2.3.2021 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

PSI: Kess (5)

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 20.1.2021 8:36

Je potěšující číst si českém střapatém psu u Zdeny. Je to holka šikovná stejně jako páníci.

M. Crossette 18.1.2021 18:10

Zdeno, tohle se móóc hezky čte, kouká na fotky a těším se na další povídání. A jako ostatní také říkám "mimo doslech Kessinky", že jí pruhatý kabátek s kapuckou náramně sluší a kdybych jí potkala, také bych jí potlapkávala po hlavičce :-)

Krásná věta, že "Zmapovala si gauče a křesla i postele a nějak to střídá" ta je jak za dalších deset vět popisu, jak skvěle se zabydla:-)

A nahlas jsem se rozesmála u věty : "Tak se naše princezna vyděsila akorát v okamžiku, kdy ji rozběhlá rotvajlerka přeskočila. Inu taky byste se lekli, kdyby vám nad hlavou letěla kredenc!".

V naší domácnosti je přeborníkem ve skoku přes "živou překážku" Woody. Často totiž buď Rusty nebo Ginger lelkují v částečně otevřených dveřích ven. Woody chvíli čeká, až ta před ní vyjde ven, protože dveře nejsou dostatečně otevřené, aby kočku obešla. No a když jí dojde trpělivost prostě ladně přeskočí:-) . Woody sice není "kredenc", ale rozevlátá šedivá šmouha s ocasem, která žuchne té sedící kočce přímo před nos dokáže také vylekat:-)

T. Zana 18.1.2021 16:21

Já tu Kess celkem chápu, taky mi na chození ven v zimě děsně štve to oblíkání.

A ještě k tomu u nás sypou drobnej štěrk, takže se obouvám a zouvám na chodbě :-P. Fakt si občas říkám, že by to chtělo jít na celej den, aby to stálo za to.

Ž. Petrs01 18.1.2021 18:56

No a co ti brání? ;-)

E. Šusová 18.1.2021 13:20

A protože jsem tu nezahlédla YGU, musím udělat jedno hlučný O.Téčko

YGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ŠUMAJSTR JE VÝÝBORNEJ!!!!!!!!! NAPROSTO LŮŮKCUSNÍ JÍ... NE JÍDLO, ŽRÁDLO :-) . Díkec, že ses podělila o recept.

T. Zana 18.1.2021 18:12

No jo, kde je YGA 8-o?

E. Šusová 18.1.2021 13:17

...A ona zase sklopí uši, sehne hlavu a je na ní vidět, že by si přála vlčákovskou čelist a ukousnout prst tomu dotěrovi, co se jí asi vysmívá.......

;-D chudera nebohá, takovej krásnej model má, a netěší jí to . Že se drží bodyguarda Brita se nedivím :-)

E. Šusová 18.1.2021 13:18

Jooo a to hlavní! Gratuluju k tomu hraní! To je pak jinčí podívání se na ščastnýho psa R^

Z. Asteris 18.1.2021 12:20

Arinka zdraví Kess. To je bezva, že si Kessinka hraje a s těmi pejsky se to časem poddá. Jen to nejde rychle. Arina si ráda cizího psa (i fenu) očuchá a jde dál. Občas i laxně vyzve ke hře, pokud je pejsek tomu taky nakloněný, ale jen na chvilku. Mladé dotěrné výrostky výchovně seřve. Pokud potkáváme psy na vodítku, beru ji také na vodítko, pokud se na dálku nedomluvíme jinak. Pokud potkáváme psy na volno, nechávám ji také na volno, jsem jen trochu ve střehu. Chodíme i na delší výlety, Arina nemá žádný kabátek, dokud chodíme je v pohodě. Jen v poslední době, když už končíme, tak se začíná klepat, asi budu muset něco pořídit, co ji obléknu až na konci, do auta či autobusu, vlaku apod. Nevím jestli se klepe zimou nebo únavou nebo obojím. Je jí 12 pryč. Zatím nad tím přemýšlím...

