25.5.2020 | Svátek má Viola


Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 24.5. 2020 12:19, přehled diskusí

M. Crossette 23.5.2020 17:24

Liko, krásné slůní holčičky- díky za odkaz ! Ale proč myslíte, že je matinky ruší v blahém spánku? Došly k závěru, že už spaly moc dlouho a potřebují trénovat nohy a svaly? Nebo byl čas krmení(jak je ke konci vidět)?

Koukla jsem i na ta další, co tam jsou - třeba to sprchování, připmnělo mi stříkání vody na Trixie?

Stromy mám ráda, jenže tady vše roste fakt děsně rychle a někdy se prostě kácet musí (viz naše 2 borovice). Jen mi děsně vadí, když se kácí v době hnízdění!!! Zdejší záchranná stanice teď dokrmuje hodně ptáčat, která prý právě takhle vypadala z hnízd, někdy spadlo celé hnízdo s ptáčaty. Možná ptačí rodiče pak nestíhají se postarat, nebo ztratí zájem. Hnízda padají i při silných bouřkách, ale za to může příroda, ne člověk.

A. Zemanová 23.5.2020 18:57

Maričko, u nás se nesmí kácet tuším od dubna do konce října, tj. v době vegetace, kdy proudí míza a také hnízdí ptáci. Výjimky jsou jen, když strom něco vážně ohrožuje, je třeba napůl vyvrácený větrem nebo se zjistí, že je prohnilý.

M. Crossette 23.5.2020 20:30

Tak to považuji za skvělé nařízené! A já zrovna včera slyšela odněkud v naší čtvrti "pilu". Byly to kratší řezy, tak buď jen ořezávání větví, nebo keř. Ale kdo ví, jaké i tohle mělo následky.

Včera k večeru, ještě za světla jsem šla volat dovnitř kočky. Vždy přiběhnou - někdy všechny tři najednou, někdy postupně. Ale včera nepřiběhla ani jedna. Tak jsem se šla kouknout, kde jsou. Všechny tři seděly v kruhu a koukaly do trávy. Sklonila jsem se k nim, v domění, že tam "hlídají" ještěrku. Dokonce jsem zahlédla špičku ocasu a chtěla ho chytit, abych ještěrku přenesla do bezpečí, jako to dělám jidy. Jenže ocásek zmizel a jak jsem rozhrnula trávu, vidím, že to není ještěrka, ale had. Popadla jsem nejbližší Rusty, šoupla jí do domu, choti oznámila hada a běžela zase ven. Had mezitím vylezl z trávy a stočení do kolečka "vystřeloval" na Ginger a Woody, které uskakovaly, ale neutekly. Had měl jen asi 30 cm a byl dost tenký, takže mládě, ale barevně to klidně mohl být chřestýš. Asi nebyl ale my tu s hady nemáme smilování, nerizkujeme. Každé kousnutí zdejším hadem může mít pro kočku následky. Tak jsem ho přitlačila květináčem (ten byl po ruce), než přišel manžel. Kočky jsem pak doma sledovala, ale nevypadaly, že by byly uštknuté. Doufám, že se had připlazil z daleka a ne z nějakého bližšího hnízda (či kde se hadi líhnou) a není jich tu na zahradě schovaných víc.

M. Skálová 23.5.2020 22:36

to by se to muselo dodržovat, kácí se jaro, léto, podzim a v zimě je zima tak moc ne. To co se děje v lese mě tak čílí, ale člověk je proti lesákům bezmocný. Prohnilé je akorát lesní hospodaření-

Z. Yga 24.5.2020 8:53

Přesně - stále tvrdím, že Lesy České republiky jsou jenom drancíři a ne hospodáři.