12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZCESTNÍK: Letní putování Jeseníky – VI.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 13.1.2017 8:26, přehled diskusí

Od Zulove k Rychlebkam:
Autor: H. Williamson Datum: 12.1.2017 21:16

Tahle fotka mne dojmula, protoze k Rychlebkam mam veliky dluh,ktery uz asi nesplatim. Od lidi turistickych jsem slysela, jak absolutne prekrasne hory to jsou, a ze muzete jit cely den a na cloveka nenarazite. Obcas jsme kolem nich projeli cestou do Bile Vody. To je takove moje spiritualni misto. Je tam veliky klaster, kam v 50. letech svezly stare jeptisky, a protoze v klastere se netopilo, tak umiraly. Staci se projit klasternim hrbitovem... Ale dosluhujici stare jeptisky tam dodnes ziji, cirkev jim postavila rodinne domky a je to vlastne optimisticke misto na konci sveta. Ale zpatky k Rychlebkam - slibovala jsem si, ze je projdu. Ale neprosla. Skoda.

Re: Od Zulove k Rychlebkam:
Autor: Z. Lika Datum: 13.1.2017 8:26

Hanko, tak to mě dojalo. Rychlebské hory by se mi taky líbily.

Aleši, zase velice zajimavé:
Autor: M. Crossette Datum: 12.1.2017 20:00

jako ostatní, obdivuji valounovou dlaždu a krásné jsou I ostatní fotky (třeba bludný balvan na fotce č.8). Tuhle krajinu vůbec neznám a mino jiné mě fascinují názvy - třeba Rychlebkso, Olsoblažsko, Velká Kraší atd. Děkuji za článek.

My tu stále máme švagrovou (až do konce týdne). V předešlých letech se nám - přesně podle Murphyno zánona 2x rozbil sporák (tedy v odstupu asi 10 let) zrovna, když jsme tu už návštěvu měli a podruhé měla druhý den přijet. No a teď nám pro změnu včera odešla lednice. Naštěstí máme druhou ve vedlejším domě, ale ta je také naprásknutá (lednice i mrazák). Takže jsme včera kvapem jeli koupit novou, dneska jsem se snažila přenosit a nacpat do té vedlejší, co se dá a zítra ráno manžel pojede koupit tři óbr pytle ledových kostek na které ráno poskládám, co se nevešlo, než nám po poledni přivezou lednici novou (a rozbitou odvezou). Měli jsme tu pár dnů na nule, jenže teď už je tam zase +16 a tak je led nutný. Ale novou lednici jsem si vybrala s velkým mrazákem dole, takže bych měla mít lepší přehled co všechno v něm mám :)

Re: Aleši, zase velice zajimavé:
Autor: Z. Lika Datum: 12.1.2017 20:34

Když se pokazí lednice, je to velká rána do chodu domácnosti, kór když je venku teplo. Pamatuji se, že jsem si pak moc ráda vybírala tu novou, a říkala jsem si, že koupím větší a že se mi do ní všechno vejde a ještě zbude místo... jo, zlatý voči :-)

Maričko, přeji, aby nová lednice poslouchala a byla podle Tvých představ.

Náměstí ve Vidnavě:
Autor: Z. Hanča Datum: 12.1.2017 19:12

vypadá impozantně, je vidět, že to bylo kdysi bohaté a významné město. Je skvělé, že se dlažba zachovala dodnes. Já jsem si v souvislosti s Vidnavou vybavila dětskou ozdravovnu. Ne že bych tam byla já sama, ale zotavovala se tam moje spolužačka ze základky.

A ty balvany, nádhera! Díky za další díl putování Jeseníky, moc jsem si ho užila.

Dnes velké díky:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.1.2017 17:43

za Jeseníky. Určitě se tam ještě vypravím. Ve Vidnavě jsem kdysi byla na dětském táboře a mám vůbec na ten kraj jen samé krásné vzpomínky. Náměstí si pamatuji.

hlášení z bedýnky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 12.1.2017 15:38

dnes mají miláčci 10 dní a nic zavratného se neděje, koukat budou cca ve třech týdnech, pěkně papají spinkají, Nastěnka se stará, je ochotná i půjčit na zvážení a mazlinkání.

