20.2.2020 | Svátek má OldřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Rozhledník: Tarot - X. Kolo štěstí a XI. SílaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 31.1.2008 18:29, přehled diskusí

čumím :
Autor: Julča Datum: 31.1.2008 10:38

Jsem čím dál víc mimo,  prošvihla jsem ty díly před tím, tak ničomu nerozumím...;-) Ale obdivuji všechny, kteří stíhají krok, hlavně Vave! R^V

Re: čumím :
Autor: terra-san Datum: 31.1.2008 12:03

Tedy - není to o tarotu, ale magické je to až dost - Julčo, jsem ráda, že tě tu "vidím", protože bych ti ráda řekla, že jsem se včera zasekla na tvých horkých Chilli stránkách. Jsou moc pěkné, švih a vtip. R^

Re: čumím :
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 12:51

Milá Čili Jůlinko VV, co se občas krásně čílíš, čile jsem prohlédla Tvé chilli stránky a musím Ti poblahopřát, protože mají šmrnc jako Ty - inu jablka se opravdu nikdy daleko neodkutálejí. ;-):-)R^R^R^

Ahoj Vave:
Autor: Alča Datum: 31.1.2008 13:47

mimo téma: jak jsi dopadla s tím ročním hlášením o odpadech? Pokud to budeš muset zpracovávat, a něco Ti nebude jasné, klidně písni, já už mám svůj letošní hotový.R^

Re: Ahoj Vave:
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 14:01

Já dodělávám silničku a tak, takže jsem na odpady zatím jaksi ... když už mám rok skluz, tak už to den počká. :-P Ale asi se obrátím,děkuju moc, milá Alčo VV,  minimálně mi ušetří čas, když budu vědět, kde hledat formulář a návod k němu. ;-):-) Děkuju!

Re: Ahoj Vave:
Autor: RenataE Datum: 31.1.2008 18:29

Nám to taky přišlo, zajímavé je, že z P4, ačkoliv firma sídlí P88-o

No...:
Autor: zana Datum: 31.1.2008 8:57

k tarota se snad jednou vrátím, ale už dneska velmi oceňuju ty nádherný obrázky8-o

Jako vždy - dávám se tím neskonale okouzlovat a udivovat.:
Autor: Jakub S. Datum: 31.1.2008 8:16

jako mě vždy znova okouzluje všecko od dadaistů a surrealistů... nespočetné podněty, odkazy, příčné (across) náhlé vazby, ke kterým by člověk v životě nikdy nesáhl - ovšem, a jistě souhlasíš: stokrát lepší než předem bez pokory k neznámému odmítnout nebo se dokonce vysmívat. No, tím se dost a čím dál víc liším od skoro všech svých vrstevníků a známých: jednou provždy vědí svoje, znají to a ono, zaměřili se na tu a tu muziku, zábavu, způsob trávení času (číst, to - no knížky už vůbec, žádné -) - a nic nového z principu nepřijmou, už předem zeď a hluboká nedůvěra... až budu tak daleko, řeknu někomu, aby mě zastřelil... jenomže kdo jde pořád dál, je ve své vrstvě v čím dál větší samotě.

Re: Jako vždy - dávám se tím neskonale okouzlovat a udivovat.:
Autor: LFSHA Datum: 31.1.2008 10:04

Jakube, ti, co nejdou s davem, jsou vždycky a všude v určité samotě. Je jich málo, ale o to víc si jich musíme vážit.

11. Průlom (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 8:14

Jedinou úlohou mistra je proměnit kolapsy do průlomů. Psychoterapeut tě jednoduše zazáplatuje. To je jeho úloha. Není zde, aby tě změnil. Ty ale potřebuješ meta psychologii, psychologii buddhů. Tím největším životním dobrodružstvím je vědomý průchod kolapsem. Je to extrémě riskantní, protože nemáš nejmenší záruku, že se kolaps stane i průlomem. Stane se to, ale tyhle věci nejsou nikdy jisté. Tvůj chaos je odvěký - mnoho, mnoho životů jsi žil v chaosu. Je hustý, beznadějný a neproniknutelný. Je to téměř jako universum samo. Když do něj vstoupíš se svými omezenými možnostmi, je to samozřejmě nebezpečné. Ten, kdo se však neutkal s tímto nebezpečím, se nikdy nestane celistvým, nikdy se nestane nerozdělitelnou bytostí. Zen, nebo meditace, je metoda, která ti chaosem, temnou nocí duše, pomůže projít vyrovnaně, ukázněně a s bdělostí. Úsvit není daleko, ale než začně svítat, musíš přečkat temnou noc. Čím blíž bude svítání, tím temnější bude noc.

