13.10.2019 | Svátek má RenátaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VíP: Aneb víkendový pokecníkŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 8.7.2018 22:00, přehled diskusí

O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 8.7.2018 12:33

Vyúčtování je na Hadech

OT - Nynyška by měla dnes 16. přineseniny:
Autor: M. Beda Datum: 8.7.2018 11:11

vzpomeňte prosím se mnou (srdíčko)

Nemám ráda:
Autor: Z. Vave Datum: 8.7.2018 10:05

polehávání na koupališti, ale vodu miluju a plavu ráda. Skáču do vody a užívám si ji. Ideál je pro mě mít o dovolené stan či chatičku kousek od vody.

Tady jsme plavat nebyli, ale teď budeme mít kluky, tak nás objevování čeká. Taky bych ráda zjistila, kde se dá vlézt do Labe. Bohužel všechno koupání je tak 10-12 km daleko, takže je to daleko i od mého ideálu.

Určitě nejlepší je koupání bez plavek, což také naráží na různá ale. Kupříkladu na nudistické pláži jsem nikdy nebyla a Vaška bych tam nespíš ani nedostala.

Re: Nemám ráda:
Autor: Z. Lika Datum: 8.7.2018 12:42

S tím koupáním bez plavek - u neznalých to naráží na představu, že to jsou všeobecné vzrušující orgie, neovladatelné. Jenže v praxi je prověřené, že všeobecná nahota je všem fučik, nikdo si nikoho nevšímá, ani reflexivně.

Voda:
Autor: Z. Matylda Datum: 8.7.2018 9:04

se v mém okolí nikdy nevyskytovala, museli jsme k ní jezdit. Myslím, že nejvíc vzpomínám na jestřabickou údolní nádrž, která byla zbudovaná kvůli napájení dobytka, ale nakonec se našlo i jinší využití, jenže ohrady s dobytkem v okolí zůstaly a kolem nádrže byly jen úzké pruhy trávy, kde se dalo ležet. Takže to bylo koupání s krávama za hlavou :) Dneska to někomu patří (JZD to asi prodalo) a pořádá se tam placený sportovní rybolov a koupání prý není dovoleno.

Pokud jde o koupání zveře, Adélka se před chvílí dostavila totálně mokrá, neměla suchý ani vršek hlavy. Rostliny kolem jezírka moc pocuchaně nevypadají, tak nevím, jestli tam spadla nebo skočila :)

Re: Voda:
Autor: T. Zana Datum: 8.7.2018 11:27

Když pak naši pořídili chalupu u Liberce, tak to bylo s koupáním taky špatný. Tuším dvě požární nádrže dole pod kopci - dalo se tam sjet na kole, ale šlapat zpátky znamenalo, že člověk vypadal, že by se potřeboval vykoupat :P

Jo a byly tam pijavky ;-)

Re: Voda:
Autor: Z. Lika Datum: 8.7.2018 12:38

Jé a zano, měla jsi nějakou připijavkovanou?

Re: Voda:
Autor: T. Zana Datum: 8.7.2018 15:39

Samozřejmě, vždycky, často spíš několik. Snažila jsem se to brát jako vlastně prospěšnou věc, ale sundavat pijavku je poměrně ekl činnost.

Re: Voda:
Autor: Z. Lika Datum: 8.7.2018 16:08

šmarjá, budí to ve mně spoustu otázek, ale hlavně jistotu, že takový zážitek dneska už jen tak někdo asi nemá.

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 8.7.2018 9:03

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

ráno jsem vůbec nepustila počítač a šli jsme na chvilku do lesa (děsné sucho, už dlouho ani kapka). Takže zdravím pozdě (ale přece) :o)

Moje plavecké:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.7.2018 21:15

začátky začínají na řece Bečvě. Lhala jsem rodičům, že křece nechodím ale opak byl pravdou. Když ne po prvé pustili samotnou do vody, už jsem dávno uměla plavat.

Kdybyste někdy zavítali na Moravu, je tam kousek od PR ,lom Výkleky, to se musí vidět! Náádhera, hotový poklad na Stříbrném jezeře. Voda průzračná,kolem skály,prostě Emerika.

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/zatopeny-lom-vykleky.aspx

Dokud jsme se nechodili koupat do řeky:
Autor: M. Crossette Datum: 7.7.2018 17:41

sloužliy nám velké necky. Měly celoroční různé využití. Stále ještě jsou ve dřevníku, plné různého harampádí, ale při pokusu je vyprázdnit a vyndat by se asi rozsypaly. Ale v mém raném dětství bývaly v zimě plné šišek (jeden z našich dětských úkolů, jít do lesa a přinést tolik borovích šišek, až byly necky plné). V létě byly vyneseny na sluníčko před chatu a maminka v nich máčela prádla a prala. Používala menší valchu, kterou jsem si po letech jen tak z nostalgie také koupila. Teď je mám někde na půdě. No a my děti jsem si po velkých deštích necky snášely o kus níž k potoku a "plavily se"(pak se potok zase smrsknul v potůček), ale hlavně stály naplněné dešťovou vodou ze sudů na tom trávniku k cachtání.

