20.9.2020 | Svátek má OlegDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Silvestr KamicatseŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 19.1.2015 10:02, přehled diskusí

miláčku nádhernej...ona tě CD někomu dá...:
Autor: Š. Matyášová Datum: 19.1.2015 9:59

a posluha jí v tom pomůže , neboj.....jsi statečnej,krásnej klučíček.... !!!

Kamíku neboj on se někdo najde.:
Autor: M. Sedláková Datum: 19.1.2015 7:44

Kamík je krásný kocourek. A on tu váhu určitě dožene.

Fousín se u nás také vypapal a už má 5 kg.

Budeme muset ubrat na jídle, ale on o tom nechce ani slyšet.

Míša z Plzně

Vyřizuju poděkování:
Autor: Z. Vave Datum: 18.1.2015 20:18

od Olčavy za to, že jste si vzpomněli na ni i na Honzíka.

Pohřeb bude v pátek, ještě si dovolím připomenout čas na zapálení svíčky na rozloučenou. Honzíkovi bylo pouhých 37 let.

S bažanty je to tak.:
Autor: A. Lex Datum: 18.1.2015 18:45

Jsou ohříváni v inkubátorech a v nich se i vyklubou a potom jsou krmeni ve voliérách člověkem, než jsou vypuštěni chudáci ven do přírody. Proto se za lidmi ženou. Nu, a potom je chrabří myslivci střílejí jako slepice - na zemi, protože mnohdy při "honu" ani nevzlétnou.

Můj kdysi-kolega měl na JM po tatínkovi domeček a vinohrad a zkoušel vinohradit. A tak mi vykládal, že jednou si to štrádoval mezi vinnými řadami s prázdným kovovým kbelíkem v ruce a jak tak s ním pokyvoval, ucho kýblu vydávalo ten charakteristický kovový zvuk. Možná, že si jej někteří dovedete vybavit - dřív se místo plastových používalo u krmení koní, dobytka, prasat ....a drůbeže a tím pádem i v těch bažantnicích. No, a tak ten kolega najednou kouká a kolem něj se začalo shromažďovat bažantí hejno, myslíc si, že je jde někdo krmit, jak byli naučeni. Jenomže kolega nelenil, mrsknul kbelíkem a pádil pryč. Tou dobou byl velmi populáární a "in" , Hitchcockův fil  "Ptáci".

kocourek :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 18.1.2015 18:01

je krásný!! přeju mu ať je i nadále klikař a najde milující rodinu :)

a co se tabletu týče tak jsem měla tu čest( nebo to bylo za trest) mít takovou ..... doplň dle uvážení :) k dispozici no co jsem potřebovala to jsem na tom udělala ale stačilo, vrátila jsem penzion i tablet i další dva mobili, svazek klíčů :)

Re: kocourek :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 18.1.2015 18:02

mobily - omlouvám se svému rodnému jazyku a Vám taky

Jaro je tady.:
Autor: A. Lex Datum: 18.1.2015 11:22

Tak já jsem se právě vrátila z přírody, teplo 5°, začíná se jasnit, my jsme vycházely ještě za notně  pošmourného dne. V noci pršelo, takže máme bláto až na hlavě, Ajvi už prošla sprchovou očistou, já se na ni chystám.

Re: Jaro je tady.:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.1.2015 13:25

my byli dneska v Prachovských skalách. Tam, kde bývá hlava na hlavě nebyl nikdo (7 lidí a 7 psů včetně nás za tři hodiny). Skály v mlze byly jak z pohádky. Night si hrábnul - tolik strmých oklouzaných pískovcových schodů nahoru i dolu zvládnul... ale zase se té bezlidnatosti muselo využít - a tak jsme Prašky prošli úplně celé... Jen pohled z vyhlídek byl všude stejný - šedošedámlha

Re: Jaro je tady.:
Autor: Z. Lika Datum: 18.1.2015 14:16

Tak jestli mlha, tak to musel Najt opravdu vypadat baskervillsky :-) Těším se na fotky. A Najt je šikovný s těmi schody.

