25.9.2020 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

KOČKY: A máme další – kočička Ginger (pokračování)

Na zahradě nám běhají a lenoší čtyři kočky, včetně té poslední Ginger. Než jsme se toho dočkali, prožili jsme si víc jak měsíc stresu. My i kočky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Janaba 23.8.2018 16:41

Pohoda

Maričko, z tvých vyprávění vane vždycky mír a smír, ráda "poslouchám". Víc a víc nabývám dojmu, že bych chtěla být u tebe kočkou. Pohlaď za mne tu tvou kočičí menažerii. Máš obě, které jsem vždycky chtěla, šedivou a zrzavou, ale CD je nikdy neměla na skladě. Jako poslední se přiloudal, řekla bych bobíkovec, tedy rasy kočka domácí. Ale ať!

Z. Hanča 23.8.2018 15:07

Mám opravdu radost, Maričko,

že mezi členy vaší kočičí smečky zavládl klid a mír a dobrá nálada, nikdo nemusí být hlídán a oddělován a všichni mohou být pěkně pospolu. Je na ty kočeny krásný pohled, jak jsou každá jinak hezky vybarvená a jinak stavěná! A každá má také jinou povahu, o tom moc ráda čtu. Budu se nejspíš opakovat, ale u mě vede Rusty, to je takové zlatíčko baculaté dobrácké, ani teď ve vztahu k Ginger nezklamala. Na ni nemohu nikdy zapomenout!

K. Holubová 23.8.2018 14:26

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Kočky jsou velmi skladní živočenichové. Vlastní zkušenost.

Jinak by nás kdysi v prostoru cca 40m2 nemohlo být 6+1. Dnes máme více jak 3x větší prostor a stejně když jsem v kuchyni (třeba jen vybírám myčku nebo uklízím), tak je mám všude a dveře do koupelny si pro jistotu zavírám, abych se v klidu mohla osprchovat.

O. Joklová 23.8.2018 14:24

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Liko, "Odysseia" na Zvířetníku ještě nebyla :-DDDDDDDDD

O. Joklová 23.8.2018 14:22

Maričko, moc hezky

píšeš o vaší smečce, líbí se mi, jak máš jednotlivé kočky napozorované :-))))))))))

po složitějším seznamování Bobíka s Woody mě moc a moc potěšila věta že "Woody ... mu rychle, jakoby nedopatřením olízla hlavu", toho jsem se já dosud nedočkala a nejspíše už ani nedočkám

jak už zde někteří napsali, i já věřím tomu, že Ginger se zpočátku o svůj nově nabytý blahobyt bála, a proto ostatní kočky napadala - ostatně venkovní kočičky si musejí vše vybojovat, takže tak byla prostě zvyklá... ale vy dva jste ji svojí dobrotou a laskavostí "udolali" a ona se začlenila do smečky, s Bobíkem jsou si blízcí i věkově, tak spolu řádí

"V noci spal Bobík u mého ramene, Ginger v mých nohách. V této sestavě spíme dodnes." - jednou jsem kdesi četla rozdělení na koky "hlavové" a kočky "nohové"... Nynyška byla dlouhé roky kočka nohová, až v samém závěru života mi začala chodit spinkat na polštář (a já mám z toho vzácné fotky)... Myška je kočka hlavová, spí mi zhruba u ramene, a to velmi věrně každou noc hned od samého začátku

fotky všech čtyř koček pohromadě jsou úžasné!!!!!! (srdíčko)

Z. Lika 23.8.2018 14:18

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Taky se těším, že si brzy počtu o Odysseovi :-)

O. Joklová 23.8.2018 14:14

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Renato, kočičku Penelopu si moc dobře pamatuju i já :-)))))

zdravím do Brna a těším se na článek :-))))

Z. Lika 23.8.2018 14:03

Re: OTéčko

To je fajn, že jste si mohli užít moře. Nebyl by třeba článek? Plavacímu Ernestovi blahopřeji :-)

Z. Lika 23.8.2018 14:02

Sledovala jsem

tuhle anabázi s napětím a mám radost, že se sžívání povedlo. Zajímavé kapky, věřím, že se na úspěchu také podílely. A samozřejmě největší dík patří Maričce a její svaté trpělivosti a vlídnosti. Sice to trvalo trochu déle, ale povedlo se. Máte tedy krásně barevné krasavice :-)

T. Zana 23.8.2018 14:02

Re: Milá Maričko,

No, nakonec... lev je taky kočka, ne?

T. Zana 23.8.2018 14:00

Milá Maričko

To jsou moc fajn zprávy a jsem ráda, že už se k vám zase vrátilo příjemné souzití všech členů domácnosti.

Vaše kočky jsou vážně jedna hezčí než druhá!

Z. Yga 23.8.2018 12:39

OTéčko

Tady je pár dovolenkových fotek z Chorvatska - zejména na konci si všimněte, jak náš Ernest už umí plavat (;o)).

https://yga.rajce.idnes.cz/2018_Chorvatsko/

Z. Jenny 23.8.2018 11:27

Milá Maričko,

moc hezké písání a taky pěkně napínavé. Tak nakonec se rusáchloupka

polepšila a vzala všechny na milost. Asi měla velké obavy, že by o Tvou lásku mohla přijít a to určo nechtěla. Pak, když viděla, že každý má svůj díl a podíl na bydlení a papině, tak se zklidnila.

