23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

VETNÍK: Prevence aneb Co můžete udělat doma (2. díl)

Dnes se budeme věnovat dalším preventivním činnostem, kterými můžete udržovat dobrý zdravotní stav vašich chlupáčů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Louk 17.6.2009 21:51

Lucko, skvěle zpracovaná prevence

díky moc za tvůj čas! A hele, máš pedagogický vlohy ;-). Myslím schopnost srozumitelného vysvětlení, a to není samozřejmost V.

Babča (najdúch - zdravím, Maťo :-)) kokřice měla v tlamě kamenolom a přes vetová opatření páchla na kilometr. Ovčandě zas záhadně nesvědčilo přestěhování, od změny bydliště se rozpoutala nekonečná série zdravotních trablů, především zánětů uší. Atd. Každý pejsan má i svou zdravotní historii.

Jsem přešlá, protože dneska ochrnul útulkový Max. Navzdory nedávné kastraci opět zdrhnul a byl v lese celou noc, uštvaný, v dešti. Během dne začal pokulhávat a vzápětí už se na zadní nepostavil. Zatím má kortikoidy a analgetika, ale vet je s prognózou hodně opatrný. Nejhorší variantou je poškození míchy ;-(. No, snad to nebude tak zlé, ale kdyby se našel volný palec...

zana 17.6.2009 21:54

Re: Lucko, skvěle zpracovaná prevence

Chuděra Max, to víš, že hned držímR^VR^VR^V!!

Zdena b.p. 17.6.2009 22:03

Re: Lucko, skvěle zpracovaná prevence

Achjo, Nevím, čím to je, ale poslední dny nejsou úplně nejlepší, spíš vůbec ne:-/. Budu na něj myslet. VV

Jenda 18.6.2009 1:36

Re: Lucko, skvěle zpracovaná prevence

Pridavam svuj.

Kytka 18.6.2009 15:06

Re: Lucko, skvěle zpracovaná prevence

Maxovi držím fšechny R^R^R^R^ V

JoVo 17.6.2009 20:15

R O Z V E R N Í Č E K .

Takhle vám normálně letí letadlo do Seattlu a venku je hrozná mlha, není vidět ani na deset metrů a najednou přestanou jít i všechny přístroje. Pilot celej zoufalej lítá sem a tam, jestli neuvidí nějakej maják nebo něco podobnýho, ale ono nic a tak už mu pomalu dochází palivo a cestující jsou docela nervózní. Nakonec trhlinou v mlze uvidí velký mrakodrap a v posledním patře za oknem je v práci nějakej chlápek. Tak pilot vykoukne z letadla a volá: "Hej, dobrý muži, nevíte, kde jsem?" Chlápek odpoví: "Jistě. Jste v letadle."A tu pilot provede manévr, otočí se o 230 stupňů a provede čisté přistání na letišti o pět kilometrů dál. Cestující jsou samozřejmě úplně hotoví a ptají se, jak to dokázal. "Jednoduše," odpoví pilot. "Položil jsem tomu muži jednoduchou otázku. Jeho odpověď byla zcela správná, ale naprosto k ničemu. Z toho jsem usoudil, že ten mrakodrap musí být sídlo Microsoft HotLine a odtamtud je letiště pět kilometrů na severovýchod!":-)Hezký večer s Microsoftem.8-oVVR^ 

Zdena b.p. 17.6.2009 22:05

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

R^:-)R^Jako vystřižené ze života. Díky Jovásku. Moc to potřebuju.

Jakub S. 18.6.2009 0:01

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No jovásci - to je něco, todle: Eslipak se to říká taky ve Státech? Ale nejspíš je to přímo vocamcáď (ztama), ne?

Jenda 18.6.2009 1:44

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Hledal jsem a prvni co jsem nasel byl automatizovany preklad z nemciny. Presne tenhle vtip. Ovsem ten prekladac mu dal peknou nakladacku (najdete si "Microsoft No. 2").

Tady je skutecna anglicka verze (hledejte "fuel").

Jakub S. 18.6.2009 11:36

Obě tyhle věci jsou úžasné, ohromný dík za poukázání!

Jenom - trouba jako já nějak neví, jak se dostat k těm fórům... pochop, já su fachidiot.

