25.9.2020 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: A máme další – kočička Ginger (pokračování)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 24.8.2018 7:00, přehled diskusí

Jé, Maričkooo:
Autor: E. Šusová Datum: 23.8.2018 22:38

to jsem ráda za dobrý konec! Dovedu si představit, jak vás to trápilo. A jak je to prima teď dívat se na ně, jak jsou si kámoši. A je taky moc fajn, že i Woody a Rusty mají klid v domě.

Re: Jé, Maričkooo:
Autor: M. Crossette Datum: 24.8.2018 1:47

Ano Petro, radost ohromná ! Já vždy těžce nesu, když má kočka pocit, že si jí dostatečně nevšímám(e)! A když jsou v domě čtyři a harmonie neladí je to docela fuška se všem zavděčit. Jeden z mých pokusů k seznámení byl i ten, že jsem vždy chvilku mohutně muchlovala jednu ze tří našich domácích koček. Pak "s její vůní na dlaních" jsem šla hladit Ginger (hlavně kolem čumáčku)ve snaze přenést na ni pach té které kočky, aby ji pak už nebyla tak cizí. A naopak.

Maričko,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 23.8.2018 18:32

o míru o vás jsem nepochybovala - věděla jsem, že ho docílíš, bylo jen otázkou, za jak dlouho... S tvojí péčí a laskavostí to jinak dopadnout nemohlo. Zaujaly mě ty kapky - kočky jsou citlivé, možná to opravdu pomohlo na kritický čas "obrousit hrany"?

Každopádně máš moc hezkou a různorodou kočičí smečku!

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 19:25

Děkuji Dede "žes nepochybovala" :) Tentokrát to opravdu trvalo déle. Byla tu teď pár dnů švagrová, prý se musela přijet sama podívat na ten "zázrak". Před tím tu byla před dvěma měsíc, zrovna když kočky byly nejvíce vystresované. Tenkrát se dokonce nabídla, že si Ginger vezme domů (nebo Bobíka, pokud se obáváme, že mu Ginger "pokazí"). Bylo to od ní hezké, jenže my nechtěli dát ani jednu kočku a doufali jsme, že to zvládneme. Když jsme jí pak psali o té změně a poslala jsem jí pár fotek, nevěřila. A teď, když tu byla přiznala, že si tenkrát říkala, jestli jsme přeci jen neudělali chybu si Ginger z parku vzít.

Věřím, že kapky pomohly, teď už je nedávám, nejsou třeba. Ale koupili jsme podobné pro psy. Jsou ve formě větších tablet s hovězí příchutí. Zkusíme je dát Trixie příští měsíc krátce před odjezdem na očkování. To je vždy pro ní tááákový stres (u veta se dokonce počůrá), tak doufáme, že také pomohou.

Mrkněte na Hady,:
Autor: Z. Vave Datum: 23.8.2018 17:46

aby vám neunikla důležitá informace o špekáččích.

Nechcete kocourka?:
Autor: L. Písařík Datum: 23.8.2018 17:36

Má asi 2 měsíce, hnědý, tmavohnědě žíhaný, veselý a přítulný, umí použivat domácí i zahradní záchod, je odčervený. Bydlí v Brně na adrese: lapis7777@seznam.cz

Pohoda:
Autor: Z. Janaba Datum: 23.8.2018 16:41

Maričko, z tvých vyprávění vane vždycky mír a smír, ráda "poslouchám". Víc a víc nabývám dojmu, že bych chtěla být u tebe kočkou. Pohlaď za mne tu tvou kočičí menažerii. Máš obě, které jsem vždycky chtěla, šedivou a zrzavou, ale CD je nikdy neměla na skladě. Jako poslední se přiloudal, řekla bych bobíkovec, tedy rasy kočka domácí. Ale ať!

