19.9.2019 | Svátek má Zita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 18.8.2019 14:26

Už jsme doma. Ta Praha je fakt děsná, vedro na omdlení :P

Z. Lika 18.8.2019 15:18

Re:

My vyrážíme na Grébovku na oslavu narozenin :-) Beru to tak, že je léto. Všude je teda krásně zeleno, díky nedávným dešťům. Ale třicítky jsem dnes nečekala!

Z. Xerxová 18.8.2019 6:56

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Zase vyrazíme jen za humna - hub roste málo - ale něco se nasbírat dá (hlavně jak jsme v lese alespoň 4x za týden... tak i když skoro nerostou, máme hub nasušených docela dost). Koukneme ještě na borůvky (nahoře v horách dozrávají pozdě, ještě by jich tam měla být hromada)

Na zahradě začaly padat švestky, blůmy... jablíčka všechna hnijou, zato hrušky letos budou. Ale jsou zatím jak šutr tvrdé

Z. Xerxová 18.8.2019 12:31

Re: hezkou neděli

tak dneska se houby vyrojily - hříbky, kozáci, lišky, klouzci, křemenáče, podhříbci, babky... prostě krásná směska. A k tomu dva litry borůvek a spokojené vyblbnuté psisko.

Jdu sušit houby a zadělám kynuté těsto na borůvkový koláč

Z. Vave 17.8.2019 19:07

Další vlna houbové úrody?

Kde? Tady ani loni, ani letos neroste vůbec nic. Na houby bych ráda vyrazila, už nemám vůbec žádné sušené. Ale třeba, pokud bude tohle počasí pokračovat, bude něco na sever od nás, směrem na Jičín.

Pavouky si doma nechávám, pro štěstí. Jen pavučiny jim občas seberu. .)

M. Crossette 17.8.2019 18:42

hezký víkend přeji

u nás stale děsná vedra, Trixie v posledních dnech ani nechce vystoupit z auta, i když ho parkujeme v chládku. Sedí u otevřených dvěří, kouká, jak manžel přistavuje rampu. ale seběhnout po ní nehodlá. Někdy pomůže zajet na jiné místo, kde už pár dnů nebyla a přilákají jí nové pachy. Ale teď spíše ani na druhý pokus nevyleze a tak s jí alespoň provezem různě po okolí. Ona střídá ležení s posedem a je spokojená. Doma u své garáže ale seběhne po rampě jako křepelka. Prostě v tomhle horku běhat nechce a vlastně u nás se drží většinu času uvnitř na chladných dalždičkách.

Tak jsme včera cestou domů zastavili u obchodu a já vyběhla koupit pár věcí. Jedna z nich byla okurka, protože chci zítra zase udělat ten výborný japonský salát od Liky. No a ta jedna okurka (tak 15cm) stála 70centů (posledně byly za stejnou cenu dvě)!! Tedy letos jsem se sice v okurkách ze záhonu netopila (takže jsem ani nezavařovala)a okurky už delší dobu nemám. Ale i tak jich bylo dost, že jsem na okurkový salát bězně strouhala 4-6 okurek!

M. Crossette 17.8.2019 18:59

Re: hezký víkend přeji

Zapomněla jsem - ano Saturnina miluji, budu si ho muset znovu přečíst a zjistit, zda se budu stále tak smát. Kdysi jsem si pasáž, kde Milouš není schopen složit si lehátko (má v tom jasně prsty Saturnin)vypsala, připevnila na lednici a ráno si to četla, abych den začala "s úsměvem na tváři" Viselo to tam, dokud jsem se tomu nepřestala smát (tedy dost dlouho:)). Jdu si tu pasáž najít, jestli mě zase rozesměje. A přečtu si znovu o "velké vodě".

Co se hub týče, tak minulý měsíc jsem zase přinesla 2x plný ig. pytel lišek, ale z pavučin, kterými jsem se k nim musela prodrat na mě asi skočili rozezlení pavouci a uštědřili mi několik kousanců, které pořádně švěděly a sakra dlouho se hojily. Tak, přestože tam narostly další lišky a já "trpěla" jen se na ně z dálky koukat, o další kousance jsem nestála a spokojila se s těmi, co mám (namražené a nasušené).

L. Jakovljevičová 17.8.2019 19:47

Re: hezký víkend přeji

https://www.youtube.com/watch?v=1ico7MBFGhA

Maričko, Saturnina můžeš vidět na tomhle odkazu.

Podle mého názoru je to jeden z mála filmů stejně dobrých, jako knížka

M. Crossette 17.8.2019 20:11

Re: hezký víkend přeji

Lído, moc děkuji za odkaz, jsi hodná. Já ten film už viděla, maminka mi ho sem jednou přívezla na zapůjčené kazetě (a zase musela vrátit). Ale to už je pěkných pár let zpět, tak se ráda podívám znovu!

