16.7.2020 | Svátek má Luboš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 31.5.2020 21:17

K ručníkovému dni se mi vybavila jedna pitomá zábava, kdy se navlhým ručníkem švihne po perde-li nebo stehnech. Nikdy mi nedošlo, jak může někdo takhle projevovat zájem o druhého a přeci to tak v bazéně nebo na koupáku fungovalo :o). Koukám, že jsem šťastnej člověk, ač mi manželství nevydrželo, některé dary typu ručníky, utěrky a povlečení ano a Ti co mi je darovali měli vkus s tím mým ve shodě. Dodnes je používám ráda.

A. Zemanová 31.5.2020 14:10

V pátek a v sobotu probíhal již tradiční festival makerů a kutilů Maker Faire Prague v netradiční podobě, tedy online. Přenosy týkající se práce s látkami, barvami, jehlou a nití po oba dny probíhaly z Bellusu v Praze. V pátek odpoledne jsem tam měla prostor i já, individuálně i spolu s kolegyní za Deky z lásky. Technická kvalita není nic moc, ale kdyby to někoho zajímalo, může se podívat. Snad se mi povedlo udělat odkaz i se správným časem, kdyby ne, posuňte se cca 1 hod a 28 minut. Dám do komentářů ještě odkaz na záznam ze soboty i odkaz na celý festival.

Tady by tedy měl být můj vstup:

https://1url.cz/lzltF

A. Zemanová 31.5.2020 14:14

Záznam sobotního programu v Bellusu je tady: https://1url.cz/Mzltd.

Odkaz na stránky festivalu je tady: https://prague.makerfaire.com/

T. Zana 31.5.2020 18:49

Máš krásné věci!

A. Zemanová 31.5.2020 21:09

Děkuju Ti, zano. Některé nejnovější jsem ani neukazovala, měly být na výstavě letos v dubnu, takže si musí počkat na premiéru na rok 2021.

M. Crossette 31.5.2020 19:23

Milá Vave, je vidět, že jsi tvůrčí člověk, který nezná omezení kreativity :) Neuvěřitelné, jak daleko jsi se posunula a co vše jsi dokázala včetně dek z lásky. Moc hezká reportáž, navíc Ti to velice sluší. Přestěhování a tedy i zahrádka Ti jasně velmi prospěly. I když vůbec nechápu, kde při téhle vytíženosti v ručních pracích (+vnoučata)ještě najdeš čas o zahrádku pečovat a vylepšovat ji !!!

Na další 2 odkazy se kouknu až později nebo večer, jdu lopotit ven, u nás je horké léto!!!

A. Zemanová 31.5.2020 21:11

Milá Maričko, děkuju Ti za pochvalu, moc mě potěšila.

Taky si myslím, že přestěhování byla jedna z nejlepších věcí, jaké jsem kdy udělala. Moc mě to tu těší a baví a hodně času taky strávím nicneděláním a koukáním po zahrádce. :)

A. Rgova 31.5.2020 21:08

Shlédla jsem Vave a moc se mi líbilo. Díky za odkaz.Tyhle techniky záplata na záplatě vymyšlený z nouze a dotažený v umělecký dílka jsou úžasný.

Z. Xerxová 31.5.2020 7:10

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Vše klaplo, mejdan byl fajn - jen mě večer děsně bolely nohy. Stárnu - už se jim nelíbilo, že jsem si celý den vlastně vůbec nesedla

T. Zana 31.5.2020 11:43

No jo, časem nezbývá než důsledně plánovat :P

Dobře že vám to vyšlo, tady od rána mrholí, teď už spíš slabě prší - na rodinnou sešlost by to nebylo ideální.