Rpuť 17.6.2009 18:29

Xerxová,

přiznej se, že mi sem posíláš Krakonošovu sojku na kontrolu! Naprosto voprsklej ftták, vůbec se nebojí a ještě po mně hází třešně od sousedů;-D

Xerxová 17.6.2009 20:39

Re: Xerxová,

hele - Krakonoš nebydlí v Jizerkách ani na Ještědu ;-D, takže tohle na mě neházej. Já mám v revíru 12 mladých strak a ty když naletí na návštěvu na střechu tak v 5 hodin ráno, tak i já - považující se za milovníka zviřátek - mám sto chutí dojít pro brokovnici ;-D;-D

Rpuť 17.6.2009 21:15

Re: Xerxová,

12 strak dokáže řvát jak bejk a v 5 ráno to musí být hrůza hrůzoucí. Zkus po nich něco hodit! Kde se tu najednou vzala ta sojka vůbec netuším, všechny, co se tu vyskytovaly byly dost plaché, takže mám podezření, jestli někomu neuletěla. Sedí si na stromě, pár metrů ode mne, klofe do třešně a ještě si na mně otvírá zobák...;-D

Jakub S. 18.6.2009 0:03

Re: Xerxová,

Po sojkách nestřílet. Nikdy nevíte.

Zdena b.p. 17.6.2009 22:14

Re: Xerxová,

Zažila jsem už jen jednoho opeřence ještě hlasitějšího. No, vlastně 2. V Trnavě jsme přespávali v obyčejném hotýlku s mysliveckou restaurací. Bylo to v dost velikém parku u rybníka. A v tom parku bydlela rodinka pávů. Táta, máma a 3 mlaďoši. Ve 4 ráno se otec pavča postavil na jižní stranu hotýlku a mamka pavčová na severní. Mlaďoši se učili za komandování rodičů přelítávat hotýlek. Pochopitelně z toho měli mladí vánoce a prožívali to velice nahlas. Tak to byl rachot. ;-D

Louk 17.6.2009 22:43

Re: Xerxová,

Tak to musela být fakticky veselá jitra ;-D. Žádnou brokovnici, po kulometu bych ve čtyři ráno sáhla ;-P.

EvaŽ 18.6.2009 8:30

Re: Xerxová,

Tím by ses nejspíš netrefila. Brokovnice má výhodu, že má velký rozptyl;-P

Jakub S. 18.6.2009 11:25

Re: Xerxová,

Teda. Když si to představím třeba na Lešné, kde taky mají pávi už dvěsta let domovské právo, a jak přelítávají zámek - dobrý training!!

veram 17.6.2009 17:43

všecko nejlepší

ke 14 narozeninám. Komupak to přeju? No přece Astronomickému snímku dne. (Už je měl vlastně včera). Obdivuju ty zapálené lidi, co zpřístupňují krásné fotečky už celých 14 let.VV

zana 17.6.2009 19:39

Re: všecko nejlepší

blahopřeju všem z APD a tobě, Veram, děkuju, že jsi mě na tuhle úžasnou stránku navedla (eee... momentálně mám ty první hory - s falešným měsícem - jako tapetu:-)).

Louk 17.6.2009 22:14

Re: všecko nejlepší

Tihle nadšenci si gratulaci tuze zaslouží a Veram, i tobě pochopitelně patří dík - bez tvých odkazů bychom byli o mnoho ochuzeni VV.

Zdena b.p. 17.6.2009 22:17

Re: všecko nejlepší

Taky bych o těch nádherných pohledech nikdy nedoslechla, kdyby nebylo Veram. Díky tobě i nadšencům.

Jakub S. 18.6.2009 0:06

Re: všecko nejlepší

A ovšem stejně tak Veram, bez ní bych ani já nic z té třeskuté krásy neviděl - nevěděl!!

Beda 17.6.2009 17:05

Kačer dostává veřejnou pochvalu před nastoupenou jrdnotkou

za promptní zaslání videa:-), které už je v éteru a všem dostupné!!R^ (hurá a já už tam nejsem opuštěná sama samička;-P)

Karolíno - já si hned myslela, že jsi jen, ehmmmm, špatně;-) četla... a Britečka i s Čikitkou natoč, rádi je poznáme

HanoW - obávám se, že pro tebe platí totéž co dřívě pro Karolínu, nenahraješ nic;-D ... ovšem Cheta ti (i nám) ráda uveřejním;-) - nikde není psáno, že ta videa musí být jen se žvižátky!!!! 

to je vlastně vzkaz i pro ostatní - Dede to prezentovala jako naše společné sdílení zážitkůVV, takže obsahem může být leccos:-)R^

Vave 17.6.2009 15:40

Hlásím,

že jsem domů dorazila krátce po druhé hodině a vše bylo v pohodě, až na to, že jsem nemohla najít Bertíka, který spal tvrdě v houpačce na stromě, kam není vidět. Když konečně vystrčil udivenou hlavu, dala jsem si hadr na hlavu, Ance prášek a šly jsme na dlouhou, ale velmi pomalou vycházku. Pak vdechla porci z konzervy a nahlásila polední klid. :-)

Rpuť 17.6.2009 16:37

Re: Hlásím,

R^!! Jinak "čtvrtá kočičí dimenze" je zcela příslovečná;-)

Apina 17.6.2009 18:03

Re: Hlásím,

Hlavně, že je všechno v pořádkuR^ Anka, že už je lepší, určitě to bude dobré. Kočka, která nechce, aby ji našli, je prostě neviditelná. Jednou byl takto naprosto neviditelný náš kocour. Dokonce jsme šly kontrolovat ulici, za tam náhodou není rozmáznutý o chodník. Kocour nebyl nikde, tak jsem použila poslední možnost a šla mu krájet masíčko. Jak kleplo prkýnko, najednou se zhmotnil vedle mě8-o. Prostě David Copperfield hadr;-D;-D;-D. Později jsem zjistila, že mi zalézá POD deku v posteli.

Pája 17.6.2009 19:44

Re: Hlásím,

Vavísku děkuju moc, je to fajn pocit;-D;-D ještě počkám na ten certifikát a pak to asi ořvu radosti;-D;-D

podrbkej od mě Anku;-)

Heduš 17.6.2009 15:07

a ještě rychle ke Štětince, snad to tady najde

Štětinko k té tátově bolavé ruce - oni mu určitě dávají léky na ředění krve - a dávají mu jich asi dost, takže když takový člověk upadne,tak se mu neudělá jenom modřina, ale něco šíleně velkého rozlitého pod kůží a taky nalitého a vypadá to dost děsivě. Táta takhle upadl cca 2 roky zpátky a z té jeho ruky jsem málem omdlela, rozlila se mu krev pod kůží od lokte po zápěstí po celé ruce a měl to oteklé, jak se ta krev dovnitř vylila. Jenže i tak jsem ho vzala na rentgen, protože jsem si nebyla vůbec jistá. Zlomené to sice neměl, ale rentgen určitě!!!! Ten otok splaskne a krev se vstřebá.

Bubu 17.6.2009 14:50

Zase jsem o něco chytřejší... Díky

Nenapadlo mě, že bych měla Báře čistit chroupáky. Občas jí je zkontroluju, už jenom proto, abychom měli nacvičeno, že je normální koukat do huby a případně přejet zubiska (i stoličky) prstem... Má je pořád krásně bílé a ani neomdlím, když si na mně otevře tlamu (je jí 5 let). No nic, budeme kontrolovat.

Měli jsme teď takovou malou nepříjemnost, a tak kontroluju malou ranku na horním patře. Může za to Bářina vášeň pro vynášení klacků z vody. Obvykle doplave ke klacku, uloví ho, překřoupne na dva kusy, popadne oba a vynese na břeh. A tentokrát jí klacek v tlamě křupnul na tři kusy a ten prostřední se jí vzpříčil mezi horními zuby. Už na dálku ve vodě bylo vidět, že je něco špatně. Lekla jsem se, že zazmatkuje a budu muset pro ní, ale naštěstí, když se bojí, utíká ke mně nikoli "pryč".... Takže připlavala a cestou ke mně hrabala packou o tlamu. Koukla jsem dovnitř, vypáčila klacek ven a zjistila, že poranění je maličké a skoro nekrvácí. Ale s klackama ve vodě má utrum. Jen čerstvé a silné, aby se nedaly přechroustnout. Ovšem kolena a lokty si drbu ještě dnes, musela jsem na kolena, abych jí viděla do tlamy, a byly tam kopřivy.