24.1.2020 | Svátek má Milena


VíP: Aneb víkendový pokecník

1.12.2018

Totiž nedávno se nám v podvečer začala otřásat okna duněním palby, o drastických světelných efektech nemluvě. Jasně, zase, už zase soukromý ohňostroj. Dopálilo mě to. Jsme snad někde v Libanonu či čo? Tak jsem zatepla napsala e-mail na městskou část, jak to s těmi rachejtlemi je. A hle, co jsem se dozvěděla: bez povolení je možno odpalovat ohňostroje do 10 kg. Připadá mi to na hlavu - kdo bude kontrolovat, jestli je to osm nebo deset kilo výbušnin, a hlavně jak? Bude počítat klacky a ohořelé papírky? A těch deset kilo, vždyť to je pořádná dávka. Mně bohatě stačí, když mi za zadkem nějaký nezvedenec odpálí žabku, to jsem na mrtvici a mám co dělat, abych grázlíka nepřizabila. Onehdy jsem se po jednom skoro vrhla, a protože vypadám jako čarodějnice (chodím v černém a jsem rozježená), tak se taky dosti lekl. To měl ještě hodně mírnou zpětnou vazbu.

Lavina výbuchů se blíží, začne to už kolem Vánoc a rozplizne se to do Nového čínského roku. Jak to vypadá u vás? Nepatříte k těm šťastlivcům, kde to obec zatrhla? Měla jsem pocit, že loni to bylo o svátcích o něco lepší, tak doufám, že ta nedávná kanonáda byla výjimka potvrzující pravidlo. Podnikáte nějaké kroky ohledně zvířectva?

Přeji příjemnou sobotu a neděli, pokud možno bez randálu.

Toto je obvyklý víkendový pokecník, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.