16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

PSI: Bílí špicové

Na světě existuje mnoho psích plemen, některá od sebe na první pohled rozezná i laik, například čivavu s bernardýnem si asi splete málokdo, ale také existují plemena, s jejichž rozeznáním může mít problémy i odborník...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 9.4.2018 23:19

tak a teď teda čučím

pardon, to se nedá jinak napsat. Protože celý život jsem si myslela, že moje "teta a strejda" jak jsem říkala našim známým měli prostě špice............ jenže podle fotky neměli "jen" špice, měli přímo džíponskýho špice. Ty uši, srst.....jenže nevěřím tomu, že tehdy tady ti psi byli. Mayo - je možný , aby normální špic vypadal tak jako japonský? Nějaký vysvětlení pro to? Bylo to v letech... odhaduju tak druhá polovina sedmdesátých.

Z. Maya 10.4.2018 8:21

Re: tak a teď teda čučím

Tak možný je všechno. :D Ale vážně, tehdy tu v podstatě začínal chov německých špiců, takže mohli vypadat všelijak.

O. Joklová 9.4.2018 22:00

ale já nevím

co je v tom popisu plemene ten (ta, to) STOP - "Hlava italského volpina je plošší, stop méně výrazný, čenich je delší a špičatější, má větší oči, celkově je hlava mohutnější"

ani v kontextu mi to jasné není :-(((((

špicové jsou moc hezcí, ta bílá asi úplně top pro mě není, ale zase jsou takoví čisťouncí :-))))

Z. Maya 10.4.2018 8:21

Re: ale já nevím

Stop je přechod od čenichu na čelo. Ani mě nenapadlo, že to někdo nezná.

O. Joklová 10.4.2018 11:33

Re: ale já nevím

děkuju moc za odpověď, fakt jsem byla zvědavá

no, nejsem "psí", už jsem tady ale hodně pochytila, ovšem STOP tu za celý ty leta ani jednou nepadl, hned bych se byla ptala - když su blbé, tak se zeptám, žejo :-)))))

D. Ruščáková 9.4.2018 21:39

Perfektní článek,

milá Mayo! Četla jsem už ráno na mobilu, ale tam se mi nezobrazí fotogalerie, takže fotky jsem viděla před obědem (ve špicech se nevyznám, takže hádanky jsem nedala:)) a teď se konečně dostávám k pochvale. Moc pěkně se to četlo a jsem zase o něco chytřejší:))

Z. Jenny 9.4.2018 20:25

Nádherní

psi, co se usmívají. Skvělý článek. Ti bílí jsou takoví načochraní ale líbí se mi ostatní.

Z. Vave 9.4.2018 18:22

Špice poznám,

to je takový malý bílý pejsek, co ho má sousedka přes ulici. Nejdřív měla Filípka, pak Míšu a teď má zase Míšu. :) Neměckého špice, to vím naprosto přesně, protože mi to řekla. Jinak bych byla v háji, protože, jak již bylo řešeno, rozdíly jsou pranepatrné.

Moc se mi líbí pomořanský špic, zrzavý jako lištička, ale tam je to taky nějak složité s původem, alespoň mám takový pocit. Nebo se mýlím?

T. Zana 9.4.2018 19:15

Re: Špice poznám,

A pamatuješ na tu velkou vlkošedou od jiného Honzy? Ta byla taky moc hezká. A jak píše Maya, na cizí moc zvědavá nebyla.

Z. Vave 9.4.2018 19:53

Re: Špice poznám,

No ano, pravda, ta byla nádherná!

Z. Maya 10.4.2018 8:24

Re: Špice poznám,

Pomořanský špic je takový lidový nabo starý název pro pomeraniana.

K. Holubová 9.4.2018 17:00

Špicové

jsou nádherní, ani omylem nerozeznám jednotlivá plemena, ale špice poznám. Jsou to takoví méďové. Jen se mi víc líbí ti rezatí. Vlčího měla sousedka v Krkonoších, ten byl takový majestátní když šli na procházku. Už taky není.

Samojeda měl jeden můj zákazník. Jednou jsem ho vezla (už mi pak zůstal jako "stálý") a ze zahrady mu proklouzl ven. Hned se ke mě měl, mazlil se a nastavoval na drbání. Pán jen zkoprněle hleděl a nechápal. Prý ten pes nikdy k nikomu nejde, na všechny vrčí a chová se velmi ostražitě. Pro mě to byl gaučák mazlivý.

Tohle je moc hezké povídání a díky za něj.

Z. Miki 9.4.2018 12:50

Skvělý článek.

