5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

KOČKY: A máme další – kočička Ginger (pokračování)

Na zahradě nám běhají a lenoší čtyři kočky, včetně té poslední Ginger. Než jsme se toho dočkali, prožili jsme si víc jak měsíc stresu. My i kočky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 24.8.2018 7:00

Re: Sledovala jsem

kapky mají přece i u nás, Bachovky-krizovky nebo i v jiných složeních...to je fakt u nás nikdo nepoužívá????

M. Crossette 24.8.2018 1:47

Re: Jé, Maričkooo

Ano Petro, radost ohromná ! Já vždy těžce nesu, když má kočka pocit, že si jí dostatečně nevšímám(e)! A když jsou v domě čtyři a harmonie neladí je to docela fuška se všem zavděčit. Jeden z mých pokusů k seznámení byl i ten, že jsem vždy chvilku mohutně muchlovala jednu ze tří našich domácích koček. Pak "s její vůní na dlaních" jsem šla hladit Ginger (hlavně kolem čumáčku)ve snaze přenést na ni pach té které kočky, aby ji pak už nebyla tak cizí. A naopak.

M. Crossette 24.8.2018 1:39

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

Vave, to víš, že nás to napadlo. Jenže na posteli spí Rusty (normálně mezi námi, teď na mé přikrývce), když tam spím já, někdy přijde i Woody. Bobík vždy na chvíli, několikrát během noci. Tak se bojíme, kdyby tam nečekaně mezi nás vyskočila "nezvaná Ginger", jak by to dopadlo! Proto bychom raději, kdyby si na sebe v ložnici kočky zvykly bez nás a teprve pak i s námi. Ginger má manžela stejně ráda jako mě. Přesto prý zatím v noci do ložnice sama nepřišla. To Bobík občas teď přes noc mezi pokoji pendluje. Když musím vstát, není tam, naopak manžel říkal, že mu přišel na chvíli "zavrnět do ucha". Jinak ale spí nejvíce stále se mnou a Ginger. Tohle vše už jsou ale jen přání navíc :)

R. Žaludová 23.8.2018 23:15

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Maričko,

článek o Odysseovi jsem právě odklikla a odeslala Lice, To jméno Odysseus dostal tak trochu jako památku na Penelopu, a jméno Penelopa dostala "prozatímně" jeho sestra přejmenovaná pak na Gábinku, umístěná do Brna. Za rok si k ní vzali ještě jejího mladšího bratra Carlose.

Na Smoky se také pamatuji velmi dobře, jak si s Penelopou "dopisovaly". Takhle si Penelopa psala i s jedním kocourkem z Prahy

Zdraví Vás i Vaše miláčky Renata Žaludová + 3 kočky

Z. Vave 23.8.2018 23:03

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

A kdybyste si do ložnice lehli a nechali otevřené dveře? Nepřipojila by se k vám Ginger třeba i v průběhu noci?

Já vím, že si kočenky nevybíráte, ale CD vám za vaši laskavost posílá do cesty samé vybrané kousky. :)

E. Šusová 23.8.2018 22:40

Re: Mám opravdu radost, Maričko,

že jo? Taky mě to tak napadlo :-)

E. Šusová 23.8.2018 22:38

Jé, Maričkooo

to jsem ráda za dobrý konec! Dovedu si představit, jak vás to trápilo. A jak je to prima teď dívat se na ně, jak jsou si kámoši. A je taky moc fajn, že i Woody a Rusty mají klid v domě.

M. Crossette 23.8.2018 20:59

Re: OTéčko

YGO, teprve před chvíli jsem koukala na fotky! Nádhera a Ernestík odvážně plava "zachránit pánečka"! A ty krvavé západy slunce !

M. Crossette 23.8.2018 20:56

Re: Sledovala jsem

Liko, sláva, Tvoje rada pomohla, už to tam je !!!! Já si také teprve teď všimla oznámení, že mám potvrdit obnovu účtu, tedy že stále platí mailová adresa. Asi to tam už bylo pár dnů a když jsem to doteď neudělala, tak se něco pokazilo. Nepamatuji se, že bych zadala to "automaticky", ale teď to zřemě automaticky sama vypadlo :))) No odfajfkovala jsem to a popis se pod albem udržel! Moc a moc děkuji za radu !

