23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Ve stopách Arthura Ransoma

(Ne)Chtěli jsme na moře (2)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 10.10.2018 17:59

tak to tedy byla plavba !!!

a nevíc je článek doplněný videi s velmi odolnou posádkou. Knížky neznám, ale musí to být velmi potěšující, takhle cestovat podle nich a hlavně přesně najít zmiňovaná místa. Doufám, že jste nemuseli za poškození lodi platit, že byla pojištěná. Jinak ti to Liko na fotkách velice sluší a vůbec všichni jste prostě mořští vlci! Ještě, než jsem si u fotky společné (jistě moc dobré)večeře přečetla popisku, napadlo mě, jestli někteří později nelitovali. Vaše plachtenice byla sice docela velká, ale jistě i tak s ní vlny, co jsou vidět na videu docela pěkně pohupovaly. Kapitán byl zkušený borec - všechna čest!

No v Mexickém zálivu se teď hromadí také pořádné vlny, jak se hurikán blíží k pobřeží, kam by měl dorazit kolem poledne či později (teď je 11 dop.). Moc všem děkuji za starost (včerejší článek), u nás zatím jen mohutně prší, ale vítr není nijak silný. Hurikán pro nás "z vnitrozemí" nikdy není takové nebezpečí jako tornado, protože od dopadu na pevninu začne rychle slábnout. Ale Michael je pěkné monstrum, tak uvidíme dnes večer a zítra. Skoro natutovku nám vypadne prout, jen doufám, že ne na dlouho. Je ale rychle postupující hurikán, už v pátek tu má být zase jasno. Hurikán s sebou odvane i veškeré naše teplo a za ním přijde citelné ochlazení a teploty mají hodně klesnout (na jaře je to naopak, odvane s sebou zimní chlad a přivane teplo). Trixie je v našem domě už od rána, protože to ještě přešlo dost mírně a teď už bychom jí z její garáže ven asi nedostali. Když jí šel manžel ráno krmit, říkal, že vypadala vyplašená, jakoby "něco" cítila ve vzduchu a velice ráda s ním běžela k nám. Kočky tak budou muset být dneska zavřené celý den v ložnici, ale nedá se nic dělat.

Z. Lika 10.10.2018 19:30

Re: tak to tedy byla plavba !!!

Maričko, jednak díky za pochvalu článku - a ano, večeře před přeplavbou měla různý osud, možná o tom napíšu speciální článek. A jednak držím palce pěsti, ať Michael brzo lehne a dá pokoj! Je fajn, že jste všichni pohromadě.