Z. Jenny 30.5.2020 20:10

Na ručníky mám pěknou vzpomínku z noclehu v hotelu ve Lvově, už po naší revoluci v r. 89,kdy jsme navštívili tuto oblast. Měli jsme krásné osušky na pokojích aby byli jsme několikrát upozornění, že ručníky se ráno odevzdávají děžurné,nedáš ručník, neodjedeš.Možná, že by nás bez ručníku i odsoudili a zavřeli.:-)))

M. Crossette 30.5.2020 20:21

Hihi Jenny. My se ubytovávali na am. pasy, tak recepční možná nečekala, že s osuškami ráno odjedeme (navíc jsme v ceně za noc měli "cizineckou přirážku"), takže jsme osušky ráno nemuseli odevzdávat. Možná u českých klientů byla podmínka odjezdu stejná jako ve Lvově :)

Z. Jenny 30.5.2020 20:45

Maričko, kdyby si viděla tu děžurnuju, tak bys pod tu sprchu možná ani nevlezla, ze strachu se potom utřít. :-)

M. Crossette 30.5.2020 19:53

Ručníky jako svatební dar (ani do výbavy) jsem nedostala, ale vím, že to bylo dost běžné. Jak píše Zana, za totáče kvalitní ručníky nebylo snadné sehnat, nebo byly děsně drahé. Takže "západní" ručníky jsem jako dárek vozila do Prahy dost často a byly vždy vítané.

Krátce po revoluci jsme jezdili z Bavorska často do Čech na různé výlety. V jednom hotelu, kde jsem večer zastavili na noc se recepční při zápisu zeptala, jestli se budeme sprchovat. Když jsem se otázce podivila, řekla, že v pokoji je v normálním vybavení jen menší ručník nad umyvadlem, ne osuška. Tu nám na požádání dá ona. To proto, že jinak hosté (i na jednu noc) osušky použijí i jen "na ruce" (ty druhé zůstanou suché) a oni mají s praním a sušením práci navíc. Zvláštní důvod, ale na druhé straně, kdo si ty ručníky "na ruce" pamatujete, ví jak byly tenké a po dvou, třech utření už byly promočené. Na utření po koupeli nedostačující. Možná se pamatujete na ručníky třeba na WC v rest., které měly sešité konce a byly navlečené na tyči. Často na ní visely jak mokrá onuce a člověk po umytí rukou musel ručník chvilku točit, než našel kousek suchého místa na utření. Hodně se i v tomto směru změnilo k lepšímu.

Liko, možná jsi z chřipky a karantény byla víc vystresování, než jsi sama tušila. No a doutník tě uvolnil a tím "povolily" a zamizely i uzliny.

T. Zana 30.5.2020 13:10

Mám to jako Bláža, i když ne tak dramaticky... mám dojem, že naši tímhle netrpěli, ale od širší přízně jsem utrpěli nějaká damašková povlečení. Jak já je nenáviděla! Chtěla jsem spát ve veselém, barevném... no, nevděk ;-)))

Ručníky jsem si kupovala už sama - teda za totáče spíš klopotně sháněla, že. To bylo radosti, když se podařil nějaký slušně vypadající froťák...

L. Jakovljevičová 30.5.2020 9:47

https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y5XJbSqwriM?rel=0

Když je zítra den koní...

M. Crossette 30.5.2020 19:54

Nádherááá, úžasně ladní, překrásní koně!!!

L. Bláža 30.5.2020 8:54

No jéjej! Ručníky, povlečení, ubrusy.... dostávala jsem je jako "praktické" dárky pod stromek a taky jako výbavu. Jako náctiletá jsem takový dárek pod stromek jaksi neocenila a v dospělosti taky ne. A protože mám prostě svůj vkus, zařídila jsem se podle svého. Pro mě z toho vyplývá ponaučení, než darovat ručníky do výbavy, raději peníze, nebo se domluvit, že... =D Krásný víkend! ♥

L. Bláža 30.5.2020 8:56

Vtipný dárek byl například do naší tříčlenné domácnosti dostat dva ručníky. =D Bych mohla vyprávět! =D

Z. Xerxová 30.5.2020 6:31

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Já budu dneska mít kuchyňský den... na oběd 15 kousků, na večeři 19... Prostě máme mejdan - Trpajzlíkovi je deset... Neskutečně to letí. Teď jdu smažit miniřízečky a dodělávat kotel polívky.

L. Bláža 30.5.2020 8:51

Tyjo už deset? Tak všechno nejlepší a prima oslavu! :)

Z. Janaba 30.5.2020 12:14

Ježišmarjá!, kolik těch mini musíš osmažit? Já se hroutím, když je nás šest. Ale je fakt, že jsem dělávala večeři pro dvanáct, ovšem to jsem byla za mladou. Řidnou naše řady, řidnou.

T. Zana 30.5.2020 13:06

Tak ať vám přeje počasí a můžete být venku :-)