Úterý 16. června 2026, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Další sada skvělých fotek (včetně impozantního Yody) Ta svatyně musel být úžasný zážitek navíc být tam zcela sami. Měli jste smůlu na počasí, ale jasně ani to vám nezkazilo dobrý dojem z rodinné dovolené. Sluníčko se sice ukázalo až ke konci, ale nezdolná vnoučata i do ledové vody vlezla a modrá obloha vás doprovázela celou cestu domů. To se jistě mnohem lépe a snáze jede (hlavně řidiči), než šedivo, proudy deště a non-stop stěrače

Foto

hezky bylo celou cestu tam i zpátky. Takže se opravdu jelo dobře. Klika byla, že dopravu ovlivňující sesuvy půdy nastaly až po našem odjezdu domů, takže ani žádné velké objízdné trasy jsme neřešili

Foto

ten zapad slunce! och, ach! :) nadhera. a teda ze vlezli silenci do vody, kdyz se na ni tesili, to se jim snad ani nedivim i pres ten napadany snih :) krasna prochazka s tebou, dekuji

Foto

jsou to kachny po mamince - ta taky vlezla do jakkoli ledové vody. Když jí bylo šest, měli v květnu u alpských jezer všichni prošívané bundy a kulichy a ona plavala (fakt plavala - od pěti let dobře)...

ZZ

V San Marinu jsme byli a užili jsme si to, pevnost i s muzeem byla fajn. Taky jsme v Itálii zažili deštivé počasí, ale ne několikadenní

Foto

já byla v San Marinu už potřetí - je to moc hezký ministáteček. A počasí po té deštivé vlně bylo parádní.

Ještě k tomu dešti - on to byl nepřetržitý proud vody z nebe od noci z pondělka na úterý do čtvrtečního večera... Lišila se jen intenzita a vítr...

Foto

Krásně jste si to užili - to bezlidno je skoro neuvěřitelné - třeba ta prázdná jeskynní svatyně . Ale fakt je, že Italové na tohle počasí nejsou trénovaní.

Fotky tradičně skvělé, ty výhledy! A samozřejmě západ slunce!

No, tak pomalu abys začala plánovat příští rok .

Foto

ta svatyně byla prázdná proto, že pro katolíky byl čas bez společných modliteb... jindy je tam mše každé dvě hodiny... a na Velký pátek byl klid. Vlastně klika - nečekaný bonus svátků

ZJ

Moc pěkné, ale Ještěd ze zahrádky je taky hezkej!

Foto

no jasně - proto tam ta fotka je. Vždycky, když se vynoří nezaměnitelný tvar Ještědu - je dovolená u konce. A je jedno, jestli se vracíme od severu nebo od jihu... prostě Ještěd znamená domov...

Foto

L73i86k51a 60L92i69k53a

14. 5. 2026 9:10

To byla opět krása. A obdivuji vaši energii,výdrž, protože cestování může být pro někoho únavné, a když už se někam dostane, ani si to nedokáže pořádně vychutnat. Soudím, že vy se i navzájem podporujete, a to určitě dodává sílu, zábavu a pocit "výletu". Ty výhledy, moře, stará města... úžasné, úžasné. Yodánkovy fotky mě potěšily, je to vždy důstojný průvodce, a pohledný! A fotky západu slunce od sanmarinských hradeb - páni, klobouk dolů panu fotografovi. Děkuju moc za další vynikající cestopis.

Foto

cesta dlouhá byla - ale když se proloží nějakou tou památkou (Gradara cestou tam) nebo ptákovinou (plavání v ledovém Jadranu cestou zpátky)... tak to jde. Jinak střídavě čumí do mobilů, některé háčkují, a posloucháme čtené knížky a koukáme, co je kolem nás jiného než doma...

Foto

Tak, Zvíř otevřen, už se těším na vyprávění i fotky!!!

Foto

fotek je dost, i když ty jich dáváš ještě víc

Foto

hezký italský čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům

Itálii máme rádi - a když se vybere čas, kdy dovolenkuje málo lidí (a navíc dorazí Erminio) a přihodí se místa, která až tak známá nejsou... tak je z toho klidná pohodová dovolená. Davy byly jen na vrcholku Vesuvu (zatímco Herkuláneum pod ním bylo prázdné) a dost lidí bylo v San Marinu. Ale ti hlavně ve městě - je to pro Italy z okolí oblíbené nákupní a procházkové místo. Na třech hradních věžích bylo taky turistů málo.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz