13.5.2021 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

PSI: Dovolenááá

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 23.4.2021 9:13

Musím se smát, jak ten Tvůj chlapeček decentní. Představuju si tento dortík a Anku, chicht.

To je moc fajn, že máte domeček a plácek a Brtníka a pojezd pro kocourka a pesany a vůbec celý svět. V

M. Crossette 20.4.2021 19:32

Petro, bezva článek, fotky i videa :-) Užili jste si krásnou dovolenou - typicky chatařsko-chalupářskou - pracovní :-) Pro městské lidi vždy byl (a asi stále je) pravý odpočinek vyjet ven a manuálně "odpočívat" od sedavého zaměstnání :-) A pak uspokojivý posed třeba večer pod hvězdami sice s bolavým tělem, ale s hřejivým pocitem, jak jste si krásně odpočinuli ;-D Ovšem je mi jasné, že při rekonstrukci Domečku už se o pracovním odpočinku moc mluvit nemůže8-o. Moc pěkně se četlo, jak jste si oba (plus ohaři) užili čerstvý vzdoušek. Znám pocit, když se člověk dá do práce podle hesla "s chutí do toho půl je hotovo" ,a nejprve se mu od rukou jen kouří. Pak začne polevovat, protože ani ta polovina jaksi není hotová, ruce umdlévají a tělo protestuje.

Videa jsou moc pěkná. My sice robotka nemáme, ale máme takový smetáček na nabíjení a naše kočky před ním také nejprve prchaly, teď je jím mohu klidně objíždět, dál leží na koberci, jen když jim "bručí" téměř u čumáku, raději utečou. Rumíčekovi gratuluji k narozeninám (ach ta 1. fotka). Stoluje velmi decentně, až dojemné, jak si ze začátku není jistý, jestli skutečně je celá ta hromada jen jeho. Pro jistotu tedy nejprve snědl jen ty vrchní párečka...ale pak si fakt nechal chutnat na dalším videu. Jen tedy, jestli to všechno snědl sám, musel si udělat zásobu na další nejméně tři dny, ne ;-D A oba se krásně žížalí na koberci, přesně takhle to uměla Trixie.

A. Lex 20.4.2021 16:47

Jejda už to funguje, ráno mi nešlo psát příspě!!vek.. už zase!

Z. Hanča 20.4.2021 16:29

Ach, ten Rumíček je tak nádherně decentní, ať už jde o narozeninový dort nebo hru s plyšákem! Hezky se to četlo i koukalo na videa -a tady nesmím zapomenout zmínit Tali, která se krásně přidala k Rumíkově žížalení, jakoby to měli ti dva nacvičený! ;-D Hotová spartakiáda! Náš Denis taky není žádný ničitel. Dostává každý rok pod stromeček jedno plyšové zvíře a jejich stádo se tak pomalu, ale jistě rozrůstá. Je fakt, že občas je potřeba zašít nějakou tržnou ránu či odpadající končetinu, ale v zásadě i staří plyšouni jsou po letech ve hře. Někteří z nich dokonce stále pískají. :-)

Z. Jenny 20.4.2021 14:57

Petróóó! To byla tedy dovča.R^ Dovedu si představit to bezbřehé těšení se. VRumíček je rodilý oslavenec a Tali je sběhlá jako káně myšilov. Doufám,že Ti teď Tvůj Brtník nezačne dávat vouchry na pracovní pobyty.;-D;-D Ale jsi dobrej pracant s kvalitními asistnety,tak se nebudu divit.:-)

E. Šusová 20.4.2021 14:06

Mně nejdou psát reakce na příspěvky? Poslední je pod Alimou - pak už mi to vždycky zmizí8-o

T. Zana 20.4.2021 14:37

Pokus ;-).

Z. Jenny 20.4.2021 14:58

Taktéž,do prčic.:-/

Z. Yga 20.4.2021 13:49

OTéčko - to jaro se táhne a táhne, ale minulou neděli... teda vlastně předminulou ;-), bylo tak krásně, že bylo škoda ven psy nevyhnat..

https://yga.rajce.idnes.cz/2021_Duben_5_-_a_zase_ten_Fram/

Z. Yga 20.4.2021 13:47

Moc hezky vám dovolená vyšla - hlavně počasově. Je mi jasné, že jsi si mákla jako bulhar, ale potom ten tetelivý pocit, že toto všecko jsi zvládla skoro sama. Rumíčkovi přeju vše nejlepší... VV

E. Šusová 20.4.2021 14:43

tak to zkusím znovu - díky Ygo, vyřídím to Broučkovi malýmu zrzatýmu :-)

Jo mákla jsem si pěkně, celej ten tejden, ale bylo to fajn, člověk -přesně jak píšeš - vidí ty výsledky.

Z. Jitur 20.4.2021 13:10

Pěkně jsi si zamakala! Ale jeden má pak radost, když vidí ten kus odvedený práce! V:-(

T. Zana 20.4.2021 13:03

Petro, četla jsem to už na tvých stránkách, ale teď s potěšením znova - teda... asi takhle: poněkud závidím ten elán a radostné odhodlání a nadšení, s jakým jste se do rekonstrukce domečku pustili :-).

Jinak to v zásadě znám, i když v jiném provedení - třikrát jsme se stěhovali a vždycky se muselo v novém bytě dost máknout. Ale domeček se zahradou je úplně jiný level. Víc práce a víc radosti, řekla bych.

No a Rumíček je prostě Rumíček ;-)R^.

Z. Janaba 20.4.2021 11:38

Rumíček je decentnost sama. Možná bys mu mohla příště přiložit příbor a přidat ubrousek.

Náš pes tak delikátní není, ale koupenou hryzací kost také nejdříve obchází, pak si k ní lehne a jakože kouká jinam. Posléze ji přece jen vezme na milost, přičinlivě ji rozžvejká a pak se po...

