10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Hlášení o stavu květeny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 30.3.2020 8:47

máti dostala bílou k 75. narozeninám, a kvete prakticky taky pořád, jen občas na 6 neděl usne a pak zase a jede a jede....a máti bude v září už 89.Let.

Š. Matyášová 30.3.2020 8:44

jeď podle návodu a kup si šetrnou barvu, bezčpavkovou...

Š. Matyášová 30.3.2020 8:41

a v květu má fialky,poupata nasadily orchideje, kvet ejí brambořík, no nafotím tu její bytovou květenu všechnu....

Š. Matyášová 30.3.2020 8:39

mamace kvetou obě klivie a to tak,že jen zírám...nádhera..nafotím, až k ní pojedu....papyrus-šáchor,ti bohapustě Liko závidím, mě ho zase okousali a on to nedal.....

T. Zana 29.3.2020 19:59

Škoda že to nemůžeme dát dohromady, Hančo. Obarvit umím, stříhat ne ;-)

Z. Hanča 29.3.2020 18:56

Naprosto chápu, zano! Já už jsem nevydržela a ofinu a strany jsem si ostříhala sama. Rozhodně se mi ulevilo. :-) Ale děsím se okamžiku, až bude muset dojít na barvení, s tím nemám pražádnou zkušenost.

E. Zvolánková 29.3.2020 16:36

Liko, parádní klívie a čičinkám to s kytičkami moc sluší. :-) Nám na zahradě vykvetly špendlíky a už je spálil mráz a našim zase meruňku :-( Letos asi úroda nebude. Zato nám na novém záhonu už leze česnek a našla jsem v garáži zapomenuté cibulky tulipánů, které jsem chtěla dát do záhonu na podzim ...Tak jsem to riskla a strčila je tam minulý týden s tím, že ať se děje vůle páně...A už vylézají. Ale nejspíš letos nepokvetou, tipla bych si... Protože kolem toho nového záhonu ještě nemáme udělaný plůtek, má fousisko zatím zakázán vstup do zadní zahrady...Když jsem se byla ráno podívat , co zas nového na záhoně vylezlo, zjistila jsem, že se nám po něm prošlo hned několik vetřelců....s největší pravděpodobností bažant (podle stop v mokré hlíně) a pak si do něj nejspíš i "něco" (sousedovic kočka) lehlo a ještě si pro to vyhráblo důlek... No ale pořád lepší kočka, než fousisko. Ten by si do záhonu šel lehnout zcela jistě. Nevím, co ty psy na té hlíně tak fascinuje, ale všichni naši předchozí 3 psi také nejradši leželi v hlíně (za jakéhokoli počasí)....Griffča si dokonce v jednom oblíbeném místě bez trávy vyhrabával dolík, kam si lehal.

E. Zvolánková 29.3.2020 16:28

Tak jak je jinak moje fousisko v lecčems netrpělivé, česání mu nevadí a sám nastavuje tlapky. Uplácet musím jedině u fousů, pokud rozčesávám nějaký dredík. To je nepříjemné, tahá to, takže chápu, že to se mu nelíbí. Nicméně ví, že tomu stejně neuteče a ta budoucí masitá odměna je dobrá motivace, takže drží :-)) Dříve jsem se bála, ale teď už zvládám i stříhat chlupy kolem očí sama, je-li to třeba (teď zase brzo bude, neb asi sotva budeme moci k paní kadeřnici....aj ten koronafirus zatracený).

A. Lex 29.3.2020 16:26

No tak budeš mít za pár měsíců cop! S pentlí na konci!

E. Zvolánková 29.3.2020 16:19

Překrásná! :-) Já mám teď na okně taky orchideiní rozkvetlo :-)

https://fousatejfrajer.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Brdy_-_Plesivec_18.03.2020%2C_a_neco_navic/#IMG_20200305_140542768x1024.jpg

a https://fousatejfrajer.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Brdy_-_Plesivec_18.03.2020%2C_a_neco_navic/#IMG_20200305_1051381024x768.jpg

obyčejné "phalaenopsisky", ale dělají radost. Ta růžová už mi kvete takřka 10 let v kuse...s výjimkou asi půl roku po přesazení.

T. Zana 29.3.2020 15:40

Já bych teda držela, kdyby mě někdo chtěl ostříhat. Na to pondělí, co začala karanténa, jsem byla objednaná ke kadeřnici na ostříhání. Už nevidím přes ofinu, vlasy mi lezou za límec :P

T. Zana 29.3.2020 15:37

Tak teď jsem si užila pozoruhpdný případ... Chodím sem teď z mobilu, u pecka se mi blbě sedí. Mobil mě odhlásil, tak jsem klikla na přihlášení (heslo mám v mobilu uložené, takže naskočí automaticky). Nic, špatně. Tak ještě párkrát jsem to zkusila, furt nic. Tak jsem halt pustila pecko, ověřila si, že fakt mám heslo dobře. Zadala na stránce s přihlášením "zapomenuté heslo", klasický postup...

Nicméně jsem šťoura a napadlo mne, že když systém to moje původní heslo nezná, tak co se asi stane, když ho zadám jako nové?

