6.12.2019 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Co mi nedalo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Janaba 25.8.2019 12:31

Tvaroh?

Se omlouvám, včera jsem nestíhala a unikly mi tvarohove knedlíky. Jak jsem se svěřila nedávno, pokus o ně byl velké fiasko. A tak mám dotaz. Kolik gramů má kostka tvarohu a jaká je konzistence?

Abych vysvětlila. Zrovna tak jako v Americe u Maričky, tvaroh, jaký se prodává u nás tady nemají. Pouze cottage cheese, což je něco jiného. A tak když chci tvaroh na kynyté knedlíky, musím si ho udělat. Pomalu zahřeji 1 litr kefíru a 1 litr kyselého polotučného mléka. Měkkost/tvrdost si určím sama. Pak sleju a pověsím.

Potřebovala bych tedy gramy a konzistenci tvarohu v kostce a chuť (kterou mám) na nový pokus. Diky.

T. Zana 25.8.2019 14:38

Re: Tvaroh?

Jano, kostka je 250 gramů. Konzistence... no jo, k čemu to mám přirovnat? Neměl by téct, ale neměl by se určitě drobit.

Líp mě to nenapadá :P

Z. Janaba 25.8.2019 18:49

Re: Tvaroh?

Napadlo tě to akorát, to je přesně to, co jsem chtéla vědět. Takže děkuji, zkusím se znovu upatlat až za ušima a jak se znám, pokorně se zase vrátím ke kynutým. Díky.

T. Zana 25.8.2019 19:14

Re: Tvaroh?

No a budeš moct říkat, že jsi to zkusila ;-)

Š. Matyášová 27.8.2019 7:43

Re: Tvaroh?

něco na způsob tužšího žervé nebo mascarpone....by nebylo???

Z. Xerxová 25.8.2019 6:12

hezký den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Jdeme nahoru do hor. Už jsme dlouho neprůzkumničili... čeká na nás pro nás neznámý stezníček

Z. Vave 24.8.2019 20:57

Půst držím jen tehdy,

když je to nutné kvůli nějakému vyšetření. Ale přišla jsem na to, že mi dělá dobře se pořádně nasnídat a pak jíst až později, třeba kolem druhé, i později. A pak zase až večer něco lehčího. Jenže problém je v tom, že Vašek vstává a snídá dřív než já, takže má hlad už v poledne. Takže obědváme většinou kolem jedné, což není úplně ono, ale je to schůdný kompromis.

Teď kvůli atb na boreliózu nesmím ráno mléko a mléčné výrobky, můžu je až tak po 14. hodině. Snídám tedy jinak, než jsem zvyklá, a je to problém, protože mám průběžně hlad. Úplně se mi rozhodil docela pěkně zaběhnutý metabolismus, pořád mám pocit nedostatku něčeho. Už se těším, až se druhý týden v září vrátím k režimu, který se mi vlastně objevil sám od sebe a který mi opravdu vyhovuje.

Co se týče půstu, moje teta držela režim 5+2, tedy pět dnů v týdnu jedla a dva ne, přičemž prý pro organismus lepší a na hubnutí účinnější bylo držet půst dva dny v kuse, ne odděleně. Držela to asi rok, zhubla deset kilo a hlavně si srovnala různě rozházené hodnoty. Mně ale rozhodně víc vyhovuje jíst všechno, ale menší porce, a držet ty pauzy mezi jídly. A ráno vypít alespoň dvě deci vody, raději ale čtyři.