Plyšáků má nespočet, oblíbený je jen jeden ježek, neustále kuchaný, docpávaný, zašívaný. Nemohu ho dokoupit, nacházím jenom menší. Až úplně vypustí svou vycpanou duši, doufám že náš pes nepodlehne hlubokému žalu. Doufám.

Z. Lika 20.4.2021 11:42

Píšeš, že se po... to jako horem, nebo dolem? Tvoje poznámka mě přiměla váhat, jestli nosit psům na návštěvu tyhlety "kosti", takže asi né?

Z. Janaba 20.4.2021 17:12

Dolem, prosím. Skoro profesionálně. My už mu to nekupujem, ale návštěvy a Ježíšek nosí a my jsme měkkosrdcatí. A semtam ňákej ten průjem, no bóóže! Klidně nos, všichni psi na tu podivnost nemusí reagovat. Nos, budou mít radost jak čtyřnozí, tak když se přihodí, ehm, i dvounozí! To bude radosti!

Z. Lika 20.4.2021 17:59

Tak teď mám nad čím dumat ;-D Každopádně díky za názor z první ruky, takříkajíc.

Z. Jitur 20.4.2021 13:20

Quicks má také plyšáků a jiných hraček habakuk. Jenže v podstatě oblibuje jen tak tři kousky - z toho je na prvním stupínku gumová pískací kačenka - notně ožužlaná. Kdyby nebyl pes, ale fenka - tak si myslím, že má falešnou březost - on když ji totiž "objeví" někde ležet, vezme ji do tlamky, strašně nešťastně u toho kňučí a odnese si ji někam "uklidit". No, nedej bože, když na ni někdy náhodou šlápnu... :-P

E. Šusová 20.4.2021 14:03

Tyrane! zabilas mu kačenku!!;-D

E. Šusová 20.4.2021 14:04

Tyrane!! zabilas mu kačenku!!!;-D

E. Šusová 20.4.2021 14:05

....Až úplně vypustí svou vycpanou duši, doufám že náš pes nepodlehne hlubokému žalu.....

;-D;-D;-D;-D pomoct! ;-D

A. Alimo 20.4.2021 11:33

Krásná pracovní dovča, to znám;-D.

A psiska jsou spokojený, ba nadšený a Rumíček je vzorně vychovaný, mohl by stolovat v Alcronu:-). Naše psisko plyšáky taky necupuje, jen si je odnese, položí na ně bradu a usne :-). Teď mu v sobotu půjčila Andulka a Matěj svoje milovaný medvědy, důvěra převeliká, ale opět, položil na mě hlavu a hlídal je. Teda ty medvědy, děti se uhlídat nedaj;-D, zvlášť Matěj, byli jsme na něj i s Aničkou 4 a stejně nám zdrhnul do půli schodů. Jednou mě z nich šlehne.

A. Alimo 20.4.2021 12:33

Ne na mě, ale na ně. Mám to po sobě číst:-)

E. Šusová 20.4.2021 14:02

zvlášť Matěj, byli jsme na něj i s Aničkou 4 a stejně nám zdrhnul do půli schodů.

;-D;-D;-D na vodítko, na vodítko si to dítě dejte paninko;-D

A. Bytová 20.4.2021 11:12

Petro, mám to s těma semínkama to samý. :-)

E. Šusová 20.4.2021 14:01

že jo, že jo :-) , člověk prostě musí.V

Z. Lika 20.4.2021 9:38

Tak tomu se říká zážitková dovolená ;-D Můžu jen blahopřát, že to tvoje záda vydržela, teď by se ti nějaké zdravotní patálie rozhodně nehodily - když už máme opravdu jaro na pochodu a můžete na domečku tom či onom příslušně řádit.

Stejně jako předřečnice užasnu nad Rumíčkovou decentností - ten by mohl z fleku stolovat i s královnou. Přeji mu pevné zdraví a dlouhá léta (možná mu s Talířovnou a Mousesem budou dlouhá připadat ;-D ) Ale to se rouhám, je vidět, že spolu fungují krásně R^

E. Šusová 20.4.2021 14:01

Liko - to my ještě od loňského léta, kdy jsme Domeček koupili řádit nepřestali ;-D, zima nezima. Jooo Rumoušek je malej docentík Decentík . Von je taková něžná duše moje. V Co mi včera nedecentně vyrazila chrup ;-D

E. Žampachová 20.4.2021 7:33

Krásně si hraje, to ani jeden neničí?

Ája byla děsný ničitel, ze všech plusšáků jsme měli jen splasklé hadříky. Ginny si moc s plyšáky nehrála (a nebo jí je maminka ukradla). Derča moc neníčí, Skye taky ne. Jen někdy, když se přetahují, to prostě hračka nevydrží. No a pokud už rupne, tak je pečlivě vykuchána. Jednou jsem Áje kupila v second handu krásného divočáka. Bohužel jsem netušila, že je plněný dřevitou vlnou. V životě bych nevěřila, co práce dá kousky této hmoty dostat z koberce. Smeták ani lux nestačily, hezky jsem musela kleknout a vytahat to ručně.

E. Šusová 20.4.2021 13:59

Rumíček ne, ten vůbec neničí, Tali byla hroznej ničitel, ale tam jsem do toho musela vstoupit. Ne kvůli ničení, to je mi buřt, ale ona chtěla všechno sežrat /doteď občas má ty tendence a musím ji hlídat/

Při přetahovačkách, taky leccos zařve, ale to neva, hlavně, když to ta blbka nežere. Ale naučila se už i vítat s plyšounem v hubě, jako vižla umí :D

žiš divočák, to by bylo terno!!