Re: Jaro je tady.:
Autor: A. Lex Datum: 18.1.2015 15:48

My jsme nepotkaly za dvě hodiny nikoho, ani lidi,ani psy,ani divočáky. Ty už vůbec nee, protože s Evi stále žvaníme :-).

Re: Jaro je tady.:
Autor: Z. Matylda Datum: 18.1.2015 16:30

Já a Kuba se psima jsme potkali jen jednoho bažanta královského- provokatéra, co vedle nás běžel celou cestu kolem lesíka u myslivecké chaty. Na podzim tam byli dva a chovali se oba stejně, že by jeden z nich na to provokování dojel? Věděla jsme o nich, takže sotva jsem ho zahlédla v lesíku se mihnout, šly strakatice na vodítko, protože nemám nervy na plácání křídel vyděšeného ptáka, který je ale viditelně ochočený, navíc nehodlám provokovat místní myslivce.

Re: Jaro je tady.:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 18.1.2015 18:03

Terry taky ze cvičáku donesl blata na packách, musel projít očistou na dvorku, nebyl rád ale náš světle zelený koberec je stále ještě novotou vonící :) tak měl chlapec smůlu :)

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.1.2015 7:06

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Stále bezsněžno, podivno, vlastně i teplo... Ještě jsem nevymylela, kam dneska vyrazíme výletit. Co jsem vymyslela (a uvařila si teď vajíčka natvrdo) - k obědu ze zbytku vařených brambor a kusu uzeného budou francouzské brambory...

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 18.1.2015 10:20

Chichi, já měla v pátek knedlíky s vajíčky :-) Fakt Matylda zanechala stopu.

Tady se po včerejším ohavném šedivém tmavém a pršlavém dnu jasní. Ale taky je relativně teplo.

Kupodivu mi dneska internet naskočil, je to podstatně luxusnější než tablet.

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 18.1.2015 10:30

Jsem myslela, že tablet slouží právě k prohlížení internetu, nebo se pletu? K čemu vlastně je?

Jo a včera jsem si taky udělala něco s brambory - zcela minimalistickou verzi: nakrájené plátky brambor a cibule jsem strčila do trouby a nasucho opekla, a hotové pokapala oliváčem a posolila. Mňam!

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 18.1.2015 10:47

Tablet... no, prohlížet se dá, psát o dost hůř (a přihlášení sem bylo kromě jiného komplikované tím, že jsem nemohla najít znaménko +, které jsem potřebovala pro číslo telefonu....).

No a taky je to dost pomalý a když se mi zachce myši, tak musím mít USB rozdvojku a tak vůbec. prostě šidítko :P Ale zase zaplaťpánbu za něj :-)

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 18.1.2015 11:14

Šiš USB rozdvojku... a Ty to doma máš? Zano, Tys poklad domácnosti!

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 18.1.2015 11:59

Synek je ajťák a tyhle věci na mne hrne. Někdy se aklimatizuju líp, někdy hůř ;-)

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 18.1.2015 14:22

Tablet jsem měla v ruce (tedy domnívám se, že to byl tablet, takové to placaté do obou tlapek, čtečka to není, nevede z toho drát do hlavy, přehrávátko to není...)tak tedy tablet jsem měla v ruce jednou v zoo. Vrazila mi ho tam do ruky cizokrajná gestikulující slečna dožadující se fota. Já ani netušila, kde to má spoušť, tak slečna nejdřív několikrát zašmidlala prstem po placce, a teď už jsem se měla starat já. Tak jsem slečnu zabrala, ale chtěla jsem s ní i kousek sousedního výběhu, tak jsem placák otočila naštorc, obrázek se roztočil taky, mě se roztočila makovice a málem jsem i s celým tabletem sletěla do vyder. Ale fotku jsem pořídila. Když jsem slečně naznačila, že klidně učiním další pokus, pokud se jí první nelíbí, vyrvala mi stroj z ruky a mastila kamsi k žirafám...

Re: hezký den:
Autor: A. Bytová Datum: 18.1.2015 11:45

Taky! Taky! Knedlíky s vajíčkem. Včera.

