6.8.2020 | Svátek má Oldřiška


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Co to je?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 16.6.2019 13:34

tady nakonec taky prší...

asi od desíti hodin jemný zahradnický deštík - a hlavně není ani dvacet stupňů... Hurá

Z. Jenny 16.6.2019 10:27

Přeji všeme jede své blues. Zvířetníkům

a příznivcům krásnou neděli. U nás jen bouřilo v dáli, jinak nic. To vedro mne ubíjí, klíma jede celý den. Dnes ráno to vypadalo slibně, že jako bude chvíli pod mrakem, no, chvíli to fakt bylo, ted už zase slunce jede své letní blues.Jak teda bude v létě, když půlka června řádí jak zběsilá. Musím zalít lupení na zahradě,déšť se nám vyhnul.

Zvěř domácí je placatá v průvanu ani se nehnou. Akorát Kukulín jeden, mi vyskladnil skříň,takže jdu skládat prostírání a ubrusy zpět. :-)

Liko, Tví babouci jsou sice zajímaví ale jsem ráda, že jsou u tebe a néé u mne. :-) Ještě jsem neviděla jak se ti brouci vrací denně domů do koule,myslíš ,že by ji našli i někde vhodně přemístěnou nebo by hledali po okolí něco vhodnějšího? :-) Ani nechci domyslet...

Z. Jenny 16.6.2019 10:28

Re: Přeji všeme jede své blues. Zvířetníkům

Nějak se mi pomotal nadpis s textem, pardon, to bude tím vedrem, kdy se z mozku stávají míchaná vejce.

Z. Yga 16.6.2019 13:11

Re: Přeji všeme jede své blues. Zvířetníkům

Tak počasohlásání - konečně k nám dorazila bouřka (naštěstí bez krup). Po dlouhých letech jsem viděla padat déšť v proudech. Trvalo to celé asi půl hodiny a máme konečně zase zalito, aniž by došlo k nějakým škodám. Hurá.

Z. Yga 16.6.2019 13:28

Re: Přeji všeme jede své blues. Zvířetníkům

A hurá po druhé - opět prší... další bouřka!

Z. Lika 16.6.2019 20:26

Re: Přeji všeme jede své blues. Zvířetníkům

Jenny, oni si tu kuličku tvořili sami ze sebe, a usoudili, že v tom držáku sušáku je vhodné místo. Kulička byla ukotvená pavoučími lany a springy, a jakmile bych do ní drbla, způsobila bych rozruch, kulička by se rozběhla. Asi by se dala odebrat a zničit, ale nebylo důvodu. Na mšicí zamakali perfektně, na včely nestačili.

Z. Xerxová 16.6.2019 6:48

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Spadlo jen pár kapek - večerní bouřky nás minuly (i když podle radarů u nás lilo celé odpoledne a večer) a noční deštíček byl slabý - pod stromy je sucho. Ale ochladilo se - je pod dvacet a tak větrám všude a chladím barák

Z. Lika 16.6.2019 8:41

Re: hezkou neděli

Tady nakonec napršelo a ochladilo se, je to příjemné. Ale naše konkrétní místo bouřky taky dlouho obcházely, přitom určitě o kilometr dál muselo lít.

Hm, vůbec se neozývají ptáci... tak už vím proč, opět prší, i když drobně.

Přeji pěknou neděli.

A. Bytová 16.6.2019 9:16

Re: hezkou neděli

Tak tak. Až jsem se divila, kde se v tý bouřce bere ta pečlivost, vyhnout se Žižkovu za každou cenu. Jednou se vydala rovnou k Malešicím, pak se zas vrátila k Vltavě, nad Letnou si zařádila a tady nic.

Vyhlížela jsem ji z okna jak stará slonice, co větří déšť. Div jsem nemávala chobotem. Anešek ji vyhlížel ve tvaru placičky bezpečně pod křeslem. :D

Z. Lika 16.6.2019 9:39

Re: hezkou neděli

Pozdravuji krásného Aneška. Tvar placky je prý výhodný pro chlazení, jak potvrzují i naše kočky.

T. Zana 16.6.2019 10:23

Re: hezkou neděli

V Krkonoších bylo hezky asi do devíti večer,pak začalo pršet, v noci parádní bouřka. Teď prší a z kopců kolem nás stoupá pára.

