1.10.2020 | Svátek má Igor


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 4.8.2020 21:43

Na živo v zoo jsem čerta neviděla. jednou jsem koukala na film onich, o té rakovině, jak se je snaží zachránit a zaujalo mě krom jiného, že děsně řvou i při páření a to navíc vypadá spíš jak drsná rvačka. Běžel kdysi kreslený seriál s Tazem bláznivkou co je pořád při chuti a u toho jsem se mlátila smíchy. Možná Disney to nevím. Jiří díky za další informace o čertících

M. Crossette 4.8.2020 18:58

Bezva článek ! Také jsem si vzpomněla na čertíky v ZOO, jak na ně upozorňovala Zana. No jsem zvědavá, jak to zvládnou, když teď čtu jak dokáží být hašteřiví, ba na sebe zlí. Třeba to video při krmení !!!8-o

Škoda, že Matka příroda to u samiček nějak zamotala, skoro až krutě. Vybavila je jen 4 cecíky a zároveň dala schopnost porodit tolik mrňousů najedno jen proto, aby jich většina uhynula :-(. Pravda 50 cecíků by se na tuhle samičku asi ani nevešlo, ale nějaký průměr (cecíků a mláďat) mohly mít. Obzvláště, když jejich počet tak rychle klesl (a klesá). Jirka měl článek o klokaní "pěstounce" pro klokana stromového. Jenže tihle maličtí čertíci se asi přenést do jiného vačnatce nedaří.. Nebo tak ve zmíněné chovné stanici také postupují ?

Když si čertíci poměřují síly, napůl zvednutí s pusy max. dokořán, kývající se ze strany na stranu, vypadají jako dva tulení samci:-). Na jiném se ale zase perou jako skuteční medvědi a vydávají u toho odpovídající (ba větší) řev :-)

A. Zemanová 4.8.2020 14:58

Jsou rozkošní, jak vypadají načuřeně. A jak dokážou řvát! Georgi, děkuju za odkaz na videa, chicht, koukala jsem dál a viděla, že další klokánký "slaďouš" umí taky pěkně hulákat a prát se. Kdo by to byl do koaláků řekl. :-)

Do ZOO se chystám, nebyla jsem tam, co jsme z Prahy, a od té doby je tam ledasco nového. Hodně lidí má proti zoologickým zahradám spoustu výhrad, ale když je ZOO prostorná a dobře vedená, svůj smysl má. Především v uchování cenného genofondu ohrožených zvířat. Někdy se daří vracet zvířata do přírody, ale spíš těch možností stále ubývá a ohrožených zvířat je víc a víc. A z toho mi je smutno.

Z. Lika 4.8.2020 12:01

Tasmánského čerta jsem "znala" snad z večerníčků, moc sympaticky nepůsobil. Po shlédnutí pár videí z pražské zoo jsem užasla, jak jsou to drobná zvířátka a jak mocný mají hlas, teda ale ten fakt je. Takže díky za další přiblížení, než se na něj půjdu podívat, budu zase vědět trochu víc.

Z. Jitur 4.8.2020 13:56

zajímavý článek (ostatně jako vždy) o zajímavém ne úplně známém zvířátku

T. Zana 4.8.2020 10:44

Furt o tom mluvíme, že se na ně půjdeme podívat a furt nic. Já teda přesně vzato hlavně mluvím a moc nespěchám, protože říkali, že čerti chodí ven hlavně brzo ráno a večer, protože jsou ještě nejistí a trochu se bojí.

Tady je jedno z více videí, co ZOO nabízí: https://1url.cz/qzsRx

T. Zana 4.8.2020 10:49

A ještě přidám pár fotek převážně z července, které jsem tak nějak sesypala na jednu hromádku ;-).

https://1234zana.rajce.idnes.cz/Co_zacatek_leta_2020_dal/

Z. Yga 4.8.2020 7:30

Tasmánský čert je neuvěřitelné zvířátko, díky za přiblížení jeho života. Jinak i já jsem si hned vzpomněla na chovnou skupinku v pražské ZOO.

Z. Xerxová 4.8.2020 6:26

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Chovná skupina tasmánských čertíků je od letošního roku i v ZOO Praha. Uvidíme, jak se jim tam bude líbit

Z. Jitur 4.8.2020 13:57

tý, jo - dík za info!