Krásné fotky. Špicátka jsou moji oblíbenci. Německého "znám", o japonském a italském jsem četla, ale s hádankou jsem na tom stejně jako ostatní. Rozdíly jsou pro necvičené oko příliš malé :-)

Z. Jitur 9.4.2018 12:36

krásné...

...psí plemeno, a díky za vyčerpávající popis jednotlivých variant a rozdílů! Jsem na tom stejně jako ostatní, hádala bych špic, ale to je asi tak nejdál, kam se se svými vědomostmi dostanu...

Z. Lika 9.4.2018 11:03

Hádanky

To je jako "najdi deset rozdílů" v té nejtěžší úrovni :-) Některý se směje nebo stojí na opačnou stranu :D A některý mi připadá hřívnatější nebo nohatější. Je úžasné, že jsou to rozdílná plemena.

Jinak díky těmto špicím článkům jsem asi rozluštila svoji soukromou hádanku, co za pejska jsem onehdy měla za společníka při procházce - přidal se ke mně úplně samozřejmě, byl by asi šel se mnou i domů a dokonce mě poslouchal! Naštěstí jsme nakonec zahlédli v dálce osobu, špic našpicoval uši, osoba zamáchala vodítkem a špic se k ní rozběhl. Takže takhle jsem málem ke špicovi přišla :D Byl moc fajn, nechal se i podrbat - trochu :-)

Z. Lika 9.4.2018 11:03

Re: Hádanky

Ještě jsem zapomněla to hlavní - pochválit vynikající článek s bezvadnou fotodokumentací, díky, Mayo.

Z. Maya 9.4.2018 13:32

Re: Hádanky

Špicové na cizí někdy moc nejsou. :-) Díky za pochvalu.

T. Zana 9.4.2018 14:32

Re: Hádanky

Já zažila špice jako holka - měla ho vedle našich chalupy u Ještědu jedna stará paní - myslím, že se dost nudil. Začal k nám chodit na návštěvu, občas s námi šel i na výlet :-)

A moji tetu k smrti vyděsil, když na ni koukal oknem :DD

Z. Lika 9.4.2018 20:17

Re: Hádanky

No jo, a co ta teta dělala? :D Já jsem taky nabyla dojmu, že špicové se prostě samostatně občas k někomu přidají.

T. Zana 9.4.2018 22:02

Re: Hádanky

Teta dělala večeři nebo co (měli chalupu půjčenou), koukla z okna a vidí v šeru bílýho psa. Totiž ta okna byla docela vysoko, jenže pod tímhle jedním šly schody do sklípka, čili stříška - prostě Šotek si skočil nahoru a koukal, jestli jsme doma :-))

A. Lex 9.4.2018 10:14

Mayo

díky za velmi pěkný odborný článek. Problém je, že i když jsem přečetla, stejně si je budu plést dál. Opravdu jsou ty rozdíly tak jemné! Dokážu ještě jakž takž rozeznat samojeda.

Z. Yga 9.4.2018 9:39

Milá Mayo

Já jsem na tom jako předřečnice - ano, že je to špic, to bych poznala, ale jaký? to ani náhodou. Asi nejvíc se mi líbí ten japonský (má větší oči), ale všechno to jsou krásní pejsci. Jinak, kdyby se mne někdo zeptal na bílého špice, vyhrkla bych jednoznačně samojed (kdysi jsem krásné samojedy potkávala) - jsou to krásní a impozantní psi.

Z. Maw 9.4.2018 9:32

tutuuu nunuuu ti sou :)

ja hadanku z mobilu nevidim, vidim popsane fotky jen tak pak z pc buduhadat

Z. Matylda 9.4.2018 9:05

No,

tak já bych je od sebe nepoznala. pro mě by to byl bílej špicoidní pes a ještě bych jásala, že mě napadl ten špic :) V rasách psů nejsme nijak dobrá- ale kavalíra poznám na kilometr :)

T. Zana 9.4.2018 8:00

Jsou krásní

Pro špice mám velkou slabost, zvlášť bílé :-). Na hádance jsem ovšem vyhořela - je vidět, že základem všech tří nebo čtyř plemen je tentýž pes. A jsem ráda, že jsem se poučila, že jich je vlastně tolik různých :-)

Díky moc, parádní článek!

Z. Xerxová 9.4.2018 6:32

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Mayo - paráda. A já jen doufám, že tě ještě nějaké to špicí povídání napadne. Neboť informací není nikdy dost. O existenci těchto tří plemen vím - ale rozdíl nepoznám...

Z. Maya 9.4.2018 13:30

Re: hezký den

No nevím, jednou ti špicové dojdou. :D

Z. Jitur 9.4.2018 14:27

Re: hezký den

to by bylo, aby se nenašlo jiné plemeno, které bys nám představila, určitě něco vymyslíš :-)