M. Crossette 23.8.2018 19:25

Re: Maričko,

Děkuji Dede "žes nepochybovala" :) Tentokrát to opravdu trvalo déle. Byla tu teď pár dnů švagrová, prý se musela přijet sama podívat na ten "zázrak". Před tím tu byla před dvěma měsíc, zrovna když kočky byly nejvíce vystresované. Tenkrát se dokonce nabídla, že si Ginger vezme domů (nebo Bobíka, pokud se obáváme, že mu Ginger "pokazí"). Bylo to od ní hezké, jenže my nechtěli dát ani jednu kočku a doufali jsme, že to zvládneme. Když jsme jí pak psali o té změně a poslala jsem jí pár fotek, nevěřila. A teď, když tu byla přiznala, že si tenkrát říkala, jestli jsme přeci jen neudělali chybu si Ginger z parku vzít.

Věřím, že kapky pomohly, teď už je nedávám, nejsou třeba. Ale koupili jsme podobné pro psy. Jsou ve formě větších tablet s hovězí příchutí. Zkusíme je dát Trixie příští měsíc krátce před odjezdem na očkování. To je vždy pro ní tááákový stres (u veta se dokonce počůrá), tak doufáme, že také pomohou.

M. Crossette 23.8.2018 19:09

Re: to jsou prostě kočky....

Děkuju Šarko. Ale zrovna u začlenění Ginger jsem si říkala, jak by to asi šlo, kdybychom oba museli chodit do práce ?? Když jsme převážně celý den doma, je pro i snaší být trpěliví ! Jsem moc ráda, že máme i kocourka, obzvláště takového něžného mazlíka!

Jako ty kapeš kozlíkové kapky, já sypu šantu. A také mě baví sledovat, jak si užívají :)

M. Crossette 23.8.2018 18:59

Re: hezký den

Děkuji Xerxová a pohlaď Najtíka !

M. Crossette 23.8.2018 18:58

Re: Milá Maričko, Tvé vyprávění

Děkuji moc Vave. My si kočky nevybíráme, ale stejně je to zajímavé, jak je každá jiná - vzhledem i povahou. No s tou ložnicí to zatím nevychází. Zrovna dneska dopoledne soused od dům sekal trávník traktůrkem a to je vždy dost rachot. Takže jakmile začal, všechny kočky chtěly dovnitř. R+W+B utekly do ložnice, Ginger byla v kuchyni. Tak jsem ji "na jídlo" lákala do ložnice. Sice za mnou šla kus dovnitř, ale pak si to rozmyslela a zase z ložnice vyběhla. Zajímavé, že ji neláká ani kočičí strom, který se jinak okamžitě zalíbil všem ostatním. Ale to je to nejmenší, co nám vadí :)

M. Crossette 23.8.2018 18:52

Re: Maričko,

Děkuji Jitur !

M. Crossette 23.8.2018 18:50

Re: Milá Maričko,

YGO, jako vždy umíš krásně komentovat na Rajčeti - děkujůůů !

A přesně jsi vystihla starousedlíky a novousedlíky :) Když jsme našli Bobíka, těšila jsem se, že Woody bude mít kočku na hraní (když Rusty "úkol nespolnila"). Ale třeba se jednou Woody přidá k těmhle dvěma. Zatím jejich blbnutí sleduje buď z mého klína, nebo z linky či židle. Možná jednou neodolá a přidá se k nim.

S tou veverkou radši nestraš! Hlavně jedna z nich je už fakt děsně oprsklá, už chodí příliš blízko k domu. Proto teď, i když jsou kočky venku, dveře z verandy ven zavírám (jinak byly stále pootevřené), aby mi tam náhodou veverka nevlezla. Už se to kdysi jednou stalo! My o tom nevěděli, asi se před námi někam schovala, takže jsme zavřeli a odjeli na několik hodin. Bohužel tam v té době byla i otevřená plechovka se starými ořechy kterými jsem veverky krmila (blbý nápad, veverka ji jasně z dálky vyčmuchala, už jsem poučená). Veverce se nakonec podařilo prohryzat díru sítí v okně (okna byla otevřená)a utekla. Ale ten binec co po sobě zanechala! Ořechy jsem ještě delší dobu nacházela všemožně poschovávané na verandě. Takže venku ano, na verandě ne!!!