A Olíček byl dnes poprvé ve školce, se mnou asi 2h a zítra jdem zas

Re: hlášení z bedýnky:
Autor: T. Zana Datum: 12.1.2017 15:44

Olík už je velkej kluk :-)

Re: hlášení z bedýnky:
Autor: Z. Yga Datum: 12.1.2017 15:56

Není možná! Oliverek už je školčátko. Tak ať se mu ve školce líbí.

Re: hlášení z bedýnky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 12.1.2017 17:20

no a mě končí prázdniny!!! ale užila jsem si je se vším všudy naprosto skvěle

Re: hlášení z bedýnky:
Autor: Z. Lika Datum: 12.1.2017 16:19

A to je dobře, že se nic závratného neděje - takže je všechno, jak má být :-) Mláďata Ti rostou všechna, koukám :D

Re: hlášení z bedýnky:
Autor: M. Beda Datum: 12.1.2017 17:42

páni, tak ať se Olíkovi ve školičce líbí - ale on je šikula, tak určitě bude :-))))))

děkuji - plus AVÍZO:
Autor: M. Beda Datum: 12.1.2017 11:50

děkuji za další povídání o tomto krásném kraji

v Praze večer trochu připadlo, ale pak se oteplilo, dokonce až nad nulu, takže chodníky tady u nás už jsou jen mokré, na trávě to ještě drží - a příští týden se mají vrátit mrazy, ejchuchu!!! :-)))))

je čtvrtek, takže Vaví 105-ka

http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2017/498-rozdeleni

a ještě obrázek:
Autor: M. Beda Datum: 12.1.2017 11:55

lidová tvořivost za barákem :-DDDDDDDDD

http://1url.cz/xtGaM

Re: a ještě obrázek:
Autor: T. Zana Datum: 12.1.2017 15:45

:DD

Re: děkuji - plus AVÍZO:
Autor: K. Holubová Datum: 12.1.2017 18:01

Teda že zrovna Ty budeš juchat nad navrátivšími se mrazy, to bych fakt nečekala!

Re: děkuji - plus AVÍZO:
Autor: M. Beda Datum: 12.1.2017 19:00

hehe, mě ten mráz letos baví - asi už dlouho nebyl (několik let) a stýskalo se mi :-DDDDDDDD

můžu vytáhnout některé už dávno zasuté oblečení, plus se mi líbí když je bílo - tak snad před těmi mrazy ještě nasněží

Krásné počtení:
Autor: K. Holubová Datum: 12.1.2017 9:59

o krásných koutech naší země.

Vybabrala jsem se z toho chcípu, nakonec se z toho vyvedl náběh na zápal plic. Pokašlávala jsem už od listopadu, přecházela, léčila aspiriny..... vygradovalo to mezi Vánocemi a Novým rokem. I mně, zavilého odpůrce ATB to dohnalo až k lékaři a do postele na delší dobu. Takhle zle mi nebylo nějakých 10-15 let. No, přežila jsem. Mráz kopřivu nespálí.

Sníh ve městech - žádná radost! Blbě se v tom chodí, ještě hůře jezdí, po pár hodinách je bílá peřinka černá, když to taje a zmrzne je to o zlomnohu, když to nezmrzne je z toho hnusná břečka...... venku je to nádhera.

Kačka je skvělá, že všechno tak zvládla a přeju jí ať se jí tak daří i ve zdraví! Moc jí držím palce a bude to určitě už jen dobré!

Re: Krásné počtení:
Autor: Z. Lika Datum: 12.1.2017 11:30

Hlavně zdraví aby sloužilo a chcíp ať se nevrací! Jinak tady sníh ještě je, i když je skoro pět nad nulou.

Pane Uhlíři,:
Autor: Z. Yga Datum: 12.1.2017 8:58

i já musím pochválit vaše cestování po kraji, který většina z nás moc nezná (já částečně jenom ty Jeseníky). A dneska jste si to užil, viďte - kámen, kam se podíváš (:o)).

