18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

PSI: Kess (3)

Nešvary

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavsová 17.11.2020 20:08

Nevím, jestli jsem psala tady nebo na Zrzavce, jak jsem Koru naučila nosit kelímek. Je dobré, ale ne nutné, když pejsek ví co je aport - přines. Dostala do pelíšku kelímek k vyblíznutí. Začala jsem tak, že jsem se dostavila k pelíšku s pamlskem, kelímek jsem se slovem "podej" vyměnila za pamlsek. Postupně jsem se od pelíšku vzdalovala a na povel "podej" nebo "kelímek" byl kelímek donesen nakonec až ke kuchyňské lince, samozřejmě vždy vyměněn za pamlsek.

A. Rgova 17.11.2020 16:56

Kess hezky to koulíš, ráda čtu, že se otrkáváš a objevuješ mezery ve výcviku a výchově. To značí žes holka chytrá a strachy, že překonáš. Teď se budete s páníkama trochu přetlačovat a zkoumat a za "pár" budete báječný parťáci co si ve všem rozumí.

A. Rgova 17.11.2020 15:31

Taky mi šátek na černým kočičákovi hned před očima nakreslil Mikeše ještě s čapkou a vysokýma botama. Znamená to, že kšírky dáváte jen před veterinou a při ošetřovačkách nebo navykáte postupně a dlouhodobě a kočky teď už na kšítry kašlou. Ono zcepenět kočku na návštěvu veteriny by vlastně nebyl až tak marnej nápad;-), co Vave?

A. Zemanová 16.11.2020 23:26

To jsem ráda, že kočenka je už v pořádku. V Kšírky jako "rozlišováky" mě nadchly, lidská vynalézavost je prostě nekonečná. :-) Je černé kočky se hůře poznávají. On je to občas problém i u mourovatých.

Z. Jenny 16.11.2020 22:30

R^VMně taky.

Z. Šrámková 16.11.2020 21:56

No my kšírky nemáme na venčení (mezi paneláky je moc psů), ale na odlišení u veteriny. Dvě černé kočky v jedné přepravce?

Jasně že je rozpoznáme od sebe, ale v rychlosti u veta by to mohlo dopadnou všelijak.

A moc děkuji za přání. Kočka už je vyhojená, stehy vyndané a jen zarůstá vyholený flek.

T. Zana 16.11.2020 19:43

Maričko, na tu Trixiinu dietu si pamatuju - jste dobří, že jste to vydrželi!

Taky by mi neškodila :-P;-D.

A. Zemanová 16.11.2020 18:45

Taky děkuju za vysvětlení kočičího šátečku, tohle by mě nenapadlo. Doufám, že kočenka už je v pořádku.

Hluboce obdivuju ty kšírky. Kdysi, když byl můj Mikeš (ne černý, ale kruhovaný) ještě malý, zkoušela jsem mu několikrát kšírky nasadit. Ale pokaždé mi zcela zcepeněl a zapomněl, že má nožky, tak jsem se to vzdala. Bertík byl divous, tomu bych si kšírky netroufla nasadit, tak jsem je odložila na věšák do skříně pro strýčka Příhodu. A když přišla Rozárka, byla už větší, takže se do kšírek nevešla. Obdivuju kočičky, které si venčení na kšírkách dokážou užít, ale nebylo mi přáno.

Z. Lika 16.11.2020 17:25

Moc děkuju za vysvětlení ošátkované černé kočky, doufám, že se dobře hojíte. A podle fotek se zdá, že společný zájem je spojil :-)

M. Crossette 16.11.2020 17:17

;-D;-D Myslím, že páníčci bývají v tomto směru rychle chápající žáci navíc měkká srdce takže tyto výchovné lekce zvládnou v krátké době na jedničku.:-)

M. Crossette 16.11.2020 17:14

Děkuji za objasnění kočičí garderóby, také mě šáteček velmi zaujal :-)

Jinak moc hezké poračování o Kessince, je to velice roztomilá pejska, jak velice názorné fotky dokazují. A vůbec se nedivím, že její přítulnost a potřeba mazlení nepřestává dojímatV Naše Trixie také uměla "nahlas čumět", ale její oči byly jak magnet a pohled tak přitahoval, že se prostě nedalo odolat. No a tak se nám postupně, bez našeho vědomi Trixie kulatila a pak jsme museli nasadit přísnou dietu, jejíž dodržení bylo pro nás snad těžší, než pro Trixie. Dokonce jsme se během té dietní doby vzdali naší odpolední kávičky venku, protože ten psí upřený pohled "také něco, prosím", doplněný občasným pumpnutím packou - tomu se nedalo odolat. Ale dietu jsme zvládli.