A celou dobu přípravy myslela na Renatu E. :)

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 18.1.2015 10:28

My včera pozdě odpoledne vyrazili na návštěvu - poprchávalo. Takže jsem očekávala, že při návratu pozdě večer se budeme klouzat. Ale ne. Připomíná mi to jaro :-)

Teda, na té poslední:
Autor: Z. Vave Datum: 17.1.2015 18:56

fotce je to spíš nudlička, než kocourek. Ale to se u Tebe velice rychle změní. :o)

Jak píše Xerxová, kocourek měl hned několik klik a pevně věřím, že je bude mít i nadále - při jeho akčnosti je určitě bude moc a moc potřebovat.

Černobílí kocourci s bílýma ponožkama jsou moc fajn a velcí mazlové, mám jednoho takového doma. :o)

Mám tu na návštěvě Emču s tatínkem, tak nic nestíhám. :o) Přeju všem dobrý večer. <3

Silvestr je krásný kocourek:
Autor: Z. Yga Datum: 17.1.2015 18:31

A přeju mu už v životě jenom to dobré. Doufám, že se pro něj najde ta pravá rodina. A tobě velké díky, že jsi se ho dočasně ujala (a my víme, jak to bývá s tím dočasně, že).

OTéčko:
Autor: Z. Yga Datum: 17.1.2015 18:35

Jo a OT - fotky z konce minulého roku - a je tam sníh!

http://yga.rajce.net/2014_Konec_prosince

Re: Silvestr je krásný kocourek:
Autor: Z. Pavla_H Datum: 17.1.2015 19:54

YGO bude to dočasné - v podmínkách kočičího depozita si kočky nenechávám, i když přiznávám, že s Kamíkem bude loučení těžké - je to kotěcí osobnost a tím, že jsem ho nemohla dát k ostatním kočkám, ale musel do obytných prostor, tak je ten vztah hlubší než u ostatních :).

Kamíku,:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.1.2015 18:17

přeji ti hodnou rodinku, jsi moc hezký kocourek. U nás je ale bohužel plno, tak ať ti to vyjde, ty chlapíšku kocouří. Měl jsi štěstí.

Kamík je moc hezký kocourek:
Autor: M. Crossette Datum: 17.1.2015 16:40

Mám pro černo-bílé kočky slabost - varianty vzorků vybarvení kožišků jsou nekonečné a každá kočka je originál. Kamík má tak krásně stejnoměrně bílou papulku, k tomu bílé botičky a rozkošná kukadla!!! Moc mu držím palce, aby našel někde trvale svůj pelíšek a velký dík patří Pavle, že se ho ujala alespoň prozatímně. A že je rošťák - no právě to svědčí, že je v něm zdravé jádro a chuť do života. Však on se časem určitě uklidní.

Krásnej kocour,:
Autor: Z. Matylda Datum: 17.1.2015 15:29

snad si brzy najde své doma. U nás už jedna kočka útulková je a jelikož zmlátí každou, co jí vleze do jejího doma, tak by to teda nešlo.

Dneska u nás ve vsi byla obecní zabijačka, dala jsem si vynikající gulášek a mozeček s čerstvým chlebem. Akce se odehrává na návsi, takže se sejdou lidi, co by se v zimě asi jinak nepotkali. Jídlo připravují v kotlinách místní myslivci a rybáři ve spolupráci s řezníkem. Všechno je zadarmo, podmínkou je jen to, že se nic neodnáší a jí se jen na místě.

Re: Krásnej kocour,:
Autor: A. Lex Datum: 17.1.2015 15:59

UFF, tak už se mi také jako Zaně podařilo přihlásit na tabletu.

Matyldo, to je výborné, že se u vás organizují takové akce. Važte si toho a pečujte o takové zvyky. U nás nic takového není. &#128546;.

Re: Krásnej kocour,:
Autor: T. Zana Datum: 17.1.2015 16:10

Alex, vidíš, jak to taky umíš :-)))

Je to dřina, ale když se člověk jinak nedostane, tak je ještě rád, že to jde aspoň takhle.