23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Velikonoce klidně mohly být na sněhu...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 2.4.2018 9:23

omluva...

všem, nebyla jsem na příjmu, Jitka

Z. Yga 1.4.2018 19:37

Veselé Velikonoce

Dodatečně přeju veselé Velikonoce - doufám, že konečně dorazí i teplíčko.

Jinak tady jsou fotky, jak to vypadalo na jihu Jižní Moravy posledních pět březnových dnů.

http://yga.rajce.idnes.cz/2018_Konec_brezna/#

D. Ruščáková 1.4.2018 17:17

Přeju všem krásné Velikonoce!

Užijte si je přesně tak, jak je máte rádi:))

K. Holubová 1.4.2018 16:06

Vítr fičí

pěkně studený po celý den, ale dopoledne svítilo slůňo tak, že prádlo, které jsem pověsila na lodžii na sušák krásně proschlo. Teď už je zase chladno, takže lodžii zavřu.

Dneska měli kočičáci první probíhačku po lodžii od dopoledne, kdy jsem se vzbudila a otevřela jim dveře. Mají tam vysokou dřevěnou rohovou polici, tak po ní se to šplhá jedna radost. Pak si skočí na škrabadlo, proběhnou zbytkem lodžie a stejnou cestou zpátky. Naproti v paneláku sousedi začali víc kouřit na svých balkonech, protože pozorují naší malou ZOO. A oni se předvádějí a užívají si vzduchu a probíhačky.

A já jsem si uklidila a mám toho tak akorát dost, takže zapadnu do čistě povlečené postýlky a co usnu nebo si budu číst......... to se uvidí.

Z. Vave 1.4.2018 13:51

Sníh u nás není,

ale severák dnes fičí znamenitě. Brrr! Ještě že rodinné návštěvy proběhly za lepšího počasí.

Radost pejsků ze sněhu bývá nakažlivá, ovšem je to lepší v zimě, než v létě. :)

Přeju všem krásné Velikonoce a děkuji za zaslaná přání.

Z. Jitur 2.4.2018 9:58

Re: Sníh u nás není,

Radost pejsků ze sněhu bývá nakažlivá, ovšem je to lepší v zimě, než v létě... upřímně jsem se zasmála, s tím nejde, nic než souhlasit, tak snad už teď další bílo nepřijde.

Z. Jenny 1.4.2018 12:15

Milá Jitur,

krásné písání mne potěšilo,plyšáček je úžasný. Jak psala níže Marička,vpadá ten malý Qvíček jako hračenka. Bezva fotky, to se ví, zima se ne a ne pustit, však ono to přijde. :-)

Luhačovice nezklamaly, jsou to velmi pozitivní lázně, jen počasí bylo to pravé dubnové. Užily jsme si to s kolegyňkou skvěle, bydlely jsme ve vile naproti Jurkovičova domu, který je krásně zrenovovaný, dole bazén s teplou vodou a k tomu procedury, paráda.

Psí slečinky přežily s přednostou celkem slušně a ta vítačka! Málem jsem přišla o zuby. :-)) Kočenky už to znaly,takže pěkně počkaly ve frontě na mazlení.

Přeji všem pohodové svátky Velikonoc a jara !

M. Crossette 1.4.2018 15:42

Re: Milá Jitur,

Jenny, vítej zpátky, ráda čtu, že sis i přes nepříjemné počasí užila. Ale zasmála jsem popisu vítání. Já když jdu večer vedle pro Trixie, také si musím "hlídat zuby" a raději se k ní už v prvním vítacím momentě ani neshýbám. Kolikrát to byla taková rána pod bradu, až mi luplo v pantech čelistí :)

Z. Jenny 1.4.2018 22:11

Re: Milá Jitur,

Jo, to mi povídej! To jsou řuchance! :-)

Z. Jitur 2.4.2018 9:56

Re: Milá Jitur,

děkuji za pochvalu i za Quickse...

Z. Tečka 1.4.2018 11:22

Hezké sváteční dny

prosluněné nejen sluníčkem ale i dobrou náladou!

Tady zatím svítí, jen jsem koukla, jak se další kytky derou ven, ta jarní síla mě nepřestane udivovat. Kočky jsou jak jaté, z výšky pozorují cvrkot na zahradě, a že ten teda je :)

Hezké Velikonoce!