Doufám, že budou další pokračování :-)

T. Zana 16.11.2020 16:43

Včerejší hádanku už jsem vyřešila ;-), pletl mě letošní Želiv 8-o. Mám zapsáno.

T. Zana 16.11.2020 16:38

Šmankote, luxovat s čelenkou 8-o;-D. Tak doteď jsem měla pocit, že je tu tma...:-P

Z. Šrámková 16.11.2020 16:32

jako panička od dvou černých koček (jedna z nich na fotkách) reaguju na "kocourka Mikeše s šátečkem".

Kess u nás byla na návštěvě, seznamování s KOČKAMI a kočky seznamování s Kess.

Jedna z nich si předtím pořídila jakýsi flek na rameni. Flek byl nakonec dr.vet. odstraněn a kůže sešita a bylo potřeba bránit kočkám v olizování stehů. Klasický límec nebyl vhodný, neb by sice zabránil pacientce v olizování, nicméně její ségra by jí ráda posloužila a péče dr.vet. by tak vyšla vniveč.

Zkoušely jsme doma různé šité prubany, nakonec se nám osvědčil kapesník uvázaný pod krkem, přes to postroj na ven a kapesník znovu ohnutý přes postroj a uvázaný pod krkem.

Čistá bavlna na větrání a přitom dostatečně bytelná, aby ji kočka neprodrápala. A taky rychleschnoucí, v případě, že to ségra opečuje tak, že to proslintá.

Z. Miki 16.11.2020 15:09

Ták je to správně, kázeň musí být. Je vidět, že Kessinka to vzala za správný konec a pěkně si posluhy vychovává :-). Je to nádherná a velice šikovná pejska.V

E. Šusová 16.11.2020 13:15

Aaaa moje "kmotřenka"! Hezky se to čte, jak se dobře zabydluje. Musím se přidat k Vave - vočvaňky - to je úžasnost ;-D;-D . Věci z políftky u nás taky jedou, jak jdu dělat políftku, už se sedí a ano hlasitě hledí. Dodneška jsem si to neuvědomila, dokud to tu nebylo zmíněno. Hlasitě hledí, to je naprosto výstižný. Asi bych se ale měla zamyslet nad tím co píše Alimo......... nikdy by mě nenapadlo, že by to pak jednou v budoucnu mohlo být člověku líto, že v tomhle nebyl důsledný. Já vždycky byla, ale duo Rumíček a Bubrdlína mi trošku posunuli hranice. Ona svou babulkovskou bezbranností a Rumíček svou doživotní rolí ščenátka. Není pochopitelně problém odeslat ohařiska do patřičných mezí, to vůbec, ale proč nevařit společně, že jo, když tedy sedí způsobně tam kde mají a nezavazí.

Každopádně přeju Kess a její smečce, ať se takhle báječně baví dál.

A. Lex 16.11.2020 12:56

Zano, nádherná barevnost podzimu. U nás se ten barevný závěr nekonal. Neb už přes týden je taková tma i přes den, že stále svítíme a venku drobounce mrholí. Včera jsem luxovala s čelovkou. Byl to pohled k popukání ;-D.

A. Lex 16.11.2020 12:12

Ajvi s našimi i jejími přibývajícími léty začala hlasitě čumět u jídla. A to jenom proto, že se okolo stolu promenáduje kocour Dárek. A to ona nervově nevydrží.

Z. Jenny 16.11.2020 12:09

Šmánkote Ygo, 15 kilo Erník?! Nebude z něho nakonec funlanďák? Ta obliba vody by tak asi i ;-D odpovídala!