D. Ruščáková 23.8.2018 18:32

Maričko,

o míru o vás jsem nepochybovala - věděla jsem, že ho docílíš, bylo jen otázkou, za jak dlouho... S tvojí péčí a laskavostí to jinak dopadnout nemohlo. Zaujaly mě ty kapky - kočky jsou citlivé, možná to opravdu pomohlo na kritický čas "obrousit hrany"?

Každopádně máš moc hezkou a různorodou kočičí smečku!

M. Crossette 23.8.2018 18:31

Re: Ta fotka

Mayo děkuji. No z jednoho talíře teď jedí zase 3 kočky, jen v jiném složení - Rusty, Bobík a Ginger. Woody se přidat nechce, tak ta dostává svůj přídel na lince, kam si při dělení jídla vyskočí. Ale to je v pořádku, díky tomu snad žádná z koček netrpí zažívacími problémy ze stresu při jídle.

Z. Lika 23.8.2018 18:30

Re: Sledovala jsem

Maričko, jestli máš dole pod "skryté album" "přístup s kódem" a "vodoznak" také "období od" "do", zatrhni zde možnost "automaticky". Jiné datum alba nevidím. Pak by Tě to mělo nechat dopsat "popisek alba", který je pod "jménem alba" hned nahoře.

M. Crossette 23.8.2018 18:13

Re: Pozdrav z Brna od tří kočiček

Milá Renato, to víte, že se na Penelopu pamatuji, napsala do Dumky dopis naší Smoky :)

Tři kočičky - to mohou být tři různé články (s fotkami prosím). A jak píše Beda, kocourek jménem Odysseus je přímo unikát, ten si článek rozhodně zaslouží ! Posílám všem pohlazení a vám pozdrav.

M. Crossette 23.8.2018 18:09

Re: Ginger je krásná kočička

Míšo děkuji. Tady jsou zrzavé kočičky dost běžné, já jen dlouho nechtěla věřit, že je Ginger kočička, ty jsou přeci jen vzácnější. Však Daník je také krasavec a ty předešlé jakbysmet. Každá kočka je krásná !!!!!

M. Crossette 23.8.2018 18:05

Re: Zdraví kočky z Mostu

K. děkuji za pochvalu a jsem ráda, že článek navodil klidný, ač krátký spánek. No jó, to má některá štěstí, že rozrůstající se smečka se okamžitě skvěle shodne :))) Ale to je moc fajn že se to vždy povede. My bychom to takhle také rádi brali. Posílám pohlazení každé číče zvlášt a prosím nešvindlovat a hezky od hlavičky až po ocásek :)

M. Crossette 23.8.2018 18:00

Re: Milá Maričko,

Děkuji Jenny. Když se Ginger na začátku třeba přiblížila k Rusty, spokojeně ležící v jídelně, přisedla jsem k nim na bobek. Jednou rukou jsem hladila hlavu Ginger, druhou Rusty a promlouvala k nim, aby bylo jasno, že je mám ráda obě. Rusty byla v klidu, Ginger nejprve též, dotýkaly se nosy. Jenže pak zničehonic Ginger zapištěla a zaútočila. No byly to nervy, zato teď se Ginger kolem Rusty motá jako onuce, otírá se jí o tváře a jak může, tak jí pucuje. Rusty většinou drží, ale někdy už toho má sama dost a prchá :)

M. Crossette 23.8.2018 17:51

Re: Milá Maričko

Děkuji Zano, no trvalo to déle, než bychom si byli přáli, ale hlavně, že se povedlo a my si můžeme vydechnout.

M. Crossette 23.8.2018 17:50

Re: Sledovala jsem

Liko, to zlepšení po kapkách bylo tak nečekaně rychlé, že to musela být jejich zásluha.