Nestalo se nic. Prostě mám svoje staré heslo, ale musela jsem ho zadat jako zapomenuté...

A. Lex 29.3.2020 14:09

Liko, kdysi jsem měla klívii a pokaždé mi kvetla i když jsem jí moc pozornosti nevěnovala.

Doma mi kvete ta moderní odrůda vánočního kaktusu. Jinak má ještě kvetoucí primulku na jedno použití. Po mrazech ji šoupnu do země na zahradě, ale je to problém, když je u nás v létě takové vedro. Některé se ujmou, některé ne. Ale stejně vždy zplaní a je z nich normální petrklíč.

A ta otevřená zahradní centra. Hodně jich zakoupil A.B. Tak proto!

A. Lex 29.3.2020 14:02

Šiš, Jindro, já na to úplně zapomněla a na hodinkách mám 13 hodin a v hlavě také. Ještě že se technika nastavuje sama.

A. Lex 29.3.2020 13:58

Hi, hi, Evo, Ajvi je stejná. Když ji mám česat (každý večer) tak mizí a nepomáhají ani pamlsky. Platí na ní přísný hlas. To stáhne a natáhne ten svůj zakroucený ocásek pod břicho. Horší je to s úpravou. Netrimuji,jenom ostříhám elektrickým strojkem (aby chudinka netrpěla) a teprve po té opatrně vytahuji podsadu furminátorem po několika dnech po sobě,aby zase chúdě netrpěla. Nekřičím, nevyhrožuji, mám plnou kapsu pochoutek. Ale stejně se mi pár dní po exekuci vyhýbá jako čert kříži. U doktora vydrží všechno a i po zákroku je komunikativní. Myslím, že má velmi citlivou kůži, tak jak u lidí.

Z. Matylda 29.3.2020 11:33

Vanilka poprvé hárá, tak je s ní taky zábava- prvních pár dnů ji to asi občas zalechtalo, jak to teklo, psice zakvičela a snažila se tam dosáhnout. Takhle v půl třetí ráno ideál. Tohle mi ještě žádná nedělala, učím se pořád :)

Česání je u nás trpěno, ovšem česání dlouhých uší musí být s velkým citem ( a tam to rádo plstnatí zespodu) a praporek na ocásku se češe jen v případě nejvyšší nutnosti...

Z. Matylda 29.3.2020 11:30

U nás je ještě krásně, ale děsím se zítřka. Nechala jsem nabobtnat semínka hrachorů a vrazila je do záhonu. Třeba vyklíčí až bude teplo.Neb zítra má foukat severák a mají být 4 stupně. Jahody ještě vyčkají, zahradník pravil, že je mám kvůli mrazu schovat, že je měl v pařeništi nebo ve skleníku. Včera jsme u něj totiž kupovala drobné macešky do vítacího květináče, protože už to jaro sakra potřebuju.

P. Žampach 29.3.2020 10:36

Opět pod pseudonymem MLP se hlásím jako Eva Ž.

U nás je vše zanedbané po štěňatech, kytky protestují proti velmi nepravidelné péči, psi vypadali jak bezdomáči a musím pomalu vyčesávat a stříhat. Byt jsme už do pořádku dali. Ale s psíma holkama to jde pomalu, hlavně Ginny, která vypadá nejhůř, od mládí nesnáší česání a stříhání. Prostě nejak ze zásady. Jinak jakýkoliv zákrok zvládá, na veterině je pasivně rezistentní, ale drží. Injekci jí mohu píchnout bez asistence, ale vyčesat? Snese t pár minut a pak prchne. Musela bych ji držet násilím, to moc nechci. Takže stříhám po kouskách. Ona na ustřižení pramene srsti reaguje, jako bych střihla do ní (dávám si velký pozor). Skye s Derčou spolupracují, Derča se za pár piškot sama nabízí k ostříhání.

Takže sanaorium pro kytky by se u nás taky uživilo. Prostě nemám zelené ruce, se zvířaty mi to jde lépe.

Z. Xerxová 29.3.2020 8:03

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Nezapomeňte si posunout hodinky... není sedm, je osm :o)

Z. Nelina 28.3.2020 18:46

Lika, nejsi daleko od reálu, mám kamarádku, když už ta či ona kytka ji štve, že nekvete až odchází, přiveze ji sem - prý do sanatoria

Z. Lika 28.3.2020 18:34

Díky, Jenny, kočenky jsou opravdu okrasou :-)

Z. Lika 28.3.2020 18:25

Já mám vždycky nutkání ty svoje chudinky sebrat a nechat je na prahu u Neliny, ať se jich ujme :D

Z. Jenny 28.3.2020 18:14

Liko, všechno ti to krásně kvete ale nejvíc Krasavy rozkvetlé jsou kočenky. :-)

Z. Jenny 28.3.2020 18:12

:-)Taky je mám doma a nic, mrchy jedny,asi jim začnu vyhrožovat.Nejvíc mne dojme, když mi Nelinka pošle fotky svojí květeny,to bych nejraději vyhodila všechno a prošla se kanálem.

Z. Lika 28.3.2020 16:55

Maričko, to se tak krásně čte - mladé veverky se mají k světu, domeček se správně kymácí, všem chutná... paráda! Děkuju za tak pěkné zprávy.

M. Crossette 28.3.2020 16:45

Chodím teď ven pozorovat mladičké veverky v "ptačím domečku". Dlouho jsem si nebyla jistá, jestli tam někdo je, neviděla jsem žádnou maminu běhat dovnitř ani ven, bylo v něm ticho. Pak jsem asi před 3 týdny zahlédla růžový čumáček vykukovat z jednoho otvoru. Ale mama nikde a už jsem trnula, že jí přejelo auto, jako se stalo před pár roky. Vylézt nahoru, sundat střechu a kouknout dovnitř jsem se zatím neodvažovala, třeba jsem mámu zatím vždy jen propásla. Postupně se domeček "na kuří nožce" začal občas kývat, uvnitř byl život. Pak jsem jedno ráno zahlédla veverku-mámu z domečku vyběhnout a po chvíli se vrátit, mláďata tam byla a žila. Jen jsem nevěděla kolik, protože po dalším asi týdnu buď z jednoho otvoru koukal ocas, z jiného čumáček, nemohla jsem je spočítat. Bylo to jak chlupatý had, který se domečkem různě protahuje. Jeden den se vrátila máma, vykoukla z otvoru a "na ní" se otvorem protlačila malá hlavička - takže jedno dítě! Za další den, jsem viděla maminu vyběhnout a ve dvou otvorech se ukázaly 2 hlavičky - dvě děti! No a včera, zase když máma odběhla, ukázaly se hlavičky tři. Dvě mrňata se odvážila na moment i vylézt celá. Jestli je tam ještě čtvrté nevím. Mrňousové už jsou docela velcí (a domeček se podle toho pěkně kymácí, když se uvnitř hemží),možná brzy "doupě" opustí a už je od velkých nerozeznám. Veverek na "krmný stůl" chodí teď 5-6. Jedna z nich také jasně někde kojí mladé, ta už je téměř ochočená, chodí si o sousto žebrat až k verandě. Kočky k ní mají respekt, veverka je umí prohnat. Tak když mi přihupsá až těsně k noze, kočky sedí nebo leží sotva metr od nás, ale jen jí pozorují a ona si jich nevšímá.

M. Crossette 28.3.2020 16:32

Liko, krásné kytí doplněné krásnými kožišky.

Klivii znám jen od vidění, doma jsem ji nikdy neměla. Frézie také miluji. Když jsme bydleli v Německu, kousek od domu bylo květinářství. Často, když jsem se odněkud vracela, zašla jsem si tam koupit tři frézii jen tak pro radost, ta vůně je úžasná. Jejich cibulky se prodávají i tady, jednou jsem si je koupila, ale vzešla mi jen jedna, takový tenký šlahounek a víc nic. Víckrát jsem to nezkoušela. Podobně to tu mám teď v jiřinami. Asi před 3 roky jsem si jich asi 6 zasadila, vyrostla jen jedna, tedy jen listy. Dala jsem kolem těch tři olistněných větviček pletivo aby to kočky nepolámala, poctivě zalévala a těšila se, jak se bude každým rokem o trochu víc rozrůstat. A také nic - zůstává vždy jen u těch zakrnělých větviček, listy uschnou a pak je tam zase holá zem. Také nebudu nové kupovat. Asi něco dělám špatně, nebo není na naší zahradě správné složení zeminy, či něco podobného. Protože proč tu jinak lidi v obchodě navnadí prodejem cibulek a kořenů kytek, kterým se tady stejně nedaří???

Jinak senná krabice dlouho neuspěla. Vlezla do ní jedině Woody, vydržela v ní ležet tak půl hod. Když jí uvolnila, další dvě kočky dostaly možnost, ale nevyužily ji, Ginger do otvoru jen strčila hlavu. Tak jsem vršek krabice zcela otevřela, jestli by "na seno" raději hupsly ze shora. Nestalo se a když jsem tam posadila Rusty, jen se zavrtěla a vyskočila. Tak jsem krabici zrušila. Škoda, ale za pokus to stálo, nápad se mi velmi líbil.

Z. Lika 28.3.2020 15:11

K přihlašování do diskuse, pokud vás to odhlásí a musíte se přihlásit znovu: opět nečekané "vylepšení", aby nám nekrněly mozky nebo co.

Takže se přihlašte ze stránky Neviditelného psa (nebo Zvířetníku). Podaří se to a ocitnete se na stránce "iDnesu" (vpravo nahoře bude stále pobídka "přihlásit", jako byste přihlášení nebyli, na to nic nedejte). Rovnou do adresového řádku internetového vyhledavače zadejte lidovky.cz nebo https://neviditelnypes.lidovky.cz/ a jste tu, přihlášení.

Z. Lika 28.3.2020 14:55

To je opravdu veliká krása.

Z. Lika 28.3.2020 12:54

Tak držím!