9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

KOČKY: A máme další – kočička Ginger (pokračování)

Na zahradě nám běhají a lenoší čtyři kočky, včetně té poslední Ginger. Než jsme se toho dočkali, prožili jsme si víc jak měsíc stresu. My i kočky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 23.8.2018 18:09

Re: Ginger je krásná kočička

Míšo děkuji. Tady jsou zrzavé kočičky dost běžné, já jen dlouho nechtěla věřit, že je Ginger kočička, ty jsou přeci jen vzácnější. Však Daník je také krasavec a ty předešlé jakbysmet. Každá kočka je krásná !!!!!

R. Žaludová 23.8.2018 8:38

Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Maričko,

máte 4 krásné kočičky, které u Vás mají vše co potřebují - hlavně i krásnou zahradu. Vzpomínáte na "Dumku" a na články kočičky Penelopy? Když jsem o ni před více než 7 lety přišla, vzala jsem si od kamarádky koťátko Sally. Ta byla ale spíš sportovně založená než mazlivka, tak dostala kocourka z útulku - Franka. Ale po roce přišel už neplánovaný Odysseus, Sallynčin bratr, kterého už majitelé z Prahy nechtěli. Takže mám "jen" tři - víc by se snad už do bytu v centru Brna nevešlo. Snad o nich také konečně napíši, článek o Odysseovi je skoro hotový.

Moc zdraví Vás i Vaše kočičky Renata Žaludová se Sally, Frankem a Odysseem

O. Joklová 23.8.2018 14:14

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Renato, kočičku Penelopu si moc dobře pamatuju i já :-)))))

zdravím do Brna a těším se na článek :-))))

Z. Lika 23.8.2018 14:18

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Taky se těším, že si brzy počtu o Odysseovi :-)

O. Joklová 23.8.2018 14:24

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Liko, "Odysseia" na Zvířetníku ještě nebyla :-DDDDDDDDD

K. Holubová 23.8.2018 14:26

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Kočky jsou velmi skladní živočenichové. Vlastní zkušenost.

Jinak by nás kdysi v prostoru cca 40m2 nemohlo být 6+1. Dnes máme více jak 3x větší prostor a stejně když jsem v kuchyni (třeba jen vybírám myčku nebo uklízím), tak je mám všude a dveře do koupelny si pro jistotu zavírám, abych se v klidu mohla osprchovat.

M. Crossette 23.8.2018 18:13

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Renato, to víte, že se na Penelopu pamatuji, napsala do Dumky dopis naší Smoky :)

Tři kočičky - to mohou být tři různé články (s fotkami prosím). A jak píše Beda, kocourek jménem Odysseus je přímo unikát, ten si článek rozhodně zaslouží ! Posílám všem pohlazení a vám pozdrav.

R. Žaludová 23.8.2018 23:15

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Maričko,

článek o Odysseovi jsem právě odklikla a odeslala Lice, To jméno Odysseus dostal tak trochu jako památku na Penelopu, a jméno Penelopa dostala "prozatímně" jeho sestra přejmenovaná pak na Gábinku, umístěná do Brna. Za rok si k ní vzali ještě jejího mladšího bratra Carlose.

Na Smoky se také pamatuji velmi dobře, jak si s Penelopou "dopisovaly". Takhle si Penelopa psala i s jedním kocourkem z Prahy

Zdraví Vás i Vaše miláčky Renata Žaludová + 3 kočky

Z. Maya 23.8.2018 8:37

Ta fotka

bezva dvojka je super! Ginger asi chvíli trvalo než zjistila, že ostatní kočky už nemusí odhánět, aby na ní zbylo jídlo a teplý pelíšek. No jo, kočičí CD věděla kam jí umístit, někde jinde už by se jí třeba zbavili.

M. Crossette 23.8.2018 18:31

Re: Ta fotka

Mayo děkuji. No z jednoho talíře teď jedí zase 3 kočky, jen v jiném složení - Rusty, Bobík a Ginger. Woody se přidat nechce, tak ta dostává svůj přídel na lince, kam si při dělení jídla vyskočí. Ale to je v pořádku, díky tomu snad žádná z koček netrpí zažívacími problémy ze stresu při jídle.

Z. Yga 23.8.2018 8:31

Milá Maričko,

Po shlédnutí fotek na rajčeti jsem se moc těšila na dnešní povídání, protože mi bylo už jasné, že se to u vás zase urovnalo. V podstatě se tedy dá říct, že máte dvě party - "starousedlíky" a "novousedlíky", přičemž medvídek Rusty se snese s každým (:o)), vznešená Woody má svoji paničku, miloučký Bobík si našel pořádnou parťačku na své hrátky a Ginger zjistila, že s kočkami u Maričků je to prima.

Abych řekla pravdu - fakt se nedivím té veverce, že se chce nechat vámi ochočit a sdílet domeček (;o)). Aby nebylo příští povídání o tom, jak ti sedí veveruška na klíně a louská oříšky na vánoční cukroví (:o))))!

Jsem přesvědčená, že svojí vlídností a přístupem byste dokázali přesvědčit lidožravého lva, aby se k vám připojil a stal se rodinným mazlíčkem.

T. Zana 23.8.2018 14:02

Re: Milá Maričko,

No, nakonec... lev je taky kočka, ne?

M. Crossette 23.8.2018 18:50

Re: Milá Maričko,

YGO, jako vždy umíš krásně komentovat na Rajčeti - děkujůůů !