Najtík musí být ve vestičce opravdu fešák jako věšák. Na Floridě je běžné vidět psa v záchranné vestě sedět na nějaké soukromé lodi, nebo na špici kánoje. Vesty mají na "hřbetě" silné ucho-držadlo (někdy i dvě), aby se v případě pádu mohl pes snáze a rychle "zachránit". Vždy to ráda vidím, ukazuje to na zodpovědné páníky. Neco jiného je pes v řece nebo rybníce, kde břeh je přeci jen podstatně blíže, než na otevřeném moři při houpavých vlnách a slané vodě.

Re: Dokud jsme se nechodili koupat do řeky:
Autor: Z. Lika Datum: 7.7.2018 20:46

Maričko, a to jste v těch neckách opravdu kousek upluli, nebo jen tak v nich seděli na dně potoka? Ale v neckách by to určitě šlo, vždyť dodnes se některým loďkám říká "necky" :-)

A taky chválím "držadlo na psa", když se má lovit z vody.

Re: Dokud jsme se nechodili koupat do řeky:
Autor: M. Crossette Datum: 8.7.2018 4:21

Liko, ano upluli, ale jen pár metrů a střídali jsme se vždy jen jeden, max dva v neckách (bývali jsme na hry většinou 4). Ono to na delší plavení ani nebylo, potok se rozvodnil spíše na takovou větší louži (vody sotva po kolena) na které jsme blbly. Dnes už je tam jen taková tenoučká stužka a nám už zbyly jen vzpomínky. Ale po zimě se musely plné necky nejprve nechat venku pár dnů zatáhnout, aby pak netekly.

Ad koupání:
Autor: T. Zana Datum: 7.7.2018 16:21

Naši měli chatu v křivoklátských lesích, kousek od velikého rybníka. Tam jsem se naučila plavat a taky jsem se tam - prvně a doufám naposled v životě topila - blbli jsme a "váleli sudy" a když jsem chtěla přestat, tak jsem nebyla schopná rozeznat, kde je nahoře a kde dole. Blbej pocit. Když jsem zvládla paniku, bylo to už jednoduchý, ale ten pocit nebyl hezkej :P

Re: Ad koupání:
Autor: Z. Lika Datum: 7.7.2018 16:57

Tak válení sudů ve vodě je hodně... náročný nápad. To je z kategorie nácviku kosmonautů snad. Ale asi jsi tam nebyla sama, tak by si snad někdo všiml včas.

Re: Ad koupání:
Autor: T. Zana Datum: 7.7.2018 17:04

Jj, velmi hovězí nápad... Byli jsme tam tři, akorát že já byla největší, nejstarší a nejlepší plavec :-))

Jo a bylo mi dvanáct, jim devět a sedm :P

Re: Ad koupání:
Autor: Z. Lika Datum: 7.7.2018 17:15

No jo, věk omlouvá. Prošla jsi Darwinovým testem :-)

Re: Ad koupání:
Autor: M. Crossette Datum: 7.7.2018 17:44

Tedy Zano, určitě poučení do života, na které se nezapomíná. Jednomu se pěkně zamotá hlava při válení sudů po souši, takže pak s tím roztočeným mozkem sklouznout do vody ... fakt jsi měla štěstí.

Re: Ad koupání:
Autor: Z. Vave Datum: 8.7.2018 22:00

Válet sudy ve vodě? To jsem ještě nezkoušela... My jsme dělali kotrmelce, kolik jich kdo udělá na jeden nádech. :)

prej že včera byl světový den polibků:
Autor: M. Beda Datum: 7.7.2018 11:28

tak k tomu něco přidám (snad to vydejcháte)

https://www.facebook.com/bedam1/videos/1053729574693096

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 7.7.2018 7:46

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

za pár dní se jedeme "kachnit". A asi se mi budete smát - ale pořídili jsme našemu nejhoršímu plavci plovací vestu. Neb Trpajzlíci plavou velmi dobře, my je budeme muset hlídat, přeci jen malá je přeškolák... a taková topící se doga, která musí být u všeho, by byl průšvih. Neb velký pes člověka v boji o život utopí velmi snadno. Atak máme obří vestičku

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 7.7.2018 9:14

Doufám, že Najta ve vestě nafotíte, spoustu lidí třeba takové řešení vůbec nenapadne.

Přeji krásné letní kachnění.

Re: hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 7.7.2018 11:41

uvidíme, jestli v tom bude chtít plavat. Doma si ji nechá nasadit bez potíží...

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 7.7.2018 14:06

Tak ho vyfoťte doma :DD

Re: hezký den:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.7.2018 21:08

Třeba v neckách :-))

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 8.7.2018 12:39

To je strašná představa, z kategorie malinkých dětí se zaječíma ouškama nebo pirátskou výstrojí, jejej, rači néé.

Re: hezký den:
Autor: Z. Vave Datum: 8.7.2018 22:00

Taky prosím o foto. :)