16.1.2021 | Svátek má Ctirad


TISKOVÁ ZPRÁVA: Mezinárodní den zvířat bez domova a svíčkové vigilie

15.8.2008 19:00

 
Na závěr Dne, kterého se účastní ochránci zvířat, útulky, významné osobnosti, zastupitelé měst, média a veřejnost, se konají tzv. Candlelight vigilie. Vigilie se svíčkami na připomínku zvířat, která přišla o život, protože pro ně nebylo dost domovů, a také na počest obětavých lidí, kteří věnují svůj život tomu, aby zabránili utrpení a nekontrolovatelnému množení opuštěných a nikým nechtěných koček a psů.
International Society Animal Right nás požádala, abychom iniciovali zavedení Mezinárodního dne zvířat bez domova a svíčkových vigilií za oběti přemnožení také u nás. Snažíme se na tuto tradici navázat. Zavedení Dne a vigilií v ČR pokládáme za důležité, protože zviditelní problematiku opuštěných koček a psů (nezodpovědnost majitelů zvířat, dysfunkci st. správy a stávající legislativy).
Jedná se o mimořádně důležitou osvětovou akci, na které by se měla podílet většina českých spolků na ochranu zvířat, zejména koček a psů, a to včetně již stávajících útulků, azýlků a bytových depozit, aby prosadila zřízení dostatečného počtu útulků pro ztracená a opuštěná zvířata a fungující kastrační program.
Letos u nás proběhnou lokální oslavy Dne a svíčkové vigilie opět v Příboře. Pan Vlček, člen Společnosti, přislíbil fotodokumentaci, která se objeví na našich stránkách cca 20.8. Mimo to jsme připravili virtuální vigilie na těchto stránkách.
Vyzýváme všechny soucitné lidi, příznivce a přátele zvířat, aby se k vigiliím připojili, a to jak zapálením virtuální svíčky za zemřelá zvířátka na naší stránce, tak k celosvětovým vigiliím na stránkách ISAR, a případně i vlastním domácím obřadem.
Prosíme, v sobotu, 16. srpna v 18. hod., vzpomeňte na zbytečně zemřelá zvířata, napište na papírek jméno svého zemřelého kamaráda, nebo vzpomeňte na kočky, které jste viděli na ulici a nemohli jim poskytnout domov, či vás zaujal starý pejsek v nabídce útulku, který zemřel, protože se pro něj nenašel domov.
Položte před sebe fotku, obrázek, jméno zvířete, zapalte svíčku a řekněte básničku, modlitbu, odpuštění…
Děkujeme za vzpomínku na zvířátka.
Kontakt: Alice Oppová, info@kockaapravo.cz
Alice Oppová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!