26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

PSI: Ušní podlitina

Aneb také krevní výron, modřina, aural hematoma, othematom

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 12.4.2019 20:58

Tuhle patálii, Maričko,

bohužel známe, zažili jsme ji s prvním naším psem Alfem. Veterinář zvolil konzervativní léčbu, takže jsme u něj byli několikrát, až se podařilo krev úplně odsát. I když ucho zůstalo pak už deformované, bulteriérům ušiska stojí a on měl ztluštělou a spadlou špičku. Což nebylo podstatné, byli jsme rádi, že je po problémech. Tak jako vy s Trixií - chudinka, musela mít ouško hodně naplněné, když jí samo prasklo. Hlavně, že už je v pořádku a veselá a radostná jako vždycky!

My teď opečováváme Denise, včera ho napadl velkej pes, asi hovawart. Naštěstí nemá žádný kousanec, ale přišel domů jak válečný invalida - celej pomlácenej a kulhal. Dostal injekci proti bolesti a dnes už vypadá i chodí líp. Uf!

M. Crossette 12.4.2019 22:18

Re: Tuhle patálii, Maričko,

Hančo to je fajn, žes napsala zkušenost s Alfem a jsem ráda, že léčba take dobře dopadlo. No já fakt žasla, jak rychle se T. ucho nalilo krví, fakt jsem myslela, že jí "jen" něco kouslo. Možná to protržení mělo co dělat s celkově už stářím tenčí kůži na uchu, nevím. A nebo právě tou rychlostí podlití a množství krve byl tlak tak velký, že kůže praska (asi jako přefounutý gumový balónek!)

Ach chudák Denis!!! Štěstí, že nemá otevřené kousance kulhání také zvládá! Až bude třeba večer někde ležet, zkus ho přikrýt lehkou, měkkou dekou (nebo na jeho modřiny v toubě nahřát velký ručník). Jednak teplo celkově uvolňuje svaly, ale i uklidňuje. Pes jakoby měl pocit většího bezpečí či co. Vím to od Trixie, u které to skvěle zabírá i když jí nic nebolí. Někdy večer v obýváku vypadá taková nesvá a neví, zda si lehnout či ne. Když si nakonec na pelíšku přeci jen lehne, přehodím přes ní lehkou deku. Ona si zhluboka odfrkne, padne jak ťatá na bok a chrupe dokud není čas jít do hajan (pro ní i pro nás).

Z. Hanča 12.4.2019 23:18

Re: Tuhle patálii, Maričko,

Díky za radu, Maričko, Denis už je pod nahřátou dečkou. Vůbec neprotestoval. :-))

M. Crossette 13.4.2019 2:12

Re: Tuhle patálii, Maričko,

No to moc ráda čtu, tak ať se mu pod ní poranění rychleji zhojí ! :)