Z. Lika 15.6.2019 20:48

Jsou to opravdu

pavoučci, už hotoví, jen malí. Takhle do kuličky se balili asi týden, večer a jednou nebo dvakrát denně se všichni rozběhli a natáhli sítě. A vrátili se zase na stejné místo a vytvořili kuličku, někdy dvě. Na první pohled mi to připadalo jako kulička z očiček. Asi si tak udržovali teplo, nevím. Takže blahopřeji hadačům.

Mmch, chtěla jsem dnešní článek zařadit do rubriky "hmyz". No ještě že jsem to neudělala, viďte.

Z. Vave 15.6.2019 22:30

Re: Jsou to opravdu

To je zajímavé! A roztomilé. :)

M. Crossette 15.6.2019 22:49

Re: Jsou to opravdu

Liko, tak tohle jsem nevěděla a nikdy neviděla. Já viděla hromadu titi- pavoučků rozutíkat se z protrženého vaku - takže jsem poznala o co jde, ale "kuličku pavoučků" jsem tedy neviděla. A že by se zase shlukli zpět to mě ani nenapadlo, ti "naši" se prostě rozeběhli a protože jich bylo hodně, raději jsem se vzdálila, aby mi nějaký nepřistál za krkem. A ty píšeš, že se navíc "balí do kuličky" ještě další týden"! A natáhnout při vyběhnutí sítě!! No to jsou mi tedy věci :) Možná záleží na druhu pavouků.

Z. Vave 15.6.2019 20:37

Jsem moc zvědavá,

co to vlastně je. Pro mě to vypadá jako líhnoucí se pavoučci.

Od úterý, kdy jsem se v Praze projela metrem a prošla domem IKEA, jsem nemocná. Rýma, zánět v krku, nemocné hlasivky. V tom vedru nic moc.

Závidím Xerxové houby; obávám se, že u nás nerostou. Až mi bude lépe, ověříme to.

Z. Lika 15.6.2019 20:52

Re: Jsem moc zvědavá,

Tak to tě lituju, s tím nachlazením. Je to klimatizací? Tak hlavně ať jsi brzy zdravá a můžeš pátrat po houbách :-)

Z. Vave 15.6.2019 21:54

Re: Jsem moc zvědavá,

Děkuju za účast, Liko. Myslím si, že za to může klimatizace. No a nachlazení v posledních letech vždycky odnesou hlasivky. :(

M. Crossette 15.6.2019 23:07

Re: Jsem moc zvědavá,

Vave, přeji brzké uzdravení!!!

Jo klimatizace umí být nepříjemná, obzvláště, když na ní nejsi zvyklá. Když jsme po návratu z Německa hledali bydlení, byla jsem to já, kdo jezdil s makléřkou obhlížet možnosti. Bylo září, ale stále šílené vedro. Když jsme si k ní prvně sedla do auta, paní měla větrák klimatizace (zde se zkracuje A/C)puštění nejen na plné pecky, ale nastavený tak, že foukal rovnou vpřed, přímo na mojí hruď (a já jsem na průdušky velmi citlivá). Paní byla moc milá, tak jsem chvíli trpěla. Ale pak převládl můj starch z nachlazení a poprosila jsem ji, zda to může nastavit alespoň "do prostoru". Nastavila, ale po chvíli to dala s omluvou zpět, že přímý chlad potřebuje jinak je zpocená. Tak jsem pak s sebou nosila "pléd", kterým jsem v autě zakryla. Naštěstí jsme pak našli dům, jinak bych musela s touhle paní prestart jezdit, bylo to fakt o zvraví. Teď už jsem si na A/C zvykla, tedy na chladné až přechlazené místnosti, ale v našem domě je stále o dost stupňů méně než v jiných. V autě A/C přímo na hruď přetáčíme na pár minut jen tehdy, když se po procházce s Trixie potřebujeme jak my, tak pes rychle zchladit. Jinak je nastavení na "od hrudi".

T. Zana 15.6.2019 19:02

Tak tohle

Na mobilu nerozluštím.

A nevím, jak jinde, ale v Krkonoších bylo krásně. Teplo, ne vedro. Lidí zatím ne moc. Přes noc chladno. Ted se teda chystá bouřka, obzor je docela černý.