E. Zvolánková 18.1.2021 13:44

Já bych v tomto věku asi nad tím kabátkem už popřemýšlela, pokud bude pod nulou a dala bych ho asi hned, dokud pes ještě není rozehřátý...a pokud ho sundat, tak naopak do toho busu či auta. Může to být únavou i zimou dohromady...přece jenom 12 let je slušný věk na jakéhokoli psa.

Z. Asteris 18.1.2021 15:34

Asi máš pravdu, rozhlížím se, co koupit případně ušít.

Ž. Petrs01 18.1.2021 15:52

Nesundávala bych - zase se pes nehýbe, v autobuse na zemi úplně vedro nebude a tomu autu než se prohřeje i kufr, tak jsi doma. Lehký kabát na celou procházku. Ideální střih je ten co jen strčíš na hlavu, protáhneš část pod břichem a nahoře sepneš - žádné navlíkání pacek, přitom je chráněný i hrudník.

Z. Asteris 18.1.2021 20:31

Jojo, něco podobného, a delší na záda, aby měla krytý kyčle. Doteď jsem to neřešila, nikdy se neklepala a taky v poslední době nebyly moc mrazivé zimy. Nojo, stárne mi trochu, holčička...

A. Rgova 20.1.2021 8:31

Jestli dobře pamatuju tak se pes klepáním zahřívá, co dřív dávala metabolismem to dnes doklepává. Argo k stáru nosil obleček od Vave byl hnědočervený a byl m trochu větší. Po Ance. Podědila ho Malina, poptám se jestli ho nosí. Pokud ne přepošlu ho Arince. Dám vědět

A. Alimo 18.1.2021 12:00

Kessinka se má dobře, svetřík jí vysloveně sluší. My máme veřejného nepřítele č.1 ridgebacka, nevím, co si řekli, nikdy jsme je k sobě nepustili, to by skončilo u veta. Jak je Darek mírnej, tak v tomhle případě, jen ho vidí, vypadá jak velbloud a tváří se velice zle a ten druhej to samé. Dneska už je to pán v letech, ale dřív si hrál s každým, kdo o to stál, pán nebo pes :-). Malí se ho někdy bojí, ale míjí je se stoickým klidem, říkám, že jsou pod jeho rozlišovací schopnost ;-D. A když se nebojí, jdou se očuchat.

Svítí tu sluníčko a je kolem O, po obědě půjdem na procházku :-). A -14 ? Brrrrrr:-/

Z. Jenny 18.1.2021 12:40

Teď už jen -8 . :-) Otepluje se.

Z. Janaba 18.1.2021 11:58

Přívětivé čtení o psince, na kterou se nakonec usmálo stěstí! Díky za ni.

My nějak veřejného nepřítele nemáme, v okolí jsou většinou fenky. Teď hezky jedna po druhé hárají, takže my i náš pes máme vystaráno. Pofňukává, nežere, je neklidný, venku buď stojí na fleku s nosem zarytým do pesemesky, nebo táhne jak bůvol.

Když se potkáme se psem a zaregistruji tuhnoucí ohony, začnu klidně hovořit líbivým hláskem tak, aby mě slyšel i ten potenciální vrahoun. Oznamuji, že jsme kamarádi, o díry do kožichu nestojíme a melu a melu. Pozornost se obrátí na mne, ‘ježišmarjá, co to ta ženská kecá! Rozchod, třeba bude příležitost servat se příště. Čau!’ Ohony se rozkývají a ženská si myslí, jak báječně to zařídila. Ale pravda asi je, že se mezi sebou dohodli sami! ;-)

M. Skálová 18.1.2021 23:24

Náš Luxík není kamarád se psy. Byl napadenej ovčounem a odnesla to Luxíkova čelist. Už jsou to asi tři roky. Snášel a kamarádil od malička pouze se sousedovým zlaťáskem ale ten už na podzim přešel za duhový most, bylo mu šestnáct. Tak ho při setkání se psy ,,izolujeme" aby to od něho nepochytil Legýsek. Ten zatím žádnou špatno zkušenost nemá a byl by kamarád se všemi.

