1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Západní Slované

Když se mě občas někdo zeptá odkud jsem a jaké jsem národnosti, tak s jistou dávkou hrdosti odpovím že Čechoslovák. To proto, že Čech, Moravan a nebo Slovák zdejším lidem moc neřekne a vysvětlování je složité a stejně obvykle nikam nevede.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baty 20.11.2007 14:17

Tak jsem tu asi jediná,

kdo Zoru Šemberovou vídal v Brně tančit. Dítko těsně předškolní a první léta v obecné, je-li prakticky každé zimní nedělní odpoledne vyváděno na operu, balet nebo operetu, si vzpomínky zafixuje nafurt. A k tomu dvě podstatně starší sestřenice v Psotově baletu -sóla s povinností sboru - ráda vzpomínám, jak jsem vlastně coby mrňous s ušima nataženýma mohla při jejich návštěvách u nás doma sledovat zrod Sylfid a Čajkovského symfonie. A bezpočtukrát jsem potkávala dole na rohu Palackého u drogerie zaparkovaný smetanový Studebacker, který patřil Mistru Psotovi - považte, jediný auto v Brně stejný zepředu i zezadu! Za kýmpak tam asi do toho žlutého domu jezdíval..Pane Švehlo, bodujete jako vždycky.

Jakub S. 20.11.2007 15:35

Re: Tak jsem tu asi jediná,

No to bylo úžasné dětství. Aji dyž asi tehdys to tak nevnímala. S baletem, s operou - jej. A vidět tenhle pár, ach...

George 20.11.2007 19:15

Re: Tak jsem tu asi jediná,

jako dycky s křížkem po funusu, ale mohu tě baty ujistit, že tu jediná nejsi. Pamatuju paní Zoru i Mistra Psotu které jsem vídal co by student tehdejší chlapecké měšťanky na Merhautce. No a smetanovýho (krémovýho??) Studebakera jsem znal velice dobře, otec se s Mistrem Psotou znali a občas jsme se v tom bouráku svezli a já mu ho pak pomáhal pucovat u něj v Masarykově čtvrti, kde tehdy bydlel. Ale to jsou třetihory.....

baty 20.11.2007 21:31

Re: Re:Tedáááá Georgi

no to jsou věci, fakt třetihorní, ale kráásný!

Jakub S. 20.11.2007 22:03

Já nestačím zírat, lidi!

1) chlapecká měšťanka - dnešní (či aspoň pozdější) zdravotka? Bydlel sem rok naproti ní, M. 40. U rodičů své ženy.

2) Ten studebaker - on v něm jezdil ještě po Únoru? A kde v Mas. čtvrti to přesně bylo? Tam sem bydlel tři roky u tety a na Míráku bydlí jeden z nejdůležitějších lidí mého života. Na Mahenovu sem chodil za pí Mahenovou (ano!), bydlel tam malíř Suesser, prof. Závodský, bydlí tam (snad dodnes) párek hochů (někdejších, žáno) z Hosta... paní Míla Ledererová... dvojí dívčí koleje, a nahoře ještě další... krásná cesta Úvozem kolem porodnice na fildu... ach, kdeže loňské sněhy jsou.

George 21.11.2007 9:20

Re: Já nestačím zírat, lidi!

Milý Jakube,

ta měšťanka byla až za křižovatkou s Jugoslávskou, ale na stejné straně jako "zdravotka". Jedna půlka školy byla dívčí a druhá chlapecká. Před vchodem jsou schody a socha. Je vlastně mezi Jugoěkou a Sýpkou. Jo, já bydlel na M 11 25 let. Vod peřinky do svatby, kdy jsem se přiženil do Řečkovic.

Ano vtom studebakeru jezdil i po únoru a místní "činitele" tím nesmírně sral. (toto je 3. a nejvyšší stupeň od namíchl, naštval, nasral) Přesné místo vily Mistra Psoty si už nevzpomenu, ale vím, že to bylo nahoře a nalevo od Barvičovy když se šlo k bývalýmu "konviktu". Pravděpodobně to bylo na Rezkově a nebo i na Bohuslava Martinů.

 

Jakub S. 21.11.2007 10:51

Dobrý, to se dá zjistit, dík!

No tos vyrůstal kousek od dětské nemocnice! Tam sedm let působil můj táta - pediatr. A před osmi lety jsem se tam vzadu byl naposledy podívat na svou paní.

Unikátní spojení dvojího určení objektu...