Re: Pohoda:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 17:25

Jano, děkuji moc! No já jsem nikdy vysněnou kočičí rasu neměla, brala jsem je tak, jak přišly, hlavně, že byly:) Ale je fakt zajímavé, že žádná kočka u nás se "neopakovala", každá je jiná. I předchůdkyně současných. Dixie byla černobílá, Smoky sice šedivě-kouřová, ale krástkosrstá a Indy sněhově bílá. Já bych moc ráda ulovila fotku "pozadí" současných, vedle sebe sedících koček. Aby byly vidět jejich ocásky. Protože ony se neliší jen vzhledem, ale i ocásky. Jedna ho má huňatý jako liška (Woody), druhá (Ginger) naopak dlouhý, tenoučký. Bobík má asi 5-6cm pahýlek a Rusty místo ocásku jen kraťoučký hrbůlek.

Je moc dobře, že se "bobíkovec domáci" k tově přitoulal, jistě věděl proč? A nepochybuji, že i on je fešák jako věšák :)

Mám opravdu radost, Maričko,:
Autor: Z. Hanča Datum: 23.8.2018 15:07

že mezi členy vaší kočičí smečky zavládl klid a mír a dobrá nálada, nikdo nemusí být hlídán a oddělován a všichni mohou být pěkně pospolu. Je na ty kočeny krásný pohled, jak jsou každá jinak hezky vybarvená a jinak stavěná! A každá má také jinou povahu, o tom moc ráda čtu. Budu se nejspíš opakovat, ale u mě vede Rusty, to je takové zlatíčko baculaté dobrácké, ani teď ve vztahu k Ginger nezklamala. Na ni nemohu nikdy zapomenout!

Re: Mám opravdu radost, Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 17:31

Děkuju Hančo. A pokud jde o Rusty, souhlasím :) Ona je taková úžasná dobračka, přímo to z ní vyzařuje. Prostě dobrácký černý méďula. Škoda, že jsem včera v kuchyni neměla při ruce foťák. Rusty tam ležela rozcapená, Ginger k ní přišla a začala jí pucovat hlavu. R. to dělalo dobře, tak nastavila ještě "též tady pod krkem" a Ginger se snažila. Pak přiběhl Bobík a začal též pucovat, jenže R. pod ocáskem. Tedy to byl pohled! Jedna kočka myla R. hlavu, druhá..no tam:)a Rusty držela a držela.

Re: Mám opravdu radost, Maričko,:
Autor: Z. Vave Datum: 23.8.2018 17:48

To musel být pohled! Rusty je prima koč a zaslouží si mytí ze všech stran. :)

Re: Mám opravdu radost, Maričko,:
Autor: E. Šusová Datum: 23.8.2018 22:40

že jo? Taky mě to tak napadlo :-)

Maričko, moc hezky:
Autor: M. Beda Datum: 23.8.2018 14:22

píšeš o vaší smečce, líbí se mi, jak máš jednotlivé kočky napozorované :-))))))))))

po složitějším seznamování Bobíka s Woody mě moc a moc potěšila věta že "Woody ... mu rychle, jakoby nedopatřením olízla hlavu", toho jsem se já dosud nedočkala a nejspíše už ani nedočkám

jak už zde někteří napsali, i já věřím tomu, že Ginger se zpočátku o svůj nově nabytý blahobyt bála, a proto ostatní kočky napadala - ostatně venkovní kočičky si musejí vše vybojovat, takže tak byla prostě zvyklá... ale vy dva jste ji svojí dobrotou a laskavostí "udolali" a ona se začlenila do smečky, s Bobíkem jsou si blízcí i věkově, tak spolu řádí

"V noci spal Bobík u mého ramene, Ginger v mých nohách. V této sestavě spíme dodnes." - jednou jsem kdesi četla rozdělení na koky "hlavové" a kočky "nohové"... Nynyška byla dlouhé roky kočka nohová, až v samém závěru života mi začala chodit spinkat na polštář (a já mám z toho vzácné fotky)... Myška je kočka hlavová, spí mi zhruba u ramene, a to velmi věrně každou noc hned od samého začátku

fotky všech čtyř koček pohromadě jsou úžasné!!!!!! (srdíčko)

Re: Maričko, moc hezky:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 17:42

Bedo, děkuju. Také nás napadlo, že si G. chrání své teritorium, ale když pak už běhala v celém domě a stale kočky napadala, to už se nám nelíbilo. No zvládli jsme to.