Z. Iva 15.6.2019 12:44

To vypadá jako

hejno čerstvě vylíhlých pavoučků.

Z. Iva 15.6.2019 12:43

To vypadá

jako vylíhlí malí pavoučci :-)

Z. Tečka 15.6.2019 17:42

Re: To vypadá

taky mi to připadá.

Z. Lika 15.6.2019 20:52

Re: To vypadá

Správně, jsou to pavoučci, všichni.

Z. Jajka 15.6.2019 8:14

Na fotce č. 3

vidím u některých rozběhlých kuliček (jakože s viděním u mně.. ) nožičky. Tipuji, že jsou to pavoučí vajíčka těsně před vylíhnutím pavoučků.

Za chvíli vyrážím na geologickou vycházku, snad se neupečeme a nepoženou nás bouřky...

Z. Lika 15.6.2019 9:16

Re: Na fotce č. 3

Vidíš dobře, hádáš těsně vedle :-)

Přeji pěknou geologickou vycházku - doufám, že to nebude někde v železných horách, to by vám ta bouřka pořádně zpestřila!

Z. Xerxová 15.6.2019 5:54

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Říká se, že hmyzu výrazně ubývá - a mám pocit, že pavouků přibývá :o) Alespoň u nás doma, na zahradě i v přilehlých lesích... Nebo že by to bylo tím, že v lese býváme první a tudíž jsme "prorážeči" sítí a kotvících lan ?? :o) A to se snažím vyhýbat, shýbat...

Z. Lika 15.6.2019 9:15

Re: hezký den

Pavučina v obličeji - fuj fuj. Nejhorší je představa, že jsem s ní nabrala i majitele, hu. Ale na jejich tvorbu se dívám moc ráda.

Z. Xerxová 15.6.2019 9:22

Re: hezký den

dneska v lese hodně foukalo - snad proto bylo pavučin míň. Byli jsme tam brzičko - kvůli teplotě - a dvě a půl hodiny přineslo i dost hub. Kromě kovářů vyrazily i růžovky a první krásný křemeňáček. Night spokojen - šli jsme kolem tří potoků, dvou bažin... potkali jsme veverku a teplota byla ještě snesitelná

Z. Tečka 15.6.2019 17:42

Re: hezký den

Tak invazi pavouků tu máme už několik let. Netkají sítě, aby chytali mouchy, ovíjejí, táhnou se pavučiny po zdech a jsou vidět, až když se na ně nachytá prach. Vysát nejdou, to se přetrhnou, smetákem je člověk přimázne ke stěně, jediné co na ně platí je takové to kulaté košťátko na prach, koupené kdysi u Vietnamců. Tím se dají pavučiny namotávat a člověk jen zírá, kde všude jsou, ještě neviditelné.

Pavouci sami jsou taky téměř neviditelní, tělíčko o fous větší než špendlíková hlavička a průhledné. Nohy mají až 5 cm dlouhé, nekecám, a jsou pěkně rychlí. Takže dneska už bez milosti plácnu dlaní a hubím na potkání.

Taky jsem si všimla, že tu letos skoro nemám včely, ačkoli přes jednu zahradu má pán několik úlů. JIndy kvetoucí jabloň pod okny úplně drnčí, slyšet je to otevřeným oknem i dovnitř. Letos nic, nebo jsem to propásla. Ale zase se tu objevilo docela dost čmeláků, což dříve nebylo. Nejdřív na orlíčkách a teď na žlutém zimolezu. Na ten nikdy včely nelítaly. A taky se tu občas objeví motýl.

No, a začínají mouchy, holt prasečák je nedaleko. Byly doby, kdy na to dost kašlali a my (i v ostatních osadách okolo) jsme se báli otevřít pusu. Že prý je to hubení moc drahé, a žijeme na vesnici. Tak jim starosta pohrozil hygienou a najednou to jde. (no, jde)

Z. Lika 15.6.2019 19:16

Re: hezký den

Připomněla jsi mi s těmi včelami, že letos jsem na kvetoucích lípách - a jsou jich tu plné ulice a parky - viděla pást se dost velká hejna motýlů, nějakých baboček, myslím. A opravdu velká hejna, bylo to nápadné, to třepotání a poletování. A jelikož mám na balkoně petunie - hodně voní - tak tam mám taky dost motýlů a čmeláků.