6.4.2020 | Svátek má Vendula


ROZHOVOR: O Dyzajn marketu

17.6.2014

Terezie

Terezie Tunková, foto V. Kubátová

Terezie Tunková je známá výtvarnice, která podle svých slov origami skládá ve dne v noci. Je to akční bytost, plná nápadů, jejíž jméno úzce souvisí s úspěšnými prodejními výstavami autorské tvorby Dyzajn market.

Ačkoliv je momentálně velmi vytížená z důvodu organizace hned dvou Dyzajn marketů, našla si čas na krátký rozhovor.

Proč jste si vybrala ke své tvorbě právě techniku origami?

Vystudovala jsem ČVUT pozemní stavby a architekturu. Od dětství jsme díky rodičům se sestrou tvořily a malovaly, takže papír byl denní součástí mého života i studia. Skládání origami mě vždy bavilo, a když jsem zjistila, jak malé skládanky jde složit, nadchlo mě to. Papíry mi umožňují velkou barevnou škálu a lehkost šperků i ve větších velikostech.

Jak dlouho už tvoříte pod značkou Atelier MATE?

Pod značkou atelier MATE tvoříme se sestrou od roku 2009. Značku jsme založily spolu, pak jsme se rozdělily neb naše tvorba se odlišuje. Šperkům jsem se věnovala ale dávno předtím.

Jak vznikla myšlenka na Dyzajn market a co bylo dál?

Mrzelo mě, že takových akcí, jako je nyní Dyzajn market, je málo. Kamarád vlastní krásnou kavárnu Jericho a mám spoustu tvůrčích přátel. Tak jsme jednou dali spolu se třinácti designéry hlavy dohromady a v roce 2010 vznikl první Dyzajn market právě v kavárně Jericho. Další designéři následně projevovali větší a větší zájem o účast, a tak jsme rostli a nakonec v podstatě omylem skončili na Piazzetě Národního divadla. Dle mého názoru je to nejlepší místo v Praze na konání takovéto akce, která se koná několikrát do roka.

Dyzajn market, zdroj Press kit

Dyzajn market, zdroj Press kit

Dyzajn market je velmi úspěšný trh autorské tvorby, který se pravidelně koná na Piazzetě Národního divadla a nejen tam. Na co všechno lze návštěvníky Dyzajn marketu pozvat?

Nyní je před námi již osmnáctý Dyzajn market, tentokrát letní, který proběhne 21. 6. 2014 na Piazzetě ND, zároveň v Mosaic House a Era světě.

Terezie Tunková, autor Valerie Kubátová

Baby, foto Vlado Kníž

Můžete si užít originální nápady 250 špičkových designérů, skvělou muziku, báječné občerstvení a doprovodný program pro děti i dospělé v podobě divadla Buchty a loutky, hudebníka MAYEN a několika módních přehlídek. Na Dyzajn marketu nakoupíte originální dámské, pánské i dětské oblečení, kabelky, pánské tašky, šperky, vlasové ozdoby a další módní doplňky, bytové doplňky, hračky, přírodní kosmetiku, dobrůtky a mnoho dalšího.

Poprvé jsme na třech místech současně!

A poprvé máme limitovanou kolekci Dyzajn market DYZAJN. Je to kolekce vytvořená 22 designéry podle našeho vizuálního stylu. Každý Dyzajn market má jinou barevnost i podkladový vzor.

Letos se bude poprvé konat prázdninový Dyzajn market festival.  Kde a kdy ho můžeme navštívit?

Prázdninový Dyzajn market Festival se koná v pátek 1. srpna 2014, od 12:00 do 21:00 hodin a v sobotu 2. srpna 2014, od 10:00 do 20:00 na Střeleckém ostrově v Praze. Zúčastní se ho 190 designérů, 9 kapel, proběhnou módní přehlídky, k pobavení bude divadlo, přijít lze též na after party. Co dodat? Léto, voda, pláž, lodičky, dobré jídlo a pití, skvělá atmosféra a mnoho dalšího…

Letní kolekce, autor Vlado Kníž

Letní kolekce, foto Vlado Kníž

Pamatují módní návrháři a výtvarníci i na zvířecí kamarády? Dají se na Dyzajn marketu sehnat nějaké doplňky i pro ně?

Vzhledem k tomu že designérů je nyní 250, nedovedu to s jistotou říci, ale něco se určitě najde. Přijďte, hledejte a dejte nám vědět, pokud najdete či nenajdete :) Třeba na náš Facebook :)

(Poznámka: určitě jsem někdy viděla na Dyzajn marketu úžasné psí obojky, pelíšky a ozdobné přívěsky)

Co ráda děláte, když zrovna nic nevyrábíte nebo neorganizujete?

Man, autor Vlado Kníž

Man, foto Vlado Kníž

 Ráda chodím s přáteli posedět a popovídat do kaváren nebo do přírody, popít dobré vínko, pojíst dobré jídlo. Mám ráda kvalitní filmy a občas chodím do divadla či na jazzové koncerty. Teď mě čeká, po dlouhé době, dovolená na Sardinii, tak se moc těším.

Na závěr otázka, která určitě potěší čtenáře Zvířetníku. Máte ráda zvířata? Případně vlastníte nějakého zvířecího společníka?

Zvířata mám moc ráda, hlavně psy. Od dětství jsme mívali kočky, psy, slepice :) , křečka. Před devíti lety jsme si s bývalým přítelem pořídili jezevčíka Šéfíka. Vídám ho bohužel jen občas, ale je to nejlepší psík na světě. Extrémně chytrý, tvrdohlavý, moc veselý, aktivní a překrásný!

Děkuji za rozhovor.

Pozvánka, autor Vlado Kníž

Pozvánka, foto Vlado Kníž

Bližší informace o Dyzajn marketu naleznete zde: http://dyzajnmarket.com/

Případně na FB stránkách.

P.S. Jelikož jsem nadšenou účastnicí Dyzajn marketových akcí, ráda bych Vás všechny také pozvala k jejich návštěvě. Přijďte se podívat, pobavit, nakoupit, popovídat si!

Autorku rozhovoru můžete navštívit na FB zde

https://www.facebook.com/ModryKvett?ref=hl

   

Bláža Neviditelný pes


Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?