To líznutí od Woody je asi vždy opravdu nedopatřením, asi se jí Bobíkova hlava k líznutí připletla. Když dnes ráno šly všechny kočky ven a vypadalo to, že se Ginger s Woody ve dveřích "srazí", tak Woody raději couvla zpět a vyběhla až později, až když byl východ volný. Ale pak jsem tyhle dvě viděla sedět venku na kamenech kousek od sebe a něco na zemi pozorovaly. Šla jsem se kouknout a lezla tam dlouhá žížala. Zdejší jsou dlouhé a děsně sebou mrskají a to kočky zaujalo a Woody zapomněla na Ginger syčet. Když se žížala "odmrskala"(to není obyčejné vlnění), Woody jakoby došlo, jak blízko seděla proti Ginger a utekla.

Sledovala jsem:
Autor: Z. Lika Datum: 23.8.2018 14:02

tuhle anabázi s napětím a mám radost, že se sžívání povedlo. Zajímavé kapky, věřím, že se na úspěchu také podílely. A samozřejmě největší dík patří Maričce a její svaté trpělivosti a vlídnosti. Sice to trvalo trochu déle, ale povedlo se. Máte tedy krásně barevné krasavice :-)

Re: Sledovala jsem:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 17:50

Liko, to zlepšení po kapkách bylo tak nečekaně rychlé, že to musela být jejich zásluha.

A ještě. U alba na Rajčeti, není uvedené kdy a kde článek vyjde, jako to dělám jindy. Ale to ne proto, že jsem zapomněla, nebo nechci :) Oni mi to tam nedovolí napsat! Zkoušela jsem to hned po nahrání alba a pak ještě nesčetněkrát. Vždy jsem napsala celou větu, ale když jsem klikla na "uložit", naskočilo mi "Zadejte platné datum alba". A já vůbec netuším jaké platné datum od mne chtějí?? Zkoušela jsem to s diakritikou i bez, ani jedno nepustí, naskakuje mi vedle "Uložit" fialové "okno" s tím sdělením.

Re: Sledovala jsem:
Autor: Z. Lika Datum: 23.8.2018 18:30

Maričko, jestli máš dole pod "skryté album" "přístup s kódem" a "vodoznak" také "období od" "do", zatrhni zde možnost "automaticky". Jiné datum alba nevidím. Pak by Tě to mělo nechat dopsat "popisek alba", který je pod "jménem alba" hned nahoře.

Re: Sledovala jsem:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 20:56

Liko, sláva, Tvoje rada pomohla, už to tam je !!!! Já si také teprve teď všimla oznámení, že mám potvrdit obnovu účtu, tedy že stále platí mailová adresa. Asi to tam už bylo pár dnů a když jsem to doteď neudělala, tak se něco pokazilo. Nepamatuji se, že bych zadala to "automaticky", ale teď to zřemě automaticky sama vypadlo :))) No odfajfkovala jsem to a popis se pod albem udržel! Moc a moc děkuji za radu !

Re: Sledovala jsem:
Autor: Š. Matyášová Datum: 24.8.2018 7:00

kapky mají přece i u nás, Bachovky-krizovky nebo i v jiných složeních...to je fakt u nás nikdo nepoužívá????

Milá Maričko :
Autor: T. Zana Datum: 23.8.2018 14:00

To jsou moc fajn zprávy a jsem ráda, že už se k vám zase vrátilo příjemné souzití všech členů domácnosti.

Vaše kočky jsou vážně jedna hezčí než druhá!

Re: Milá Maričko :
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 17:51

Děkuji Zano, no trvalo to déle, než bychom si byli přáli, ale hlavně, že se povedlo a my si můžeme vydechnout.

