20.9.2021 | Svátek má Oleg


VíP: Aneb víkendový pokecník

4.5.2019

Tento týden je utěšený - v pondělí jsme měli Mezinárodní den tance - chodíte tancovat, nebo tancujete třeba doma, na zahradě? Někde jsem četla, že naučit se tančit je jako umět létat. Tanec ulevuje tělu a blaží duši. Pošlapané palce si pak zalepíte.

V úterý byl Mezinárodní den pracoviště (zřejmě jako předzvěst středečního Svátku práce) - popřáli jste svému pracovišti, dostalo kytičku?

V pátek byl Den slunce a dnes - v sobotu - máme Den hasičů.  Hasičské dny - plné odborných ukázek a závodů, a taky párků s limonádou a pivem, a večer s hasičskou zábavou... to vše bylo a je oblíbené. Pořádají hasiči u vás tyto akce?

A zítra si připomínáme Květnové povstání 1945. Obejdu pomníčky a pamětní desky v okolí, pořádně si je přečtu, dohledám jména, věnuju jim tichou vzpomínku. 

V neděli bude i Mezinárodní den ptačího zpěvu. Ptáci všem krásně zazpívají.

U nás na městském dvoře se opět ozývá zurčení zvonků zelených, kosi pějí ze všech sil a s křikem vyhánějí straky. V břečťanu rostoucím do čtvrtého patra vedlejšího domu opět bydlí hrdlička, a dnes se opět rozhlížela po našem krmítku. Tak jsem jí přisypala, asi to bude ustaraná máma. Sýkorky jako malé vrtulníky se opět snaží vletět k nám do bytu, kočky nadšeně mrskají ocasem, já rozvěšuju bábrlata s alobalem jako protiletecká opatření. Prostě jaro v plném proudu.

Přeji všem pěknou sobotu a neděli, ať už s hasičským bálem nebo bez.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...