Jsou všechny krásné a vy jste pro ně prostě bohové a andělé. :-) Díky!

Z. Jenny 23.8.2018 11:23

Re: Zdraví kočky z Mostu

Zdravím všechny kočky z Mostu! :-)

K. Holubová 23.8.2018 9:35

Zdraví kočky z Mostu

a hlavně Damián, který tu už ve 3.00 ráno seděl se mnou u počítače a četla jsem mu nahlas. Prý "my zrzavci jsme stejně nejkrásnější" prohlásil se skromností svojí vlastní a rozplácl mi kocoura na klábosnici. Maričko to je tak krásné povídání, že jsem konečně ve 3.15 pro probdělé noci na 2 hoďky usnula. Máš překrásnou smečku. U nás sžívání probíhalo vždy bez problémů. Jen jednou se nepohodl Zrzínek s Ríšou, který si dovolil okupovat jeho kytičku. Jinak kdykoliv kdokoliv byl do domácnosti donesen, tak ostatní s ním problém neměli. A to v těch příšerných prostorách nebyli oddělitelní, prostě si museli zvykat obě strany bez možnosti vlastní separace. Moc moc vám to přeju ta hebká chlupatá štěstíčka.

M. Sedláková 23.8.2018 8:58

Ginger je krásná kočička

Vždycky se mi líbily zrzavé kočičky.

Ale nikdy jsem žádnou neměla.

Jsem ráda, že se vám kočičáci spřátelili.

Je to někdy složité a je fajn, že vám to vyšlo.

R. Žaludová 23.8.2018 8:38

Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Maričko,

máte 4 krásné kočičky, které u Vás mají vše co potřebují - hlavně i krásnou zahradu. Vzpomínáte na "Dumku" a na články kočičky Penelopy? Když jsem o ni před více než 7 lety přišla, vzala jsem si od kamarádky koťátko Sally. Ta byla ale spíš sportovně založená než mazlivka, tak dostala kocourka z útulku - Franka. Ale po roce přišel už neplánovaný Odysseus, Sallynčin bratr, kterého už majitelé z Prahy nechtěli. Takže mám "jen" tři - víc by se snad už do bytu v centru Brna nevešlo. Snad o nich také konečně napíši, článek o Odysseovi je skoro hotový.

Moc zdraví Vás i Vaše kočičky Renata Žaludová se Sally, Frankem a Odysseem

Z. Maya 23.8.2018 8:37

Ta fotka

bezva dvojka je super! Ginger asi chvíli trvalo než zjistila, že ostatní kočky už nemusí odhánět, aby na ní zbylo jídlo a teplý pelíšek. No jo, kočičí CD věděla kam jí umístit, někde jinde už by se jí třeba zbavili.

Z. Yga 23.8.2018 8:31

Milá Maričko,

Po shlédnutí fotek na rajčeti jsem se moc těšila na dnešní povídání, protože mi bylo už jasné, že se to u vás zase urovnalo. V podstatě se tedy dá říct, že máte dvě party - "starousedlíky" a "novousedlíky", přičemž medvídek Rusty se snese s každým (:o)), vznešená Woody má svoji paničku, miloučký Bobík si našel pořádnou parťačku na své hrátky a Ginger zjistila, že s kočkami u Maričků je to prima.

Abych řekla pravdu - fakt se nedivím té veverce, že se chce nechat vámi ochočit a sdílet domeček (;o)). Aby nebylo příští povídání o tom, jak ti sedí veveruška na klíně a louská oříšky na vánoční cukroví (:o))))!

Jsem přesvědčená, že svojí vlídností a přístupem byste dokázali přesvědčit lidožravého lva, aby se k vám připojil a stal se rodinným mazlíčkem.

Z. Jitur 23.8.2018 8:16

Maričko,

zatím jsem projela jen fotky v článku, ale už se těším na vyprávění, máte nádhernou kočičí smečku!

Z. Vave 23.8.2018 7:24

Milá Maričko, Tvé vyprávění

se tak dobře četlo! Doufala a věřila jsem, že se díky Vaší klidné laskavosti a láskyplné péči kočičí soužití upraví, a taky že ano.

Všechny vaše kočenky jsou, ostatně jako vždy, velice zajímavé a krásné. Určitě nebude dlouho trvat a i na tu společnou ložnici dojde.

Z. Xerxová 23.8.2018 6:53

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Pěkně popsaný popis postupného zbližování členů jedné kočičí tlupy.

Š. Matyášová 23.8.2018 6:42

to jsou prostě kočky....

jak tohle seznamování znám, stejně před Tebou a tvým manželem smekám, co všechno vždy podstoupíte a jak jste obětaví...objímám Vás na dálku a drbu celou smečku chlupatou...fotky jsou parádní a vždycky vám CD nadělí krasavice a konečně i krasavce...já občas dávám kozlíkový kořen nebo kapky kočkám pro zábavu, mají velikou radost, když pokapu šplhadlo nebo budku se skluzavkou, několik mých miláčků si přijde pro kapku přímo do kožuchu a pak si ji důležitě rozblizují a roznášejí po celém tělíčku....nakonec se svalej a jsou v kočičím rauši...