OTéčko:
Autor: Z. Yga Datum: 23.8.2018 12:39

Tady je pár dovolenkových fotek z Chorvatska - zejména na konci si všimněte, jak náš Ernest už umí plavat (;o)).

https://yga.rajce.idnes.cz/2018_Chorvatsko/

Re: OTéčko:
Autor: Z. Lika Datum: 23.8.2018 14:03

To je fajn, že jste si mohli užít moře. Nebyl by třeba článek? Plavacímu Ernestovi blahopřeji :-)

Re: OTéčko:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 20:59

YGO, teprve před chvíli jsem koukala na fotky! Nádhera a Ernestík odvážně plava "zachránit pánečka"! A ty krvavé západy slunce !

Milá Maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 23.8.2018 11:27

moc hezké písání a taky pěkně napínavé. Tak nakonec se rusáchloupka

polepšila a vzala všechny na milost. Asi měla velké obavy, že by o Tvou lásku mohla přijít a to určo nechtěla. Pak, když viděla, že každý má svůj díl a podíl na bydlení a papině, tak se zklidnila.

Jsou všechny krásné a vy jste pro ně prostě bohové a andělé. :-) Díky!

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 18:00

Děkuji Jenny. Když se Ginger na začátku třeba přiblížila k Rusty, spokojeně ležící v jídelně, přisedla jsem k nim na bobek. Jednou rukou jsem hladila hlavu Ginger, druhou Rusty a promlouvala k nim, aby bylo jasno, že je mám ráda obě. Rusty byla v klidu, Ginger nejprve též, dotýkaly se nosy. Jenže pak zničehonic Ginger zapištěla a zaútočila. No byly to nervy, zato teď se Ginger kolem Rusty motá jako onuce, otírá se jí o tváře a jak může, tak jí pucuje. Rusty většinou drží, ale někdy už toho má sama dost a prchá :)

Zdraví kočky z Mostu:
Autor: K. Holubová Datum: 23.8.2018 9:35

a hlavně Damián, který tu už ve 3.00 ráno seděl se mnou u počítače a četla jsem mu nahlas. Prý "my zrzavci jsme stejně nejkrásnější" prohlásil se skromností svojí vlastní a rozplácl mi kocoura na klábosnici. Maričko to je tak krásné povídání, že jsem konečně ve 3.15 pro probdělé noci na 2 hoďky usnula. Máš překrásnou smečku. U nás sžívání probíhalo vždy bez problémů. Jen jednou se nepohodl Zrzínek s Ríšou, který si dovolil okupovat jeho kytičku. Jinak kdykoliv kdokoliv byl do domácnosti donesen, tak ostatní s ním problém neměli. A to v těch příšerných prostorách nebyli oddělitelní, prostě si museli zvykat obě strany bez možnosti vlastní separace. Moc moc vám to přeju ta hebká chlupatá štěstíčka.

Re: Zdraví kočky z Mostu:
Autor: Z. Jenny Datum: 23.8.2018 11:23

Zdravím všechny kočky z Mostu! :-)

Re: Zdraví kočky z Mostu:
Autor: M. Crossette Datum: 23.8.2018 18:05

K. děkuji za pochvalu a jsem ráda, že článek navodil klidný, ač krátký spánek. No jó, to má některá štěstí, že rozrůstající se smečka se okamžitě skvěle shodne :))) Ale to je moc fajn že se to vždy povede. My bychom to takhle také rádi brali. Posílám pohlazení každé číče zvlášt a prosím nešvindlovat a hezky od hlavičky až po ocásek :)

Ginger je krásná kočička :
Autor: M. Sedláková Datum: 23.8.2018 8:58

Vždycky se mi líbily zrzavé kočičky.

Ale nikdy jsem žádnou neměla.

Jsem ráda, že se vám kočičáci spřátelili.

Je to někdy složité a je fajn, že vám to vyšlo.