27.7.2021 | Svátek má Věroslav


KOČKY: Nech měěěě!

5.4.2018

„Nech měěěě!“ vyvřískla Majolenka a vyskočila na křeslo. „Néééééchchch!“ zakvičela znova a já zahlédla kocoura, jak ji packou plácá po kejtě. „No Minečku,“ vydechla jsem. Kocour se na mě podíval vcelku pobaveně, že si hrajou, tak co má bejt. Seskočil a natáhl k čekajícímu bíloflekatýmu dítěti obě přední packy. To se mu pověsilo na krk a nadšeně pištělo. Kocour se rozešel a vláčel ho po koberci.

Majolenka

Majolenka

Podotýkám, že dítěti budou v červenci 4 roky. Pořád je to nepřešlo. Miňák si k Majolence vytvořil pevné otcovské pouto, což mne nepřestává udivovat. Chová se k ní dílem jako otec, dílem jako kámoš a dílem jako pedagog. Jako chlap má svoji stálou favoritku Pitinu. I když nezanedbává ani ostatní kočeny a část svého času věnuje i mně.

Mjúrské války se u nás nepěstují od chvíle, co Gótky (Pitina s Noriskou), uzavřely pakt o neútočení s Vizigótkami (Kačenkou a Pidikočkou). Tento pakt nefunguje ve vztahu želvinám. Pokud má začít rozmíška, vyprovokuje ji nechtíc nebo i záměrně, zvědavá a všechno zkoumající Nenelka (Blonďatá noha). Případně svým přezíravým až pohrdavým postojem a grácií chudé, přesto kypré královny, Bezulka. Její PCHE vytočí i jinak klidnou Pitinu.

Pitina vlevo, Miňák vpravo

Pitina vlevo, Miňák vpravo

Jediného, koho to stále dokáže děsit, je Noriska. Ale té se poslední dobou zastává Kačenka a někdy i Pitina. Veselé je, když se Norisku rozhodne vystrašit Majolenka. Potichu naběhne a dotkne se jí packou. Mám vypozorováno, že ji ani nedrápne, neplácne... jen se jí dotkne. Ozve se zavřeštění, jako když stahujete kočku z kůže nebo jako když ji na nože berete… prostě vám stydne krev v žilách a propracováváte se k bůhví kolikátému infarktu a ono se vlastně nic neděje… tedy nic... Noriska sprintuje pod vanu nebo za televízi a Majolena se poťouchle usmívá. Ale jen do chvíle, než zjistí, že na ni koukám a ne zrovna přívětivě. Pak se zašije a není o ní minimálně 20 minut slyšet.

Želviny

Želviny

Co je na tom veselého? Někdy se Majolenka splete a pak naběhne k Pidikočce. Ta se po jejím doteku otočí jak na obrtlíku a jednu jí se zasyčením flákne. Majolenka vyvřískne, přiběhne kocour, toho zesyčí Pidikočka také a Miňák – pedagog – dá Majolence jednu výchovnou na kejtu. On ji opravdu plácá přes zadel. Jednou jsem pozorovala Norisku, co dělá ona, když se Majolenka splete. Ležela na gauči a spokojeně se šklíbila. Naposledy se to Majolence vymstilo tuhle sobotu. A dvojnásobně. Pidi zrovna cvičila na škrabadle, když k ní Majča doběhla a nevšimla si, že z budky je pozoruje Kačenka. Pidi zasyčela a Káča vyběhla po Majoleně. Překvapená flekatá se nezmohla ani na útěk, vypadala jako Lotova žena. Káča jí dala pěknej výchovnej pohlavek. Miňák naběhl, ale Káča ho sjela takovým pohledem, že se jen postavil před dítě a odvedl si ho.

Noriska

Noriska

Klid byl přesně 17 minut. Pak se ozvala rána: kocour sundal z botníku konvičku s vodou, do které jsem chtěla právě vlít odměrku s tekutým hnojivem. Když jsem vysušila koberec, hledala jsem skrejš, kam se zašil. Byl u balkonových dveří a upřeně čučel do tkaného koberečku. Ani ho nenapadlo, že by se měl schovat, protože mu jdu promluvit do pruchatého kožíšku. Místo vytahání za kůži jsem se sehnula a čučela na kobereček také. A byl tam! Malilinkatej broučíček! Sebrala jsem ho z koberečku a vynesla ho na balkon. Miňák na mě uznale koukal. Odnesla jsem určitě toho nejjedovatějšího brouka, co žere kocoury a kočičky.

Kačenka s Bezulí

Kačenka s Bezulí

ÍÍÍÍÍÍK, KRÍÍÍÍÍÍÍ, TRRRRRR… vydává válečný pokřik Miňák, ale k jeho štěstí vydává pokřik potichu, takže nemusím krotit vášně. Jen se dívám, na koho to volá. No jasně, s veverčím chvostem se k němu řítí Nenelka a na zádech má číro. Doběhne k němu, přeskočí ho a v letu se ho dotkne packou. Kocour se rozběhne za ní, v patách má blahobytnou, ale stále rychlou Bezulku. Co kdyby Nenel potřebovala pomoci. A najednou se honička zvrtne, vyzyvatel prchá pod gauč a za ním běží obě želvice a pokřikují na něj nějaké vulgarismy, které neumím přeložit, protože jim nerozumím. Nejblíže to má asi k: Srabe zbabělej!!!

(Při psaní tohoto jsem netušila, že než to dopíšu, odejde mi Kačenka)

A tak jsem to nedopsala, starala jsem se o Kačečen… dítěti už bude 5 a blbnou spolu s Miňákem pořád… ale nedokážu vás o tento nedokončený příběh připravit…

Foto: Sharka.68. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie.

Sharka Neviditelný pes