D. Ruščáková 1.4.2018 17:10

Re: Hezké sváteční dny

Hm, tak u nás se ta jarní síla nějak fláká (ano, i tady dnes vane severák, už zase popadaly stromy kousek od naší vísky) - moje krokusy pořád ještě nekvetou, malá zavřená poupata u jedněch, druhé je ještě ani nemají a nejsou ani 5 cm vysoké. Nemít ty sněženky a trs statečných (letos trpasličích:)) narcisek, tak klidně může být začátek března! Ale i u nás má být od úterý až 14 stupňů, tak doufám, že se rosničkáři nespletli :)

Z. Tečka 1.4.2018 17:58

Re: Hezké sváteční dny

Ááále nech bejt, Dede, ty kytky, a nejen ony, do toho pak šlápnou, až tě to bude mrzet :).

Z. Xerxová 1.4.2018 6:38

hezký sváteční den

hezkou velikonoční neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Bílý poprašek všude kolem a teplota kolem nuly...

T. Zana 1.4.2018 11:51

Re: hezký sváteční den

Taky přeju hezké velikonoce!

Panečku, vás se ta zima drží.

M. Crossette 31.3.2018 21:41

dotaz ohledně vajec :)

Najednou jsem si uvědomila, že já vůbec nevím, jak často snáší husa či kachna. Stejně často jako slepice, tedy každý druhý den či tak? To asi ne, to by se tahle vejce běžně prodávala jako slepičí, což se neděje. Ale kraslice se malují i na tahle větší vejce - kachní, husí. A když je opeřenkyně nesnáší stejně často jako slepice, tedy jen když budou mít mladé, to se jim berou z kukaně oplozená, než je začnou zahřívat? Není to pak na kraslice hřích a škoda? Asi blbý dotaz, ale já to fakt nevím, tak mě prosím někdo poučte ! Děkuji :)

Z. Inka 1.4.2018 8:12

Re: dotaz ohledně vajec :)

Maričko, kdyby se husí či kachní vejce "vyráběla\ů jako ta slepičí, nebylo by to asi tak jednoduché. Ona ani slepice nesnáší každý den a hlavně ne celý rok. Kachny a husy snáší na jaře podle počasí jednou či dvakrát, tak jako přírodní jedinci. Slepice, perlička se staletí chovají pro vajíčka, kdyby to bylo na nich, nanesou si jedno či dvě hnízda, postarají se o mladé a jinak vajíčka snášet nebudou.

Předpokládám, že na kraslice se berou vajíčka neoplozená, protože do líhně se dávají jen oplozená. Jinak když se vajíčko vezme po snešení i oplozené, zárodek odumře, pokud není zahříván.

Z. Iva 1.4.2018 10:08

Re: dotaz ohledně vajec :)

Inko, to je ten červený flíček který občas bývá u domácích vajec?

Z. Matylda 1.4.2018 15:10

Re: dotaz ohledně vajec :)

Ne, ten flíček je kousek děložní sliznice, který se tam dostane, jak se to vejce pohybuje v patřičných cestách. Většinu oplozených vajec nepoznáš (já je totiž jím běžně, nekupuju v obchodech, ale mám z naší farmy).

M. Crossette 1.4.2018 15:37

Re: dotaz ohledně vajec :)

Matyldo, já se pamatuji, že když se dříve vajíčka v obchodě kupovala "po kuse do sáčku", tak prodavačka každé vajíčko nejprve prosvítila. Proč to dělaly? Jestli není uvnitř zkažené, nebo v něm je nějaký něžádoucí seschlý zárodek?

Z. Matylda 1.4.2018 16:44

Re: dotaz ohledně vajec :)

Podle prosvícení s eprý dá poznat kvalita vejce. my je prosvěcujeme tuším sedmý den po uložení do líhně, jestli jsou oplodněná. To, jestli jsou oplodněná, na úplně čerstvých vejcích nepoznáš. Nikdy nejsou všechna.

