17.6.2021 | Svátek má Adolf


VíP: Aneb víkendový pokecník

19.10.2019

Totiž zítra je Světový den stromů.

Nemám v úmyslu tu zrovna připomínat žalostné lesní nehospodaření u nás, to bychom tu víkend probrečeli a nakonec stejně doufám, že příroda si poradí, lidi nelidi. I když to může trvat dlouho. Víte, že Velká Británie byla dřív porostlá hustými dubovými lesy? Duby padly na loďstvo. Podobně jako ve Španělsku. Z trochu jiných důvodů padly lesy třeba kolem Jadranu a na tamějších ostrovech. A víte co? Ty ostrovy a pobřeží jsou stále zelenější. Všimla jsem si také těch vápencových plání, kde se proháněl Vinetú na Ilčim - dnes by se tam musel pracně prodírat.

Podzim

foto: archiv Lika

Máte nějaký svůj oblíbený strom? Myslím konkrétního jedince, který vás těší a ke kterému si často zajdete pro potěchu. Jako malá jsem měla oblíbenou švestku. Vždycky jsem vylezla až nahoru a hleděla romanticky do dáli. Že to byly sotva čtyři metry? K potřebnému nadhledu mi stačily :-)

Jo a ještě na něco jsem si v této souvislosti vzpomněla: pokud se stalo, že ovocný strom shodil ještě zelené plůdky, tak na podzim, ještě než zamrzla půda, dostal extra příděl vody: aspoň pět kýblů. Pozdější zalévání už tolik nepomohlo.

Tak přeji příjemnou sobotu a neděli, s pohledem na vybarvené stromy.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Ze snažilky maminkou: Stáhněte si praktický eBook zdarma
Ze snažilky maminkou: Stáhněte si praktický eBook zdarma

Jestli se ptáte na otázku „Jak co nejrychleji otěhotnět?“, máme pro vás odpověď. Vše o tom jak přijít do jiného stavu, se dozvíte v naší nadupané...