A ještě. U alba na Rajčeti, není uvedené kdy a kde článek vyjde, jako to dělám jindy. Ale to ne proto, že jsem zapomněla, nebo nechci :) Oni mi to tam nedovolí napsat! Zkoušela jsem to hned po nahrání alba a pak ještě nesčetněkrát. Vždy jsem napsala celou větu, ale když jsem klikla na "uložit", naskočilo mi "Zadejte platné datum alba". A já vůbec netuším jaké platné datum od mne chtějí?? Zkoušela jsem to s diakritikou i bez, ani jedno nepustí, naskakuje mi vedle "Uložit" fialové "okno" s tím sdělením.

Z. Vave 23.8.2018 17:48

Re: Mám opravdu radost, Maričko,

To musel být pohled! Rusty je prima koč a zaslouží si mytí ze všech stran. :)

Z. Vave 23.8.2018 17:46

Mrkněte na Hady,

aby vám neunikla důležitá informace o špekáččích.

M. Crossette 23.8.2018 17:42

Re: Maričko, moc hezky

Bedo, děkuju. Také nás napadlo, že si G. chrání své teritorium, ale když pak už běhala v celém domě a stale kočky napadala, to už se nám nelíbilo. No zvládli jsme to.

To líznutí od Woody je asi vždy opravdu nedopatřením, asi se jí Bobíkova hlava k líznutí připletla. Když dnes ráno šly všechny kočky ven a vypadalo to, že se Ginger s Woody ve dveřích "srazí", tak Woody raději couvla zpět a vyběhla až později, až když byl východ volný. Ale pak jsem tyhle dvě viděla sedět venku na kamenech kousek od sebe a něco na zemi pozorovaly. Šla jsem se kouknout a lezla tam dlouhá žížala. Zdejší jsou dlouhé a děsně sebou mrskají a to kočky zaujalo a Woody zapomněla na Ginger syčet. Když se žížala "odmrskala"(to není obyčejné vlnění), Woody jakoby došlo, jak blízko seděla proti Ginger a utekla.

L. Písařík 23.8.2018 17:36

Nechcete kocourka?

Má asi 2 měsíce, hnědý, tmavohnědě žíhaný, veselý a přítulný, umí použivat domácí i zahradní záchod, je odčervený. Bydlí v Brně na adrese: lapis7777@seznam.cz

M. Crossette 23.8.2018 17:31

Re: Mám opravdu radost, Maričko,

Děkuju Hančo. A pokud jde o Rusty, souhlasím :) Ona je taková úžasná dobračka, přímo to z ní vyzařuje. Prostě dobrácký černý méďula. Škoda, že jsem včera v kuchyni neměla při ruce foťák. Rusty tam ležela rozcapená, Ginger k ní přišla a začala jí pucovat hlavu. R. to dělalo dobře, tak nastavila ještě "též tady pod krkem" a Ginger se snažila. Pak přiběhl Bobík a začal též pucovat, jenže R. pod ocáskem. Tedy to byl pohled! Jedna kočka myla R. hlavu, druhá..no tam:)a Rusty držela a držela.

M. Crossette 23.8.2018 17:25

Re: Pohoda

Jano, děkuji moc! No já jsem nikdy vysněnou kočičí rasu neměla, brala jsem je tak, jak přišly, hlavně, že byly:) Ale je fakt zajímavé, že žádná kočka u nás se "neopakovala", každá je jiná. I předchůdkyně současných. Dixie byla černobílá, Smoky sice šedivě-kouřová, ale krástkosrstá a Indy sněhově bílá. Já bych moc ráda ulovila fotku "pozadí" současných, vedle sebe sedících koček. Aby byly vidět jejich ocásky. Protože ony se neliší jen vzhledem, ale i ocásky. Jedna ho má huňatý jako liška (Woody), druhá (Ginger) naopak dlouhý, tenoučký. Bobík má asi 5-6cm pahýlek a Rusty místo ocásku jen kraťoučký hrbůlek.

Je moc dobře, že se "bobíkovec domáci" k tově přitoulal, jistě věděl proč? A nepochybuji, že i on je fešák jako věšák :)