Valounová dlažba ve Vidnavě je určitě moc zajímavá a ta skupina bludných kamenů na náměstí je krásnější než mnohé sochy (cheche - nebudeme ukazovat).

A těším se na další letní toulky Severní Moravou.

Poznámka - u nás dneska konečně napadl sníh a tolik, že po letech přišlo k řeči i hrablo! No dobrá - pět centimetrů, ale na náš kraj je to opravdu hodně (:o)). Snad vydrží do odpoledne, aby si ho i Erník pořádně užil.

Díky:
Autor: T. Zana Datum: 12.1.2017 8:43

Jako správný cestopis to ve mne vzbouzí chuť jet se tam podívat.

Počasí: večer sněžilo, ale do rána trošičku odtálo, je to mokré. Na chození nic moc. Intenzivně myslím na blahodárný vliv sněhu na podzemní vody, abych nebrblala ;-)

Místopisy:
Autor: Z. Lika Datum: 12.1.2017 8:08

Místopisy pana Uhlíře mě vysloveně těší. Protože ukazují, kolik atraktivního a zajímavého tu máme. Severní Morava takovou péči potřebuje jako sůl a zaslouží si ji. Opět děkuji!

JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Matylda Datum: 12.1.2017 7:35

takže fotky letních hor mě vysloveně potěšily. Kačka včera večer přivezla liberecké počasí-udělala spoustu zkoušek (kromě matiky všechny, ta jí ještě chybí)- a dojela domů na odběry a podobně, protože jde příští týden do nemocnice na kontrolu v narkóze, která vše rozhodne... Autobus měl večer 40 minut zpoždění, a tak dojela až ve čtvrt na deset, zatímco já jsem seděla na benzince, pila kafe a čerpadlářka mi nabíjela vybitý mobil :) Než Kačka přijela, napadlo v Brně pár centimetrů sněhu- asi během půl hodiny- a to je ve městě kalamita :) Auto mám celé jen náhodou, málem nás na křižovatce sešrotoval chlap s BMW, protože mu to jelo jak sáňky...

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Lika Datum: 12.1.2017 8:06

To máš přímo horské zážitky, ne že by v autě bylo o co stát. Kačce držím palce pěsti. A je velice šikovná. Což sice asi víte, ale proč to nezopakovat, že.

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 12.1.2017 8:13

Zkouškové období začíná až v pondělí - a Kačka vše zvládla v zápočtovém týdnu... je prostě dříč veliký. I ten zápočet z matiky (i když s odřenýma ušima) má splněn - chybí ji jen zkouška.

A musím pochválit učitele - všichni jí vyšli vstříc a umožnili jí splnit podmínky předmětů v předstihu, aby mohla v klidu nastoupit do nemocnice.

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 12.1.2017 8:15

jinak taky máme hromady sněhu... včera večer se fakt u nás čerti ženili, házeli jsme několikrát - a ráno pak ještě to, co pluh nahrnul na vrata (nezlobíme se na něj - jsme rádi, že máme vzorně prohrnuto)

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Matylda Datum: 12.1.2017 8:40

Neskleněnku dělali v předstihu všichni- prý jich zbylo už jen pět v ročníku na tomhle oboru. Ale jinak jí vážně vyšli úžasně vstříc, první zkoušku dělala už před Vánoci...

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Yga Datum: 12.1.2017 9:01

Máš velice šikovnou a pracovitou dceru. Držím Kačce palce, aby se konečně vybabrala z té nemoci a bylo jí už dobře. A vůbec ať se vám letos nemoci vyhýbají, však vloni jste si doktorů užili habaděj!

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: T. Zana Datum: 12.1.2017 12:05

Yga to napsala přesně, tak se připojím :-)

Re: JJM má hromadu sněhu,:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.1.2017 17:40

A já taky. Přála bych vám , celé rodině, milá Matyldo aby ty starosti se zdravím už co nejdříve skončily. Kačka je výborná,obdivuji to statečné děvče. A ty se trošku šetři,aspoň jak jen to jde, jsi oporou celé rodině, tak drž se děvče.