Z. Jenny 25.8.2019 10:51

Re: Půst držím jen tehdy,

Mám to také tak,jak píšeš. Snídám,což jsem dříve moc nepraktikovala z titulu nedostatku času a dojíždění, teď se nasnídám v klidu,rozmanitě a hned se mi vylepší den. Pak už jako u Vás.:-)

Žlučník šetřím stále a ani už nemám chuť na některá jídla,kterým jsem dříve dávala přednost. Půst je jistě zdravý ale v mládí jsem ho držela pořád,přičemž výsledkem byla štíhlost, synův nákladný hokej,časté výlety a pak hodně,hodně zakoupených knih ale také hadříků a bot, takže teď už tak drsně nee. :-)

Z. Kytka 25.8.2019 13:56

Re: Půst držím jen tehdy,

Taky mi přijde nejschůdnější dodržovat intervaly mezi jídly a pak se nenacpat do bezvědomí. Nejvíc se mi líbí 8/16 - během libovolně stanovených 8 hodin jíst a pak tedy pusa na zámek kromě tekutin!

Jsou borci co drží interval 4/20 hodin, ale k tomu se musí jeden pomalu dopracovat. Je to lepší než různé podivuhodné diety, jím málo ale všechno. Občas dojde i na dorta..... :o|

Z. Lika 25.8.2019 17:45

Re: Půst držím jen tehdy,

Vyhovují mi i půsty- tedy max. 3 dny, spíš 36 hodin. A hlavně se pořádně vyspat a nový den začít normálně - nikdy pak nemívám žravou. Odlehčí mi to hlavu :D

Š. Matyášová 27.8.2019 7:40

Re: Půst držím jen tehdy,

8/16 platí pro chlapy, ženy to mají 10/14.....začátky jsou krušný,první 3-5 dní, ale pak si zvyknete....

M. Crossette 24.8.2019 19:30

Půst ve smyslu "den hladovět"

jsem nikdy nezkoušela. Ano, jako katolíci, v postní době nejíme v pátek maso, ale být celý den bez jídla nejsme. No vlastně celodenní půst jsem párkrát držela nedobrovolně, když mě čekala colonoskopie a střeva potřebovala být dokonale čistá:)

Asi je zdravé, "ulevit tělu", tím, že člověk cíleně určitý den, nebo dva jí méně než jindy a mnohem lehčí jídla. Ale myslet si že tělu extra prospěje celý den hladovět mi přijde dost pokrytecké. Protože se hned další den - když tedy už zase smím - nadlábnu a naopak ten kručící žaludek zatížím podstatně víc, než kdybych dva dny jedla jen do polosyta.

T. Zana 24.8.2019 17:45

Tak půst :-)

Půst jako takový nedržím, tedy ve smyslu nejíst nebo skoro nejíst. Maso mám ráda, ale takhle v létě ho zase tolik nesním - když je hodně horko, tak vlastně nejím ani teplé.

A. Lex 24.8.2019 7:50

Hezký víkend.

Půst normálně nedržíme, jsem momentálně u toho žlučníku, takže lehce dietím.

T. Zana 24.8.2019 17:46

Re: Hezký víkend.

Lity lity!

Z. Xerxová 24.8.2019 6:40

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Půst nedržíme. Sice bývá u nás často v pátek ryba nebo jídlo bezmasé, ale není to vždy - a není to vždy jídlo "lehčí" - vždyť takové šišky s mákem máslem zalité...

Ani pes půst nedrží - a dřív bývalo běžné jeden den v týdnu psa vůbec nekrmit.

D. Ruščáková 24.8.2019 17:30

Re: hezký den

Tak to by byla Berry přesvědčená, že nevyhyne jen jako jedinec (tak se tváří, pokud se zpozdím s mističkou byť jen půl hodiny:)), ale rovnou jako celý druh! :D

Ne, půst nedržím, ale odlehčené dny mívám často. Tělo si řekne - i bez žlučníkové hrozby:))

Ž. Petrs01 25.8.2019 7:36

Re: hezký den

Baroušek měl jasno - začal zvracet z hladu. Takže vynechání jednoho ze dvou denních jídel se konalo pouze před plánovanou narkózou, jinak mi to nestálo za to.

Současné krokodýly taky hlady netrápím, i když oni tvrdí opak.

No a sebe - na to prostě nemám pevného vůla.