21.1.2021 | Svátek má Běla


VíP: Aneb víkendový pokecník

23.5.2020

V poslední době se pro mě jedním z tolik potřebných zdrojů dobré nálady stala kratičká videa z pražské zoo - z této původní „koroňácké znouzectnosti“ se stal hit. A čerstvé video se sloničkami se do dnešního počasí docela hodí: pozor, šlofík - nebudit, prosím! :-)

A jelikož máme zítra Evropský den národních parků, přidám tento odkaz na hezkou mapku národních parků u nás, i se stručnými charakteristikami a zajímavostmi, které se v nich nacházejí, např. vinice Šobes :-) S kterým národním parkem ji spojíte? Kde najdete lípu Samaritánku? Nevadí, jestli nevíte, na mapce to lehce zjistíte.

Což mi připomnělo - nejspíš i u vás budete mít lípy vysazené před dvěma lety, k výročí republiky. V parku kousek od nás jsou rovnou čtyři, tak je chodím obhlížet a obdivovat, drží se pěkně. A u jedné jsem uviděla zajímavou věc: dole kolem kmínku měla nasazený takový jakoby pytel, ale ze zvláštního materiálu, žádný igelit. Původně jsem myslela, že je to ochrana proti močení psů (to dokáže strom zahubit raz dva, kór když stromek stojí na psí louce v Praze), ale ne. Byl to samozavlažovací pytel! Přečetla jsem si na něm, že pouští vodu až 8 hodin. Tak snad to stromku půjde k duhu, listí rašilo vydatně.

Sice je to taková kuriozitka (pro mě), ale pozornost ke stromům mě těší. Jak se daří lípám a vůbec stromům u vás? Obhlížíte na procházkách „vaše“ památeční stromy a stromořadí? Musí to být nádhera.

Přeji pěknou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Randstad HR Solutions s.r.o.
Skladový manipulant - až 30.000 Kč

Randstad HR Solutions s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč