20.9.2019 | Svátek má Oleg


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 9.9.2019 16:17

Pettro tvoje články pokaždé rozveselí

a jelikož mám dobrou představivost, vidím to živě a barevně ...:))) Fakt bych sama nevěděla, co by bylo lepší. Vrátit sice počůrané dítě, ale stihnout přivolat a pochytat smečku, nebo zvítězit nad zipem a pak trnout, zda se všichni psi vrátí! No zvládlas to na výbornou.

Někde jsem četla, že v jakém jazyce je "pracovní pes" vycvičený, i když pak slouží v jiné zemi, jeho noví psovodi se musí naučit alespoň základní povely v řeči výcviku. Kdysi jsme tu sledovali v parku ukázku výcviku policejních psů. Sátli jsme trochu dál, ale fakt jsem měla dojem, že jsem zaslechla, jak na jednoho vlčáka psovod volal "stůj". Vím, že čeští vlčáci slouži v US armádě a možná i u policie, tak jsem mohla slyšet správně.

A mám k tomu dotaz. V mém dětství jsme občas viděli na ulici tyhle psí "smetáčky" a take jsme jim tam v hovorech říkali. A teď vlastně nevím, jestli to všechno byli "nezastřižení" skoťáci, teriéři, nebo exsituje opravdu nějaká rasa, které se říká "smeták" :)) Tenkrát o nich koloval dokonce vtip (možná pamatujete): Jde pán s jedním takovým smetákem po ulici. Na chvilku se zastaví, pes zvedne nohu a pánovi počůrá nohavici. Pán vyndá z kapsy sušenku a nabízí jí psu. Kolemjoucí se diví: Pane vám pes počůrá nohu a vy mu za to ještě dáte sušenku! Nedám, zní odpověď, já jen potřebuji zjistit, kde má ten zmetek čumák, abych ho mohl kopnout do zadku!

E. Šusová 9.9.2019 17:02

Re: Pettro tvoje články pokaždé rozveselí

Slyšela jsi dobře Maričko, naši psi mají v cizině výborný jméno a cvičí se tu na různý druh "služby"

no skye teriér je takovej smetáček https://www.idnes.cz/hobby/atlas-psu/skye-terier.A100830_213227_atlas-psu_tyn

a tohle Murphíka vystihuje přesně :D cituji: Skye teriér je nebojácný a odvážný. Stále v sobě má vlohy pro práci loveckého psa a jako typický norník i velkou samostatnost a snahu se řídit vlastním rozumem. Nechybí mu teriérská hravost, radost ze života a smysl pro humor .Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/atlas-psu/skye-terier.A100830_213227_atlas-psu_tyn

...abych ho mohl kopnout do zadku!...

:D :D :D :D boží!! :D

E. Šusová 9.9.2019 17:07

Re: Pettro tvoje články pokaždé rozveselí

Edit- ještě k těm psům z ČR, oni nejsou právě jen v naší armádě, jsou v různých končinách světa, na různých pozicích, protože je od nás kupují do zahraničí. Takže to nemusel být vůbec voják z ČR, mohl to být klidně - a asi taky byl - Američan.

M. Crossette 9.9.2019 19:43

Re: Pettro tvoje články pokaždé rozveselí

Ano Petro, právě, že vím , že to byl americký policajt, který se právě "kvůli psu" musel naučit české povely na kterých byl pes "doma" vycvičený. Takže vlčák ovládal "plynně" dva jazyky, protože doma s ním asi mluvil jinak anglicky. Pes od policejní hlídky "K9 unit", vždy žije doma se svým psovodem. Jeden takový (s černým vlčákem) bydlel přes ulici, pak se přestěhovali (ale na psa jsem ho slyšela mluvit jen angl.). Škoda, že jsou pryč, bylo fajn mít ten "policejní dozor" , auto zaparkované před domem.

Díky za odkaz, Skye terier byl opravdu "smetáček", ale moc hezký smetáček, hlavně ta ušiska mu velice slušela :)

Z. Inka 9.9.2019 14:49

tak mi to připomnělo situaci

kdy Bimbo, tehdy tajemník Obecního úřadu, na veřejné schůzi zastupitelstva plamenně bouřil proti volnému pobíhání psů a ten samý čas celý náš skautský oddíl naháněl našeho volně pobíhajícího obecního obšourníka Gastona.

E. Šusová 9.9.2019 14:53

Re: tak mi to připomnělo situaci

:D :D :D jo to jsou bezva situace, kdy člověk káže vodu a sám si vypije celou sedmičku :D :D

D. Ruščáková 9.9.2019 11:38

Petro

moc hezky se to četlo a moje představivost neměla žádné potíže tě sledovat:)))) Ostatně s vnoučaty si tento typ rychlé akce zase opakuju, že - například minule potřeboval Patrik - v autě, na dálnici, řekl na poslední chvíli a nejbližší pumpa daleko. I sjela jsem na nejbližším sjezdu a zatočila do nejbližší odbočky. Ukázalo se, že tam sídlí dálniční policie a na parkovišti vně areálu si zrovna povídali dva po zuby ozbrojení policajti, kteří mě sledovali s jistým... zájmem. Zastavila jsem hned vedle nich (jinde nebylo místo:)), Patrik vyletěl směr křovíčko, Kačenka naštěstí požadavky neměla:)) Pak jsme zase nasedli, hezky kývli na policajty a odjeli. jedna z těch snadno řešitelných situací - ale stejně nezapomenutelných :P

E. Šusová 9.9.2019 14:54

Re: Petro

Jojojoooo dětičky dokážou vymyslet nevymyslitelný :) v kombinaci se 4nožcema o to není vůbec nouze :)

Z. Jenny 9.9.2019 10:49

Petro!

Docela si dovedu představit ty žhavé uhlíky v pohybu a k tomu jeden malý pos/ránek se zavilými zipy na overalu. :-)) Jak říkám "Nó nazdár! " Pobavilo a jen tak připomínám, že mám dvě černý kalamitky, jóó,jsou to zlatíčka! Akorát zatím není v dohledu žádný malý člobrdík! :-)

P.S. jak vidíte vážení,prošla jsem kurzem "Přihlášení" na NP, díky Zano za návod, vyšlo to.

E. Šusová 9.9.2019 10:54

Re: Petro!

Jooo jooo, černá to je ďábelská barva :-D a kombinace čoklidi a malolidi - to je někdy vražedná kombinace :D o zábavu není nouze :-)

Z. Asteris 9.9.2019 10:44

Díky za milý článek,

hned má člověk lepší náladu. Neměla jsem problém, se sem dostat, jen mám problém s domácím počítačem - mohu psát jen do nadpisu, ale nedostanu se už do "textu příspěvku". Ale to asi bude chybka v mém stařičkém noťáskovi.

E. Šusová 9.9.2019 10:56

Re: Díky za milý článek,

No já se musela komplet inovovat :-( . Takže si nakonec dosáhli svýho, jak to chtěli tenkrát, jestli se nemýlím?

J. Hlavsová 9.9.2019 22:17

Re: Díky za milý článek,

Kupodivu jsem se sem dostala, vůbec nevím jak. Při snaze přihlásit se mě to vždy hodilo někam jinam. Pak jsem dostala mail, abych znovu poslala fotokopii občanky (žádnou jsem neposílala). No mám obavu, abych, byť nechtěně, neskončila za bukem.

Jinak článek super - vyrazit takto s psodětskou partou, to je dobrodružství.

Z. Iva 9.9.2019 23:18

Re: Díky za milý článek,

Tak asi jseš přihlášená, když ses sem dostala.

Z. Kytka 10.9.2019 8:43

Re: Díky za milý článek,

Po mně to chtělo jen emilka a pak potvrzení odkazu který jsem obdržela. I ikonka mi zůstala.

T. Zana 9.9.2019 10:31

Teda Petro :DDD

Když si to představím, jak cloumáš zipem, jak čekáš, jestli tě mládek v mezičase nezavlaží... a mezitím psi tryskají do všech možných i nemocných směrů :DDD

No, nejlíp se vzpomíná na průšvihy, samozřejmě s patřičným odstupem.

E. Šusová 9.9.2019 10:36

Re: Teda Petro :DDD

Přesně tak - páč při tom už se člověk tak nevopotí :-) .

Jo s Murphym se občas člověk taky nenudil.

L. Jakovljevičová 9.9.2019 10:04

Petra

zase nezklamala :-)) Je báječné mít takhle v pondělí ráno hubu od ucha k uchu. A při mé bujné představivosti.... Petro dík!!

E. Šusová 9.9.2019 10:27

Re: Petra

Nejni zač, já jsem ráda, když čtení vyvolá úsměv, já si při psaní taky zavzpomínala na tu situaci a znovu se pobavila.

Z. Maya 9.9.2019 9:24

Moc hezky

fotka je super :) Teda ale dostat se sem dneska je něco, se divim, že se mi to podařilo.

E. Šusová 9.9.2019 10:26

Re: Moc hezky

Jo dostat se sem byla stejná šichta, jako dostat tu fotku po počítadla, páč to je prastará fotka, kde mi bylooo, kde mi bylooo - sedmnáct :D , naskenování se mi vždycky podařilo nějak divně naležato a nešlo s tím hnout, tak...... musel pomoci kolega šikovný.

E. Šusová 9.9.2019 8:44

huuu

to teda bylo něco, dostat se sem :D :D :D

Zano díky za návod!! Jsi velešikovný plavčík.:-)

A. Lex 9.9.2019 8:09

Petro, to je bezva

takhle po ránu začínat s pořádaným smíchem!!! A protože je MLP zvědav, proč tak vyvádím, přečetla jsem tvoje povídání ještě jednou a nahlas. A tak jsme dva :-))). Díky.

E. Šusová 9.9.2019 8:44

Re: Petro, to je bezva

Není zač, tehdy jsem pobavila půlku sídláku :-)

Z. Xerxová 9.9.2019 6:35

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Moc hezké mezinárodní i mezidruhové vzpomínání

U nás konečně PRŠÍ - hezky a vytrvale