M. Crossette 1.4.2018 15:32

Re: dotaz ohledně vajec :)

Ivo, díky za odkaz. To je krásná forma! ALE, když kynuté těsto přiklopíš, jak zjistíš že je propečené? Přeci formu nevytáhneš, odklopíš a pokud těsto není dopečené zase zakryješ a šoupneš do trouby! Ale asi už to máš po letech odhadnuté jak dlouho musíš péci. A 31cm - to už je z ní docela pěkně velký beránek :)

Z. Iva 1.4.2018 18:20

Re: dotaz ohledně vajec :)

Ono stačilo mírně nadzvednout víko a škvírou píchnout špejli. Pekla jsem v ní párkrát.

M. Crossette 1.4.2018 15:25

Re: dotaz ohledně vajec :)

Inko děkuju moc za vysvětlení! Proto jsou kraslice z těchto vajec vždy mnohem dražší - nejen pro větší plochu zdobení, ale jejich menší dostupnost.

Z. Jitur 2.4.2018 9:53

Re: dotaz ohledně vajec :)

také díky za poučení, jak to s těmi vajíčky je...

M. Crossette 31.3.2018 17:41

Přeji krásné pržití Velikonoc !

a Jovo (ke včerejšku), moc hezký velikonoční beránek. Velmi matně si vzpomínám, že maminka take měla formu na beránka. Ale jak často ho dělala už si nevzpomenu. Asi proto, aby byl beránek "celý" musela maminka upéci vlastně dva a pak je slepovala myslím nějakou polevou. Asi to bylo dost pracné. Jak pečete(tedy jestli pečete) beránky vy? Ze dvou dílů, nebo jen "polovičního" ?

Jitu, krásné fotečky rozdováděného psíka. ALE!!! Já si článek otevřu a posunuji fotky s popiskami. No a jak koukám na otisky stop, tak u té další fotky jsem čekala popisku něco jako "a vida, nějaké dítě tu ztratilo plyšového medvídka" :) Prostě rozvalený Quicks mi fakt přišel jako plyšová hračka :) Ale jakmile jsem zjistila svůj omyl, už jsem se kochala fotkami, jak si Quicks na sněhu užívá. Jako čínský panda - jistě jste take viděli ta videa, jak se panda vyvaluje a klouže.

No a co mi udělalo radost! Předevčírem jsem na obloze zaslechla a zahlédla rorýse! Ale to ještě nejsou "naši", takhle každý rok nejprve zahlédnu ty, kteří letí asi o kus severněji. Ale je to jasné znamení, že i ti naši už jsou na cestě. Snad jen s jednou vyjímkou zatím vždy dorazili přesně na Velikonoční neděli nebo pondělí. Stihli jsme jim připravit čistý komín, minulý týden tu byl kominík. Tak je budu zítra nebo v pondělí chodti vyhlížet na zahradu, abych je uvítala :).

M. Crossette 31.3.2018 17:42

Re: Přeji krásné pržití Velikonoc !

pardon za překlepy - "prožití" a "Jitur" !

T. Zana 31.3.2018 18:40

Re: Přeji krásné pržití Velikonoc !

U nás se beránek nepekl - vlastně nevím proč. Ale nepeču ho taky, nemám ráda piškotové těsto - je mi jasné, že se dá upéct i z něčeho jiného, ale pro dva?

Panečku - rorýsi :-) Od nás teprve asi před deseti dny odletěli havrani (což mi přišlo docela brzo, zažila jsem je i na samém konci března). Do příletu rorýsů máme ještě měsíc.

Z. Yga 31.3.2018 18:55

Re: Přeji krásné pržití Velikonoc !

No já minulý týden poprve letos slyšela skřivánka, a to se říká, že musí na Hromnice vrznout, i kdyby měl zmrznout!

M. Crossette 31.3.2018 19:41

Re: Přeji krásné pržití Velikonoc !

Zano, YGO, jak ptáci přesně vědí, kdy přiletět a odletět je jedno z těch úžasných tajemství přírody. Myslím, že rorýsi se dají na cestu po prvním jarním úplňku, ale nevím, jestli to platí u všech ptáků. Dokonce jsem asi před třemi dny zahlédla na zahradě kolibříka! Ale to je také každoroční jev, to jsou ti co před sebou mají ještě další cestu na sever či někam jinam. Sice jsem rychle pověsila jedno krmítko s nektarem, aby se posilnil na cestu, ale už jsem ho (nebo žádného jiného) neviděla, tak snad našel zdroj jinde. Naši kolibříci přiletí až v červenci.