22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

KOČKY: Tři mušketýrky a Smoky

Kočička Lucky má u nás od ledna svůj domov a nám se živé kočičí vysílání rozšířilo o kanál - „Tři mušketýrky“. Tak Rusty, Woody a Lucky pojmenoval můj manžel. I u našeho tria totiž platí „jeden za všechny, všichni za jednoho“ – kam se vydá jedna kočka, jdou i další dvě. Čtvrtá mušketýrka, seniorka Smoky se kočičích her nezúčastňuje. Občas si dá s Rusty nebo Woody ozdravné kolečko po zahradě, ale většinou ztřeštěnou trojici jen zpovzdálí pozoruje. Úplně nejraději si někam pohodlně lehne a spokojeně spí. Je jí přáno, má už svůj věk, v červenci jí bude čtrnáct let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 26.4.2014 18:39

Re: Moc se mi to líbilo

Děkuji Toro. Myslím, že to začáteční oddělení všem nováčkům pomohlo si zvyknout podle jejich "tempa" a nálady.

Z. Vave 26.4.2014 8:29

Mávám

a zdravím Zvířetnictvo. :o) Jedeme pro chlapečky a do ZOO, k článku se dostanu asi až večer.

Přeju všem krásný den. <3

Z. Lika 26.4.2014 7:45

Jedna kočka hezčí než druhá

Krásně se to u vás poskládalo, Maričko. A vaše společné chvíle si Smoky náramně užije a dušička se nasytí, neboj. Mají vás rády všechny a jenom vzkvétají. Vypadají luxusně :-)

M. Crossette 26.4.2014 18:48

Re: Jedna kočka hezčí než druhá

Děkuji Liko. Myslím, že všichni co žijeme se zvířaty se pak k těm stárnoucím chováme trochu jinak - něco mezi soucitem s jejich stárnutím a něžnější láskou jako dík za léta s name strávenými, vědomím, že jejich čas u nás se krátí - nevím, ale mě stárnoucí  Smoky dojímá.

Š. Matyášová 26.4.2014 5:58

nádherné povídání Maričko,

a já mám tohle doma v 8 exemplářích..a když spím někde jinde, užiju si tu první noc a v těch dalších smutním po všech, co na mě v noci leží, myjí mi v půldruhé ráno oko  nebo mi do něj v 5 šťouchaj packou... u toho nakládání a dožadování se jídla, jsem se musel asmát...majolenka vždycky stojí na stole a vyřvává - No co jé, co jéééé... a koucour Miňák vedle ní sedí a v jeho očích je výzva: POHNI! přitom mají nonstop přístupné granule...moktrého dávám ráno 600g a večer ještě 300g, když krouží po pokoji jako žraloci a choděj čučet do misek...případně mi předvádějí hladové a týrané, když mi okusují suchý chleba...

O. Joklová 26.4.2014 15:48

Re: myjí mi v půldruhé ráno oko

:-DDDDDDDDDDDDDD

M. Crossette 26.4.2014 18:51

Re: nádherné povídání Maričko,

No Šárko právě soužití s tvými mnoha kočkami si představuji, jak to zvládáš. Nechtěla bys o tom napsat detailněji - jak to vždy vypadalo, když přišla další a další a další :))) A ano, to tvé krmení mám obrazně před očima.

Š. Matyášová 26.4.2014 19:18

Re: nádherné povídání Maričko,

Milá Maričko, myslíš, jak kdo byl uraženej,kam se kdo schovával,jak si hájily holky svůj gauč a televizi :-D... a jak dostaly do kolektivu chlapa a následně ještě kotě.. no a krmení jsem si musela taky vymakat...a aby mi to nebylo málo,krmím 4 toulavky u firmy,kde pracuji..jsou oprásklé úplně stejně, když se ráno malinko opozdím, vyběhnout zpod zaparkovaného auta a spustěj: Kde séééš.Mááám hlááád! a největší důvěrnost od jedné z nich byla, když mi packou bušila do kotníku, že ona chce taky jííííst.

Já to nějak sepíšu a vyberu fotky... ale věř mi , věda to není..ono si to nějak řekne samo ...

O. Joklová 26.4.2014 20:07

Re: Já to nějak sepíšu a vyberu fotky...

a já ti to budu připomínat, nemysli si že unikneš!!!!