4.6.2020 | Svátek má Dalibor


SOBOTNÍ CESTY: Svítání v Jeseníkách

23.1.2016

Mám v archivu fotografie, které bych vám chtěla ukázat. Nejsou třeskutě aktuální, ale věřte mi, že v Jeseníkách to v zimě takhle vypadá zcela pravidelně.

Autor fotografií, pan Antonín Bartošek, se jednou vydal s fotoaparátem na lov východu slunce z hřebenu Jeseníků. Možná poznáte, kudy chodil.

Pokochejte se, třeba to někoho naladí, aby si nasadil běžky anebo se s chutí prošel v mrazivém vzduchu.

A doma si dal horký čaj :-)

Mně se ovšem živě vybavily zážitky z lyžařského výcviku neboli lyžáku. Zejména v den, kdy jsme se ocitli na sjezdovce pod Petrákama (tehdy se tam ještě lyžovat mohlo, nevím, jak je to dnes). Ta sjezdovka byla jednolitá ledová plotna, protože přes den tálo a v noci pořádně mrzlo. Nahoru vlekem to ještě šlo, ale dolů, jaj, to byla fuška. Jako členka třetího družstva (pro neznalé: slabčáků s hajzlovým posedem) jsem se plížila vyšívacím „stylem“ dolů a nakonec jen zoufale hranila a doklouzala to nějak bokem, to vše za hromového rachotu „tapeťáků“ o kru ledovou. Nakonec nás všechny radši hned po první „jízdě“ nějak posbírali a naložili zpátky do autobusu směr Morávka.

Ale na náladě nám to neubralo. Dobrá společnost to jistila. Což ostatně platí vždy.

Jestlipak si také vzpomínáte na nějaký ten lyžák? A jestlipak vyrazíte na lyže nebo sáně i dneska? Nebo aspoň zálibně pohlédnete na šikovný zamrzlý plácek, tak akorát ke sklouznutí?

Přeji krásnou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý víkendový pokecník, takže sem pište o všem, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Fotografie si můžete prohlédnout i přímo zde na Rajčeti.

Lika Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!