FOTOČLÁNEK 2020: Výzva kam se podívám, nejen mezi Smíchovem a Modřany
Je léto. Srpen 2020 v Praze (Modřany a Smíchov) foto: Jajka, Neviditelný pes
Jaký byl můj srpen?
Letní.
Překvapila mne červená růže, kterou jsem koncem června! (jako poslední,
nedalo mi to...) vykopala na Smíchově. Naporcovala jsem ji na tři (výrazně
zkrácené zdola i shora...), aby šla zasadit do velkého květináče a šoupnout
do pařeniště. Zřejmě úspěšně zakořenila, protože vyrostla natolik, že jsem
ji musela posunout do otevřené části. Má osm poupat :-), první poupě už
rozkvetlo.
Rozkvetly další slunečnice, vyseté sýkorkami. Velké, malé i nejmenší.
Měla jsem nějaké řízení v Holešovicích, na jednom místě v pásu zeleně mezi
chodníkem a vozovkou roste a kvete několik velikých ibišků.
Nakonec rozkvetly i tři z mých, zatím květináčových. Jeden z nich je asi
ibišek Yga (nebo semenáč Věra).
Nahoře na stráni za vedením začínají být stromy průhledné a dole rozkvetl
zlatobýl...
Jajka
P.S. Na Rajčeti je fotek o něco víc a na videu srpnová vichřice pod vedením
Je léto:
První gladiol neboli mečík:
Po pár dnech na ně jedna váza nestačila:
Letní kocouří doupě v sušičce:
Na letním bytě potajmu rozkvetl jeden z domácích ibišků:
Ptačí koupadlo ze staré pokojové fontánky:
O slunečnice je zájem:
Už zraje:
Rozkvétají další:
Obloha po bouřce:
A o hodinu později:
Růže koncem června přesazená:
Růže květináčovky:
Holešovické ibišky:
Ze strany byl ještě jeden jiný:
Vážení morčete:
Hrátky na obloze:
Už to vypadalo, že se krvokvět urazil:
Vichřice pod vedením (na videu je zde):
Rozkvetly zahradní ibišky v květináčích:
Honzík se přestěhoval na severní okno:
Pod strání rozkvetl zlatobýl a stromy začínají být průhledné:
Foto: Jajka. Další obrázky najdete přímo zde na Rajčeti.





























