje hodně mladé (sídliště je ze sedmdesátých let, takže ty stromy budou mít takových šedesát let - to na lípu nic není).

Z. Xerxová 9.5.2021 20:37

ty neznáš Březovou alej ?? Slavnou to hospodu v oblasti, kde se občas s Frantou potuluješ po ulicích libereckých ?? Hospodu letos uzavřeli. Končí - budou v ní byty... Ulice Březová alej je blízko, ale alej z bříz zbyla v sousední Alšově ulici. Myslím, že ji znáš - a určitě brzy zase přijedete... a připomenete si...

T. Zana 10.5.2021 12:39

No jo, tam to známe :-)

Z. Jenny 9.5.2021 8:13

Přeji všem krásnou neděli ! V Zrovna jsem dosnídala opečenou na sucho vánočku s troškou másla a dobrou marmeládou, dle Maričky, kafíčko taky bylo. Začínám žít! ;-D Venku to vypadá slibně!R^

Z. Lika 9.5.2021 11:30

Teda děláš mi chutě, vy tu opečenou vánočku tak vychvalujete, že ji asi budu muset taky prubnout.

Z. Xerxová 9.5.2021 7:10

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

včera byl báječný den - sluníčko se snažilo, takže jsme mohli být venku. Dítka řádila, my pokecali, psíci se drželi na opačných stranách společnosti... takže vše proběhlo zcela hladce.

A radost mi udělal meloun ;-D - všechna dítka u nás jsou silně melounožravá - a tak jsme jeden celý koupili. S tím, že je brzy a že asi nebude nic moc. a za ty prachy nic moc... byl opravdu sladký, krásně červený - prostě dokonalý. Překvapil. A zmizel rychlostí blesku.

Z. Lika 9.5.2021 11:21

Meteresku blesku, zahájili jste letní sezonu ;-D Já už taky neodolala a koupila si červený krajíc. Blaho!

J. Hlavsová 9.5.2021 0:14

Šmarjá, už zase mě to odhlásilo;-€. Naše město bylo proslulé alejemi. Co bydlím, bývala topolová, teď je tu nová lipová, teda stromy už docela vysoké, když kvetou, je to bzukot, letos v zimě jsem si všimla, že se na nich konají i ptačí kongresy. ;-)Pak tu byly dvě úžasné kaštanové aleje, jedna u památné kaple na kopci nad městem, jako děti na vycházce se družinou jsme tam našli štítek s letopočtem, ty stromy byly staleté část jich kvůli špatnému stavu musela pryč, druhá kaštanová alej byla na kraji města (je pořád, ale už to není kraj města), když kaštany kvetou, je to úžasné, ovšem před pár lety byla napadená klíněnkou. :-(U prodejny COOP je teď krásně růžově kvetoucí stromořadí (sakury?). V posledních dvou - třech letech se tady i v okolních obcích vysázela spousta stromů, k mé radosti i za naší bytovkou, byť to není alej.;-D

A. Zemanová 8.5.2021 22:23

Můj-sousedův šeřík konečně trochu začal natahovat květenství do šeříkového tvaru, tak se možná v dohledné době květů dočkám. Je to letos jako v mém dětství, šeříky většinou rozkvétaly až kolem 15. května i později, a tak jsem byla dlouho přesvědčená, že tanky zasypané kvetoucími šeříky jsou nějaký výmysl. :-) Ovšem to jsem žila na drsném nejsevernějším severu, kde proti Praze všechno rozkvétalo později.

Říkala jsem si večer, že zítra musím zahradu nafotit, protože za týden bude vypadat úplně jinak. Stále ještě jsou některé keře i stromy bez listí, neuvěřitelné.

Dnes jsem zasadila ven rajčata, papriky, okurky, taky fíkovník už šel do země. Včera jsem si přivezla dva strakaté karásky, ovšem nenapadlo mě si je vyfotit, dokud byly v igelitovém sáčku. Ale třeba se mi ještě někdy ukážou a třeba konečně začne růst leknín a vyčistí se voda. Třeba už bude všechno. :-)

Z. Lika 9.5.2021 11:31

Vave, foť, co to dá, protože zahrada se teď mění každým dnem.

T. Zana 8.5.2021 16:11

Pár fotek z včerejší a dnešní botanické: https://1234zana.rajce.idnes.cz/Botanicka_7_a_8._5.2021/

M. Crossette 8.5.2021 20:47

Zano, fotky, jedna hezčí než druhá, musela to být krásná procházka.. Střapatý tulipán, asi prvně vidím, jak kvete ořech 8-o . Ale co ta pivoňka 8-o8-o, to je nějaký divný druh, ta "moje" co mi tu horko těžko roste (tedy zatím jen listy) takhle vůůbec nevypadá !

Právě jsem venku dověšela druhou várku prádla a po celou dobu mi nad hlavou a nad domem kroužily dvě skupinky rorýsů - určitě ti naši z komína. Podle toho jaký rámus tam dělali by jejich větší počet odpovídal (víc, než jedno hnízdo). Koukala jsem víc po obloze, než kolíčkovala prádlo:-). Zajímavé je sledovat, jak létali. Jjak "na zemi a na stromech", ptáčata poskakují a přeletují za rodičem, tak se tihle mladí rorýsi drželi v závěsu za tím svými i když oni asi za letu nekrmí, spíše to učili potomky. Ale vypadali jak rorýsí letka a toho štěbetání při tom, jako by mladí kříčeli "mámo, táto, neleťte tak rychle, my vám nestačíme" a naopak rodiče "zařadit se, držet rozestupy a proboha neřvěte tak :-)

Z. Jenny 9.5.2021 8:09

Včera si vlaštovk dělaly legraci z našich psů, lítaly jim nad palicemi a vesele kroužily kolem,psice nevěděly kam dřív skočit,jasně,že marně.;-D;-D To jsem naposledy zažila před mnoha lety s jednou z našich boxerek.