23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Včely

Rád bych předeslal, že toto povídání je určeno širší čtenářské veřejnosti jako další zajímavost z říše hmyzu...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 26.6.2018 17:56

to jsem tedy ntetušila...

že existuje tolik druhů včel a že jich v Austrálii mate tolik! Takže moc zajímavý článek Jirko, zase jsem o něco chytřejší. O Killer bees, tedy těch zabijáckých jsou tu zprávy už několik let, že se do US posunují z Mexika (tedy už v některých státech i jsou). A jsou tak agresivní, že hrozí nebezpečí že zdecimují roje nosných včel. Jak zmiňuje Beda, úbytkem včel hrozí lidstvu hladomor, protože se zatím nepovedlo najít umělé opylení. Tedy ve velkém, ne jen pyl přenášet štětečkem na pár květů, ale třeba na celém ovocném stromě.

Také se mi nejvíce líbí včela-medvídek :) A ty úžasná spirálová hnízda. Nám letos zase velký keř cesmíny bzučel divokými včelami a spoustou čmeláků. Ti asi před třemi roky téměř zmizeli, ale už jsou zase tady, čemuž jsem ráda.

No a sexuální život včel - hezky jsi ty zajímavosti přeložil :)! Vlastně je v přírodě hodně tvorů (asi spíše hmyzu), kdy sameček za svoje páření zaplatí životem. Kudlanka nábožná, kde samička partnera dokonce sežere. Nebo samečci cikád a myslím, že i motýlů (a teď těch včel)zemřou a asi je takových "chudáků" víc.

Hezké fotky !