A. Alimo 16.11.2020 12:07

Koukám, že není nad to, to po sobě přečíst;-D. Takže - pod stolem a trošku.

Z. Jenny 16.11.2020 12:06

Díky za dnešní povídání o Kess. VVždycky jsem moc ráda,když je pes zachráněn. Ty prosebné oči a pohledy střapáčky jsou přímo nabádající k ochraně ,no a taky rozmazlování. Zatím co my lidé se někdy chováme pokrytecky, jako že " ne děkuji ale nevezmu si" a v duchu přemýšlíme ja si beztrestně vzít, naši psové to na nás vybalí a je to! Zajímavé, že co pes ,to jiná metoda.;-DNevím, kde na to chodí ti naši miláškové.V Přeji Vám hodně dalších krásných a úžasných prožitků s Kess a určo i s kocourkem v šátečku. :-) Moje psové se právě vrátily z venčení a chtějí odměnu za to,že se vy.... :-),obě, obé. ;-D

A. Alimo 16.11.2020 12:03

Darek vždycky "nahlas čuměl" a měl s tím úspěch. Málokdo odolal. Taky měl zažito, že dostával vylízat talíř s posledním soustem. Má deku postolem, kde lehává, když vařím - je tam zahnán, abych se nepřerazila, a nevím kolikátým smyslem vždycky vystihl, když někdo dojedl. To se zjevil a čekal na desátku. Má smůlu. Od té doby, co je diabetik, nedostává nic, prostě nic a basta, jen diabetické granule a jako pamlsky různou zeleninu, když se státní svátek, tak kousek jablka. A najednou to jde a bez hlasitého čumění :-). Ale stejně mi ho je líto.

Kess je šikulka, a je dobře, že tročku "rozvazuje, jako správnej pes, přece, ne? Teda fenka:-)

Z. Yga 16.11.2020 10:50

Jéje, to je krásné povídání - jsem ráda, že psy "nekazíme" jenom v naší rodině ;-D!! A kocour s šátečkem je opravdu epesní. V

Jinak u těchto střapatých psů je právě velký problém ta jejich nekončící roztomilost - té prostě nikdo neodolá (na rozdíl od krásy ušlechtilých německých pinčů - ovšem ti se svého domáknou jinými prostředky 8-o). A když si takový střapáč umane, že je malé chovací štěňátko (takto patnáctikilové hovádko) a upře nyvý zrak na paničku... tak ta ho na ten klín vysmýčí, byť má už týden záda v hajz... má hnutý záda.

Jinak sušený chleba je úplatek pro Brooke - Ernest si bere jenom proto, že má i Brůča - a co ona odjela na zimu do studených krajin (jako do Čech), tak už chleba sušit nemusíme ;-D, to si dá radši ten pišingr.

T. Zana 16.11.2020 10:21

Night je důstojný pán v nejlepších letech, jakýpak starý kolena ;-D!! A pokud si vzpomínám, vždycky jsi si stěžovala, že je nežera. Se halt pes nezavděčí ;-).

T. Zana 16.11.2020 10:20

Baletní krok u nohy ;-D;-D;-D - vidím to v jasných barváchR^.

T. Zana 16.11.2020 10:14

Vočvaňky, žužlavosti, chleběnka... taky se mi to moc líbí R^.

T. Zana 16.11.2020 10:13

Zkušená to žena ;-D;-D.

T. Zana 16.11.2020 10:11

Ještě s dovolením O.T. https://1234zana.rajce.idnes.cz/Stromovka_a_Bohnice_13._a_14.11.2020/

T. Zana 16.11.2020 10:11

Tak Kessinka, zdá se, rozvazuje ;-). No, myslím, že se ukáže, že zase až tak submisivní a zakřiknutá nebude ;-D.

Moc hezké povídání, je radost to při (šeredném) pondělku číst.

L. Blaza 16.11.2020 9:57

Nojo! Když se u nás řeklo slovo UCHO, Krejg začal tančit. protože miloval sušené uzené prasečí slechy, tak na to slovo reagoval vždy, když se vyslovilo, byť v jiné souvislosti. Bylo to fakt zábavné. V