22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

PSI: Kess 17

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Beranová 30.11.2021 14:53

mluvte s ní...jak se říká, pes rozumí všemu :-) aby si spojila: drapnutí do náruče, hláška " jdeme do hospůdky" " návštěva" " jedeme na výlet" , naložení do auta a jede se = fajn zážitek, nikdo neškodil malé Kessince ;-)

M. Crossette 29.11.2021 18:49

Další hezké povídání a fotky ze života střapaté, šťastné Kessinky V

Naše Trixie jízdu autem milovala, někdy se dokonce ani nechtěla jít projít, zůstala v autě sedět nedala se vylákat ven, chtěla dále povozit. Stejně tak ze začátku trucovala při návratu domů a odmítla vyskočit do "její" garáže. Buď proto, že věděla, že my za ní zavřeme a ona pak bude nějakou dobu sama na své zahradě. Ale spíše to bylo právě proto, že se prostě ráda vozila. Někdy, když po návratu odmítla vyskočit, tak jsem s ní znovu vycouvali, udělali pár objíždět okolí naší čtvrtí a ona pak spokojená "že jsme pochopili" už bez protestu vyskočila. Takže nakonec výskok doma zvládla sušenka. To jsem já vyskočila první, v ruce sušenku a lákala Trixie. Ona vyskočila, dostala sušenku (na 3x rozlomenou (a T. uměla skvěle počítač do tří) a pak sama vyšla z garáže na zahradu. Běda, když jsem před odjezdem zapomněla kelímek se sušenkami a zjistila jsem to až po návratu. To jsme museli nejprve zajet k nám, já vběhnout domů pro sušenku a pak teprve zajet s T. k ní ke garáži. Protože ona moc dobře věděla, že dělená sušenky je úplatek za to, jak hezky hupsla z auta a "sliby se plní, že?":-)

M. Crossette 29.11.2021 18:52

Měla jsem ale dodat, že obliba jízdy autem ale musela být v jejím "čichovém rokruhu". Jakmile poznala, že je za jeho hranicemi", propadala panice. Naštěstí jsem to rychle poznali a víckrát už to neopakovali.

Z. Jenny 29.11.2021 17:17

Krásná střapatice,moc jí to sluší,miláček Kessinka, ta se má.No,jak říká Zana, měli byste jezdit jen domů.;-DNaše psice nemají s autem žádný problém, při delší jízdě chrní,při krátké čučí z oken. Akorát Conča řve,když vidí psa ,pak se připojí přednosta,já musím zůstat klidná,řídím, tak to dořvu všechno až při vystupování, Conča se stydí,Jence je to fuk a MLP dá klasickou hlášku "to ty řveš,ne já" ,tak asi opatřím dva obojky proti štěkání.;-D;-D

T. Zana 29.11.2021 15:21

Kessinka je šikovná pejska, určitě to ježdění autem ještě vychytá. Eh, nemohli byste jezdit pořád jenom domů ;-);-D?

Z. Lika 29.11.2021 10:42

Ta fotka štamgastů ;-D Těším se, až se dočtu, že si i samy objednávají R^

Krásné povídání, ale z nešťastné Kess zoufale hledící za autem se mi až srdénko svíralo;-(

Z. Janaba 29.11.2021 13:38

Já tam zase viděla smutek. 'Tak pivo nedali, abstinenti votravný!'

Náš pes do kufru auta nevyskočí. Opře se jenom packama a ten pětatřicetikilový zadek mu tam musíme dodat. Má spondylozu, tak ho omlouváme, ale je fakt, že venku tuhle výšku klidně vyhoupne, když větří něco zajímavého. No, vycvičil si nás!

S tím vodítkem nevím. Když, tak pokud Kess je ochotná jít, v jedné ruce pamlsek, vodítko prověšené, netáhnout. Trochu pamlskovat cestou, odevzdat a trochu velebit, když vyskočí. Ale nevím!

Z. Yga 29.11.2021 9:50

Střapatý český pes slečna Kess je úžasná a ráda o ní čtu.