Z. Jenny 18.1.2021 10:49

Díky za dalším povídání o Kessince, co se už má dobře,ba co dím, vynikajícně! :-) Svetřík jí vyloženě jde k pleti. Kámoši jsou fajn, u mně je to trochu problém neb mám smečku ale pokud je včas neodchytím, většinou však ano, letí se na dotyčné podívat,zastaví se tak dva metry od nich a čumí. Pokud ale někdo ječí,tak jdou i blíž a to mně štvě,nic neudělají, to ne, vědí, že nesmí otravovat, nicméně.... bych je někdy přerazila.Takže raději hlídám a vyhodnocuji, na zavolání se vrátí v 99% ale to jedno procento hrozí. Úhlavní nepřítelku máme bohužel borderku,ta už skousla několik psů ale taky je už mnohokrát zašita vetem , naštěstí néé od nás.

U nás je -14. 8-o

Z. Lika 18.1.2021 10:18

Díky za další průběžné hlášení o Kessince! A těším se na další.:-)

J. Fialová 18.1.2021 8:54

"Když se dáme s páníčky do řeči a když jdeme kus cesty společně" - to je ono. Když se nejde s tím bodyguardem, tedy.

Takhle jsme na vycházkách zvykali "nesnášenlivou" bojící se teriérku, kterou si jedna paní vzala z útulku. Řekli jsme jí ať chodí s námi, nejdřív trochu vzadu nebo bokem, pak blíž. Po dvou týdnech už čubina byla v pohodě s našinci (doga, labík, husky, další teriér), zanedlouho pak se mohla v klidu potkávat i s jinými psy.

Z. Matylda 18.1.2021 8:54

Svetr vyfasovaly včera i obě naše psice a nijak je neadchnul, ale Karamel to jako obvykle vzala s klidem ("když na tom trváte") a Vanili z toho byla chvilku nervózní, ale sotva se rozběhla, přestala to řešit. Pokud jde o setkávání, máme statut "veřejný nepřítel", což je obvykle někdo, kdo po Karamel někdy vyjel. Ta psice má paměť jako slon a nedpouští. Chci, aby se chovala slušně a minimálně nezačala ječet jako první. No, pokroky máme :-)

E. Zvolánková 18.1.2021 9:48

No, tak "veřejného nepřítele" známe taky dobře a několik jich máme hned v ulici. Fousisko má taky sloní paměť a navíc je "kňour", takže dvojnásob musím být opatrná s kým ho nechat a s kým nenechat očuchat nebo hrát. Už jsem se dost slušně naučila číst psy "na dálku", takže často kolikrát už rovnou přecházím na druhou stranu, když vidím, že se ten druhý pes byť jen "blbě tváří". Fousatec bere všechno moc osobně. Tak jde pak radši u nohy a mineme potencionální problém v klidu. Ale v ulici máme pár psů, kteří Edu v minulosti napadli (někteří i opakovaně, protože páníčci jsou nezodpovědní a měli jsme smůlu, že jsme zrovna museli jít kolem), a i když se nic nikomu nestalo, šrám na psím egu zůstal, takže z těchto psů jsou prostě veřejní nepřátelé číslo 1 (všichni mají jedničku). Cíleně trénuji průchod v klidu a u nohy kolem plotu těchto nepřátel. Oni se za plotem mohou pominout, ale fousisko už zvládne projít kolem a čumět na mě...pak pochvala, odměna a volno. Když tyhle nepřátele ale potkáme na ulici, obvykle se to neobejde alespoň bez fousatého vrčení nebo blafnutí ("jako si myslíš, že když jsem na vodítku, že bych ti to nenatřel, jo??!!"). Zrovna včera jsem měla vztek, když mi venčič (nebyl to páníček psa) jednoho z nepřátel vynadal, že mám psa nezvladatelnýho, když řve po druhých. Tak jsem se naštvala a řekla mu, že teda asi neví, že ten pes, kterého má půjčeného už toho mého nejméně 3x zle napadl, tak ať si nechá ty kecy a radši jde psa vrátit domů. Mě to samozřejmě rozčiluje, že se Eda tak snadno naštve, jenomže to nikdy není bez důvodu. Nemá v povaze vyjíždět po všech á priori, ale je nepřátelský k těm, co se na něj taky netváří anebo se k němu dříve zachovali zle. A spousta lidí ty psy číst neumí, tak prostě vidí jen "agresivního psa" a co je za tím, je nezajímá. Tohle mě štve. Mám psa s názorem a neberu mu ho, ale musí se chovat v mezích slušného chování, to si hlídám.