Jinak jsem si "lehátko" našla, je to 15. kapitola a jsem ráda, že jsem se zase chechtala :)))

Co jsou tu ta vedra, tak zase "melounujeme". A právě jsem na kostičky nakrájela polovinu melounu, chladí se v lednici a pak si ho s manželem dame v chládku (u nás je teprve 1 odp.). A zase - jako jindy - mi při krájení za zadkem stála Trixie a slintala, protože meloun miluje (jako snad všechnu zeleninu a ovoce). Dala jsem jí do misky kostičky z celého jednoho "půlměsíce", nestačilo jí to a vyžebrala další! No meloun je úžasně sladký, šťavnatý a bez pecek, tak bodejď bý jí nechutnal.

A angl. je meloun "Melon" a když se přehodí dvě písmenka je to "Lemon" (citron). Já jsem se takhle nedávno přeřekla - při hlásání choti, že přinesu ven meloun - no a od té doby to ne a ne dostat z hlavy a opakovaně říkám "Lemon"!! Štve mě to :)

T. Zana 17.8.2019 19:17

Maričko, tady jsou taky okurky asi dvojnásob dražší než obvykle :-(

M. Crossette 17.8.2019 20:16

Re:

Zano, to je zajímavé. Ale u vás je to možná suchem, proč tady to nevím, nezdá se mi, že by už všude skončila jejich sezóna, odku je ta co jsem koupila nevím. Ale mám zaseté další okurky, už mi kvetou a tak doufám, že (jako loni) nějaké narostou a budu mít ještě chvilku vlastní. V zimě pak asi tenhle salát dělat nebudu, to už okurky nemají tu správnou chuť a ani vůni.

Z. Tečka 17.8.2019 13:10

Onehdá

tu někdo připomínal kvetoucí jiřinky. Taky jsem si jich všimla, už je to asi tři týdny zpátky. Venkovské zahrádky jich už byly plné, a to byl teprve konec července! Tak dneska jsem si po cestě domů začala uvědomovat, že podél silnice už dost uzrávají jeřabiny. Taky si pěkně přichvátly. Nepřijde ta zima moc brzo?

Začalo mi blbnout přihlašování na Zvířetník a nevím, co s tím. Furt to chce inovovat údaje.

Z. Jenny 17.8.2019 11:51

Přeji všem Zvířetníkům

aj.krásnou sobotu i neděli. U nás jako u dědečka od p.Jiroutky akorát mostky zatím drží a na obzoru žádná teta.:-) Lika nám asi odjíždí do Jiljí,když nám tak krásně radí, nu dobrá, beru smrkovou snítku pro jistotu sebou. Zanechám zvěř MLP,odvezu je na chatičku a jedu za kámoškou výletit,takže zvěř bude bez domova a můžou slavit a pak se zase vrátit.:-) Přeji také všem tvorům bez domova, takový krásný domov,jako mají zvířata u Zvířetníků. Ahoj pardálové, mějte se!

Z. Lika 17.8.2019 12:11

Re: Přeji všem Zvířetníkům

Krásnou cestu, Jenny, užij si to! Já mířím do jinam až v září :-)

Z. Tečka 17.8.2019 13:12

Re: Přeji všem Zvířetníkům

Tady naštěstí žádná řeka, Labe je daleko. Kdykoli někdy zahřmí, vzpomenu si na dědečka, jak oblékl gumáky a pláštěnku a chodil se dívat, jak dělá elektřinu konkurence. Já se taky chodím koukat na blesky, ale stačí mi stát ve vchodových dveřích :)

Z. Xerxová 17.8.2019 6:42

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Všude prší, jen v Nočníku Evropy je sucho... Občas pár kapiček - ale deštěm to nazvat nejde. Ale alespoň není vedro a nad slůněm často vyhrávají mraky všech velikostí a barev

T. Zana 17.8.2019 8:40

Ve středních Čechách je asi tak, jak Lika píše. Tuhle jsem s úžasem konstatovala, že na cestě je bláto :-)

I nějakou houbičku jsme v lese zahlédli.

Z. Xerxová 17.8.2019 9:44

Re:

hub jsme právě přinesli asi dva talíře - klouzky, babky a podhříbky. Tři větší kováře jsem dala sousedce - aby měla nasušené tmavé houby do kuby... Ale prší tady opravdu maličko - když jinde leje, tady je slabá přeháňka a když jinde přeháňkují, tak tady spadnou tři kapky - ani do okapu voda ze střechy téct nezačne... Je to podivné...

V lese bylo krásně - není vedro, nejsou oblaka hmyzáků, psisko si to užívalo... něco přes dvě hoďky jsme chodili po stráních za humny

Z. Lika 17.8.2019 10:15

Re:

Nevznikla třeba kousek od vás nějaká velká stavba? Velká kotelna? Tepelná geočerpadla? Větrníky? V členitějších terénech to možná může mít vliv... Anebo vás ty slejváky ještě čekají :-)

Z. Xerxová 17.8.2019 10:33

Re:

Mluví se i o vlivu obřích rekultivačních jezer v Sasku...

Z. Jenny 17.8.2019 11:39

Re:

Tak jsem se na to saské veledílo koukla. To je tedy zásah do krajiny s německou důsledností. Dopad na okolí nedovedu posoudit ale asi mají něco takového jako EIA u tohoto projektu a krajina po těžbě si rekultivaci zasluhuje. Taky je mi divné, že u vás neprší.

T. Zana 17.8.2019 19:16

Hm, je to tam obrovské... To by nebylo moc řešitelné.