A přesně jsi vystihla starousedlíky a novousedlíky :) Když jsme našli Bobíka, těšila jsem se, že Woody bude mít kočku na hraní (když Rusty "úkol nespolnila"). Ale třeba se jednou Woody přidá k těmhle dvěma. Zatím jejich blbnutí sleduje buď z mého klína, nebo z linky či židle. Možná jednou neodolá a přidá se k nim.

S tou veverkou radši nestraš! Hlavně jedna z nich je už fakt děsně oprsklá, už chodí příliš blízko k domu. Proto teď, i když jsou kočky venku, dveře z verandy ven zavírám (jinak byly stále pootevřené), aby mi tam náhodou veverka nevlezla. Už se to kdysi jednou stalo! My o tom nevěděli, asi se před námi někam schovala, takže jsme zavřeli a odjeli na několik hodin. Bohužel tam v té době byla i otevřená plechovka se starými ořechy kterými jsem veverky krmila (blbý nápad, veverka ji jasně z dálky vyčmuchala, už jsem poučená). Veverce se nakonec podařilo prohryzat díru sítí v okně (okna byla otevřená)a utekla. Ale ten binec co po sobě zanechala! Ořechy jsem ještě delší dobu nacházela všemožně poschovávané na verandě. Takže venku ano, na verandě ne!!!

Z. Jitur 23.8.2018 8:16

Maričko,

zatím jsem projela jen fotky v článku, ale už se těším na vyprávění, máte nádhernou kočičí smečku!

M. Crossette 23.8.2018 18:52

Re: Maričko,

Děkuji Jitur !

Z. Vave 23.8.2018 7:24

Milá Maričko, Tvé vyprávění

se tak dobře četlo! Doufala a věřila jsem, že se díky Vaší klidné laskavosti a láskyplné péči kočičí soužití upraví, a taky že ano.

Všechny vaše kočenky jsou, ostatně jako vždy, velice zajímavé a krásné. Určitě nebude dlouho trvat a i na tu společnou ložnici dojde.

M. Crossette 23.8.2018 18:58

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

Děkuji moc Vave. My si kočky nevybíráme, ale stejně je to zajímavé, jak je každá jiná - vzhledem i povahou. No s tou ložnicí to zatím nevychází. Zrovna dneska dopoledne soused od dům sekal trávník traktůrkem a to je vždy dost rachot. Takže jakmile začal, všechny kočky chtěly dovnitř. R+W+B utekly do ložnice, Ginger byla v kuchyni. Tak jsem ji "na jídlo" lákala do ložnice. Sice za mnou šla kus dovnitř, ale pak si to rozmyslela a zase z ložnice vyběhla. Zajímavé, že ji neláká ani kočičí strom, který se jinak okamžitě zalíbil všem ostatním. Ale to je to nejmenší, co nám vadí :)

Z. Vave 23.8.2018 23:03

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

A kdybyste si do ložnice lehli a nechali otevřené dveře? Nepřipojila by se k vám Ginger třeba i v průběhu noci?

Já vím, že si kočenky nevybíráte, ale CD vám za vaši laskavost posílá do cesty samé vybrané kousky. :)

M. Crossette 24.8.2018 1:39

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

Vave, to víš, že nás to napadlo. Jenže na posteli spí Rusty (normálně mezi námi, teď na mé přikrývce), když tam spím já, někdy přijde i Woody. Bobík vždy na chvíli, několikrát během noci. Tak se bojíme, kdyby tam nečekaně mezi nás vyskočila "nezvaná Ginger", jak by to dopadlo! Proto bychom raději, kdyby si na sebe v ložnici kočky zvykly bez nás a teprve pak i s námi. Ginger má manžela stejně ráda jako mě. Přesto prý zatím v noci do ložnice sama nepřišla. To Bobík občas teď přes noc mezi pokoji pendluje. Když musím vstát, není tam, naopak manžel říkal, že mu přišel na chvíli "zavrnět do ucha". Jinak ale spí nejvíce stále se mnou a Ginger. Tohle vše už jsou ale jen přání navíc :)

Z. Xerxová 23.8.2018 6:53

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Pěkně popsaný popis postupného zbližování členů jedné kočičí tlupy.

M. Crossette 23.8.2018 18:59

Re: hezký den

Děkuji Xerxová a pohlaď Najtíka !

Š. Matyášová 23.8.2018 6:42

to jsou prostě kočky....

jak tohle seznamování znám, stejně před Tebou a tvým manželem smekám, co všechno vždy podstoupíte a jak jste obětaví...objímám Vás na dálku a drbu celou smečku chlupatou...fotky jsou parádní a vždycky vám CD nadělí krasavice a konečně i krasavce...já občas dávám kozlíkový kořen nebo kapky kočkám pro zábavu, mají velikou radost, když pokapu šplhadlo nebo budku se skluzavkou, několik mých miláčků si přijde pro kapku přímo do kožuchu a pak si ji důležitě rozblizují a roznášejí po celém tělíčku....nakonec se svalej a jsou v kočičím rauši...

M. Crossette 23.8.2018 19:09

Re: to jsou prostě kočky....

Děkuju Šarko. Ale zrovna u začlenění Ginger jsem si říkala, jak by to asi šlo, kdybychom oba museli chodit do práce ?? Když jsme převážně celý den doma, je pro i snaší být trpěliví ! Jsem moc ráda, že máme i kocourka, obzvláště takového něžného mazlíka!

Jako ty kapeš kozlíkové kapky, já sypu šantu. A také mě baví sledovat, jak si užívají :)