Pardon, že jsem se tak rozohnila :-).

Ž. Petrs01 18.1.2021 8:47

Ten borderák není pro Kess dobrý kamarád - naučí se od něj, že na psy je nejlépe vrčet atd.

Nejlepší kamarádi jsou ti s normálním chováním. Setkávání s neznámými psy je třeba dozorovat a případně usměrnit. Není nutné bláznit radostí nad každým psem, zakázané je ale chování agresivní. Pokud má pes strach, má se mi schovat k noze, tak abych mohla dát mezi psy ruku a divocha zbrzdit. Nezvedat, nechat psy kontrolovaně očichat a pokud z některé strany není zájem, tak setkání ukončit.

A. Rgova 20.1.2021 8:35

Taky si myslím, že je potřeba, aby Kesinka nechodila jen s borderáčkem. Skvělý návod je u Jarky, nejdřív s distancem a časem líp rozezná hroziče od kámoše.

A. Zemanová 18.1.2021 8:31

Kessinka je borka, zvládla změnu prostředí skvěle. jak by taky ne, když má stále své lidi. <3 Je prima, že si hraje a že zvládá alespoň nějaké psí parťáky. Věřím, že časem získá větší sebejistotu a i když se k větším psům nepohrne, nebude z nich mít takovou hrůzu. Vždyť je u vás vlastně jenom chvilku, i když to jinak vypadá, že jste parťáky už mnoho let.

A mezi námi děvčaty, Kessince ten svetřík opravdu moc sluší. Ale snad jí to ani neříkej, když se jí to nelíbí. :-)

Přeju všem dobrý den. <3

E. Zvolánková 18.1.2021 8:10

Zdravím všechny a díky za další zprávy o Kess. Však ona tu socializaci na pejsky ještě dožene. Příležitostí má jistě dost. Chce to hlavně, aby cítila ze strany páníčků jistotu a podporu (nechlácholit, ale ochránit a podpořit klidem a taky nenutit do kontaktu, pokud dává najevo, že nechce. Na druhou stranu jí ale nenechat zdrhnout, ale přesvědčit, že bezpečné místo je u páníkovy nohy). To se všechno poddá tréninkem. Kess je šikovná. S tím oblékáním...pokud to pejsek nemá rád, ale obléci se nechá a pak už to neřeší, tak aspoň, že tak. Některým psům to fakt vůbec nevadí, ať mají na sobě cokoli, jiným to oblékání prostě vadí. Moje fousisko taky oblečky nerad, takže při oblékání dělá přesně totéž, co Kess. Tváří se naštvaně a stojí jak prkno. Packy na povel sice podá, ale neochotně. Jakmile to už má zapnuté, oklepe se a běží radostně ven...to už mu je pak fuk, co má na sobě, hlavně, že se jde ven. Když ho ale po procházce svléknu a jde domů, musím ho hned celého vykartáčovat, protože jinak by se mi začal otírat o zdi. Potřebuje prostě zpod kabátku "podrbat";-D. To si pak ten "kartáčunk" strašně užívá. A s tím stěhováním se na spaní, to máme stejné. Tedy doma ne, tam má svůj pelech Eda v předsíni, takže si může lehnout jinam maximálně ještě na rohožku u dveří, ale obvykle to nedělá...pelíšek je pohodlíčko. Zato na chalupě, tam se stěhuje mezi svým pelechem, podestou nad schody, rohožkou před babiččiným pokojem, rohožkou před naším pokojem a občas si jde lehnout i do koupelny, když někdo zapomene zavřít dveře;-D. Taky nevím, proč se takhle stěhuje...

J. Fialová 18.1.2021 7:25

"No ale proč usíná na gauči u televize a ráno ji najdu v jejím pelechu v naší ložnici?"

Proč to dělá pejsek - nevím. Když tak koná chlap - to je normálka ;-D

A. Zemanová 18.1.2021 8:26

Bingo, Jarko!

Z. Jenny 18.1.2021 10:41

Jsem chlap?!;-D