S tím nastupováním do auta - Brooke to neřeší, otevřu kufr, nastoupí a jede. Za to Ernest to má rozškatulkované - na běžnou vycházku nastoupí stejně jako Brůča. Ovšem z vycházky se mu nikdy nechce - to dělá ofrky a obejduje, ale než sundám Brooke obojek, tak většinou klackovsky nastoupí ;-). Ovšem, jak uvidí, že je v autě pelíšek, tudíž že nás čeká cesta do Čech, tak tam se vůbec netěší ;-D - to ho musím normálně bafnout a do kufru posadit. Tak nevím, asi nemá rád dlouhé cesty - přitom pak už je v pohodě a probudí se až když vjíždím do Benešova.

E. Zvolánková 29.11.2021 10:21

Tos mi připomněla našeho prvního kníra Ferdu. Ten naopak cestování autem miloval, i když byl aspoň zpočátku vždy hrozně netrpělivý...natěšený, takže dlouho vždycky "stepoval" a čučel ven, než si lehnul a zbytek cesty prospal. Když nám kdysi řemeslníci dělali rekonstrukci podkroví, tak jeden z nich byl taky milovník psů a když viděl, jak se mu Ferda cpe do auta, tak ho nechal vyskočit na přední sedadlo dodávky vedle sebe a svezl ho kolem ulice. Ferda to pak vyžadoval po celou dobu, co u nás ti chlapi dělali. A ten zedník z toho měl srandu a skoro vždycky Ferdu svezl.

A když se jelo na chalupu, to si Ferda pokaždé sbalil svůj hadr (anebo jakýkoli, co našel) a stepoval před autem, aby si ho naložil. Akínek se pak po něm opičil, ale to už jsem toho využila a naučila ho, ať si do auta nosí svůj batoh. Vždycky jsem ho připravila, postavila do chodby a řekla "Akí sbal si", on popadl batoh a letěl s ním do auta. Skočil i s batohem do kufru a už odtamtud obvykle nevylezl (co kdybychom ho náhodou nevzali).

Z. Janaba 29.11.2021 13:41

Že von Ernest nemá rád Čechy jako národnost, co? :-)

Z. Yga 29.11.2021 17:06

Na ja, on je to totiž naturalizovaný Slovák ;-D;-D;-D

J. Fialová 29.11.2021 9:28

Už víc než rok máte českého střapatého psa? Kurňa, to to utíká...

E. Zvolánková 29.11.2021 7:26

Krásný den všem,

co se týče Kess a jejího problému s nastupováním do auta, plně se přikláním k názoru Xerxové. Čím kratší dobu jakákoli neoblíbená akce trvá, tím méně stresu, a tedy tím lépe pro psa.

Já mám podobný "problém" s Edou a jeho nechutí se oblékat (jak do oblečku, tak do kšírů). Takže, abych ho nikde venku nemusela povelovat a nahánět, tak ho prostě nejdřív zavolám domů do chodby a pokud už tam je, tak prostě nejprve dám "sedni", pamlsek, pak rychle obléknu (či navléknu kšíry) a zase odměna, pomazlení. On se oklepe a tím oklepáním je rázem stres pryč. Když už na sobě obleček či kšíry má, tak je v pohodě. S těmi kšírami už ale takové ciráty teď taky nedělá. Ty už můžeme oblékat i venku...byť teda nerad, ale pokud má ještě tendenci odmlouvat, slyší "chceš ven?" a protože jo, tak teda stojí a nechá se zapnout. Pak dostane do huby srolované vodítko, odnese si ho k brance a to už je vše v pohodě.;-D Já myslím, že je dobré mít nějaký rituál, který ten stres odbourává....aby to nepříjemné bylo spojené i s něčím příjemným.

Z. Xerxová 29.11.2021 6:40

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Já bych ji asi bafla do náruče, zvedla a naložila. Nenutila bych jí klepat se - ať už nervozitou, obavou či radostí. Myslím, že má v tu chvíli v hlavičce moc emocí a ve vašem případě malého snadno uzvednutelného a ne precizně vypovelovaného psíka je to snazší pro všechny

Z. Xerxová 29.11.2021 7:38

aby to nevypadalo, že pomlouvám, že není Kess dokonale vycvičená (ten můj výraz dokonale vypovelovaný pes)... Tak to nemyslím, jen že vás jistě neurazí. když to nebudete složitě řešit výcvikem (byť pozitivním), ale zvolíte snadnou cestu.