24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Tarot - XVIII. Měsíc a XIX. Slunce

Dnešní karty velké arkány nám zdvihnou oči k nebi - na řadě jsou totiž karty pojmenované Měsíc a Slunce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hana W 27.2.2008 11:49

Cetla jsem vcera

... ulozila k ostatnim dilum a jen dodavam, ze jsem fascinovana a okouzlena.

veram 27.2.2008 9:37

Slunce a Měsíc

Dnes jsou uvedeny moc krásné karty!

Vave 27.2.2008 8:05

19. Nevinnost (Osho Zen Tarot)

ZEN ŘÍKÁ, ŽE KDYŽ ODHODÍŠ všechny své vědomosti - patří mezi ně i tvé jméno, tvá identita, úplně všechno, co jsi dostala od svého okolí - když se zbavíš všeho, co ti dali druzí, nabyde tvůj život nové kvality, jíž je nevinnost. Tak bude ukřižována tvá persona, tvá osobnost, a tvoje nevinnost dojde vzkříšení, staneš se znovu dítětem, znovuzrozeným.

Osho Dang Dang Doko Dang, Kapitola 7

Komentář: Ze starce na této kartě vyzařuje dětinská radost ze světa. Obklopuje ho přirozený půvab, jako kdyby se smířil sám se sebou i s tím, co mu život přinesl. Zdá se, že hravě komunikuje s kudlankou, která mu sedí na prstě, jako by to byli ti nejlepší přátelé. Kaskády růžových květů kolem něj symbolizují hluboké odpoutání, uvolnění a svěžest. Odpovídají na přítomnost starce, jsou odrazem jeho kvalit. Nevinnost, jejímž průvodcem je hluboká životní zkušenost, je dětská, ale ne dětinská. Nevinnost dítěte je krásná, ale nevědomá. Jeho nevinnost nahradí nedůvěra a pochybnosti, jakmile povyroste a uvidí, že svět je nebezpečné a hrozivé místo. Nevinnost plně prožívaného života je naproti tomu moudrá a přijímá neustálé proměny zázračného života.

obrázek

Vave 27.2.2008 8:10

Re: 19. Nevinnost (Osho Zen Tarot)

Tuhle kartu mám moc ráda! líbí se mi moc ten šťastný stařík, je to naděje! :-)

Růžové a fialové kytičky v pozadí mi připomněly sen, o kterém mi včera napsala Kaštan: zdálo se jí o mých kosourcích a prý měli v kožíšcích malé fialové kytičky .... asi dnes budu mít šťastný den! R^VV

LFSHA 27.2.2008 8:53

Re: Re: 19. Nevinnost (Osho Zen Tarot)

Ty kvítky vypadají tak něžně. A stařík mi připomíná Poustevníka.

Vave 27.2.2008 8:03

18. Minulé životy (Osho Zen Tarot)

DÍTĚ SE MŮŽE STÁT VĚDOMÝM JEN TEHDY, když v minulém životě dostatečně meditovalo, vytvořilo si dostatek meditativní energie, aby se mohlo utkat s temnotou, kterou přináší smrt. Člověk zkrátka upadne v zapomnění. Z ničeho nic se ocitne v nové děloze a při tom úplně zapomene na staré tělo. Tam se to přeruší. Tato temnota, toto nevědomí způsobuje ono přerušení. Východ se usilovně snažil tyto bariéry překonat. A těch deset tisíc let práce nebylo marných. Do minulého života nebo do mnoha minulých životů může proniknout každý. Pro to však musíš v meditaci zajít hlouběji, a to ze dvou důvodů: dokud se nedostaneš hlouběji, nenajdeš dveře do jiného života; a za druhé, musíš být v hlubší meditaci, protože když najdeš dveře do jiného života, zaplaví tvou mysl proud událostí. A je už dost těžké nést jeden život...

Osho Hyakujo: The Everest of Zen, Chapter 7

Komentář: Ruce existence jsou na této kartě ve tvaru ženského přirození, vstupu do kosmické matky. Uvnitř se nám odkrývá mnoho obrazů, mnoho tváří z jiných dob. Fantazírovat o populárních minulých životech může být zábavné, může nás to však jen rozptylovat. Skutečným smyslem je uvidět a pochopit karmický obrazec našeho života a jeho kořeny v nekonečném cyklu, jenž nás drží v nevědomém chování. Dvě duhové ještěrky po stranách představují vědění a nevědění. Jsou to strážci podvědomí, přesvědčují se, že jsme připraveni na vizi, která by nás mohla jinak porazit. Pohled do věčné existence je dar a porozumění funkcí karmy v našem životě se neděje jen na základě našeho rozhodnutí. Tato karta je budíček; události ve tvém životě se ti snaží vyjevit obrazec tak dávný, jako je cesta tvé vlastní duše.

obrázek