Osho Walking in Zen, Sitting in Zen, Chapter 1

Komentář: Převaha červené na této kartě jasně naznačuje, že jde o energii, sílu a moc. Ze solárníh plexu - centra moci - postavy na obrázku, vychází proud průzračného světla a její postoj vypovídá o bujnosti a rozhodnosti. Každý z nás se někdy dostane do takové situace, kdy už má všeho dost. V tu chvíli máme pocit, že něco musíme udělat, cokoliv, i když se později může ukázat že jsme udělali chybu - abychom odhodili vše, co nás tíží, svazuje a omezuje. Když nic neuděláme, hrozí, že to vše zadusí a zmrzačí samotnou naši životní energii. Jestliže máš pocit, že máš všeho dost, dovol si riskovat a rozbít ty staré konstrukce a omezení, co bránily tvé životní energii, aby volně proudila. Až to uděláš, budeš překvapen, kolik síly a vitality může tento průlom přinést tvému životu.

Re: 11. Průlom (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 8:18

Nedá mi to a musím sem dát i obrázek. Je to asi nejdynamičtější a nejagresivnější karta v Osho Zen Tarotu, ale ono každé zrození je vlastně akt velmi brutální a agresivní.

Re: Re: 11. Průlom (Osho Zen Tarot):
Autor: zana Datum: 31.1.2008 13:51

Vave, ten obrázek je NÁDHERNEJ !!!

10. Změna (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 8:13

ŽIVOT SE STÁLE BEZMYŠLENKOVITĚ OPAKUJE - dokud si to neuvědomíš, bude se opakovat pořád dokola. Proto mu buddhisté říkají kolo života a smrti - kolo času. Celý život je kruh: po zrození následuje smrt, po smrti následuje zrození; po lásce přichází nenávist, po nenávisti láska; po úspěchu následuje pád, pád je následován úspěchem. Jen se na to podívej!Když to dokážeš alespoň pár dní sledovat, začnou se před tebou rýsovat obrysy kruhu. Jednou se probudíš, je krásné ráno, a tobě je tak dobře, jsi šťastný, druhý den se zase cítíš tak zle a otupěle, že začneš pomýšlet na sebevraždu. Ještě včera jsi byl plný života a dnes je to jen samá potíž a ty nevíš, proč bys měl žít... A tak to jde pořád dál a dál, jenomže nevidíš ten kruh. Jakmile ten kruh jednou uvidíš, budeš vědět jak ven.

Osho Take it Easy, Volume 1, Chapter 7

Komentář: Symbol na této kartě, obrovské kolo, představuje čas, osud, karmu. Kolem kruhu, který je neustále v pohybu, se otáčejí galaxie a na jeho obvodu se objevuje dvanáct znamení zvěrokruhu. Uvnitř obvodu je zasazeno osm trigramů I-ťing a ještě blíže středu jsou čtyři směry rozzářené energií blesků. Otáčející se trojúhelník směřuje v tomto momentě vzhůru k božskému, čínský symbol pro jin a jang, mužské a ženské, tvořivé a přijímající, leží uprostřed. Často se říká, že jedinou neměnnou věcí na světě je změna sama. Život se neustále mění, vyvíjí, umírá a znovu rodí. A v tomto obrovském kruhovém obrazci má každý protiklad svou roli. Ten, kdo se křečovitě drží okrajů kola, může dostat závrať! Vyhledej střed cyklónu a uvolni se, protože i tohle jednou pomine.

Re: 10. Změna (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 8:19

Tahle karta je o naději.