Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M21a78r31i76č53k97a 17C54r61o24s26s50e51t61t15e
Mawe, zase jsem si hezky početla a máš moc hezké fotky. Tedy mít možnost vidět sýrovou burzu by pro mne byl úžasný zážitek, sýry miluji. Pokud vím, sýrové bochníky jsou obalené voskocou vrstvou (nejen ochrana přes vysoušením), jen vosk asi musí být nějaká upravená směs, aby netál pod dopadem slunce.
Už přesně nevím, kdy jsme byli v Am. myslím někdy v 80.letech. Také jsme se byli projet po kanálu výletní lodí. Nepíšeš, zda jste při plavbě minuli "Kočičí loď - Cat boat". My tenkrát my ano, jen jsme tenkrát neměli čas jít se k lodi podívat blíže po souši. Tak jsem teď koukla na net, zda stále existuje.Těší mě, že ano a dokonce je to stále velmi populární atrakce. Kočičkám život na lodi to velmi přeji. A vykouklo na mne i tohle video, sama jsem netušila, jak to vypadá uvnitř, loď a kočičky jsme viděli právě jen z lodě.
Tady je o kočičí lodi povídání (bohužel anglicky)
https://depoezenboot.nl/en/history
A tady soukromé video návštěvníky a pohled zevnitř (od 4. minuty)
Z76v80í57ř42e32t93n46i51c93e 55M25a78w27e
Maričko, děkuji za video a informaci o kočičí lodi. Vůbec jsem o ní nevěla, a ačkoli bych tam určitě nevkročila, je to super nápad a místo pro kočičky.
Zajímalo by mě, jak se jim líbí pobyt na vodě, když se loď někdy zhoupne nebo přesouvá. Přece jen kočky obecně moc vodu nemusí, nebo plavba jim nevadí?
T54v62í65ř49e57t79n17í71k 98Z95a62n43a
Abych nezapomněla: všechny fotky jsou tradičně skvělé, ale ty kanály, ty jsou prostě úžasné, ehm... jako živé 

Z91v48í41ř88e15t18n20i72c10e 22M22a33w59e
dekuji, jsem rada, ze ackoli jsem nechtela, aby se kamarad kapitana na neco ptal, ze se nakonec zeptal a nechal nas sedet na tech schodkach :)
T87v87í74ř36e36t31n38í29k 88Z10a97n57a
Teď nevím, jestli jsi o tom už nepsala, ale některé mlýny taky sloužili k odčerpávání vody (odvodňování).
Jízda po kanálech je moc příjemný způsob, jak toho hodně vidět. Kapitán vás nejspíš upozorňoval na nejužší dům ( ten je fakt tak uzoučký, že mi není jasné, jak tam dostali místnost a ještě schody
).
Holandské sýry - ach ach 
Z76v91í70ř54e43t77n83i94c98e 40M54a14w62e
moje anglictina neni uplne dobra, takze v pruvodci to mozna bylo, ale ja ho nemela ani nasazeny...
jinak hodne mlynu asi slouzilo k odvodnovani :) ale prislo mi super, ze meli i hromadu jinych mlynu k dalsim cinnostem a do tohoto se dalo jit na prohlidku :)
Z88v46í14ř15e26t41n50í41k 88H68a90n42č44a
Holandsko a Amsterdam zvlášť má svůj jedinečný nezapomenutelný půvab a plavba po místních kanálech je úchvatná. Ráda jsem si ji zase připomněla díky pěkné fotodokumentaci.
Naše vnoučata mají domluveno s rodiči, že jako dárek k 15. narozeninám dostanou prodloužený víkend ve zvoleném evropském městě. Před dvěma lety byla nejstarší s mamkou v Paříži, letos je na řadě prostřední - vybrala si Amsterdam. Jsem zvědavá, jak se jí bude líbit.
Z71v73í33ř24e12t48n42i40c37e 26M48a28w66e
tak to si doufam moc uzije, je to pro nas takove exoticke diky tem kanalum a rozhodne nevsedni :)
Z43v37í38ř60e57t43n69í73k 47J84a33n23a72b67a
Tak jsem se pokochala amst. mostky, které jsme kdysi také podjížděli. Zaplať pánbůh v čase, kdy turistů bylo tak akorát. I do Light District jsme omylem zabloudili a pánžto neděle ráno, nikde ani noha. Kde se nalézáme jsme objevili, až když jsme procházeli kolem ranního nedočkavce, kterého ve dveřích domu opracovávala jedna ze zaměstnankyň. Nic příjemného. Pán na nás vrhl rychlý pohled, v ženině pohledu bylo něco lhostejného... to je život, víš děvenko! I když to byla minivteřina, pamatuji si to dodnes. Ale měli jsme tam i mnoho jiných hezkých zážitků, zrovna jako vy. I když... já bych snad ty dveře poznala i teď!
Z57v26í86ř32e79t22n97i15c20e 70M84a38w15e
nektere nezapomenutelne zazitky by clovek casto rad zapomel :D
Z71.31M60a30t65y86l58d96a 22Z13.38M21a57t71y69l34d88a
Miluju sýry a každou zemi, která je umí dobře!
Z10v10í38ř79e84t23n50i92c68e 16M68a37w27e
A nejlepsi je, ze se daji koupit nektere znacky i u nas:) akorat se starou kozou, kterou ocenuju na nejvyssi syrarskou latku sem doma moc nepochodila:D
L66i74k29a 37L97i52k85a
Na to, jak je Holandsko malé a placaté, jsou tam toho spousty k vidění. Představuji si, jak se mlýny točí, a jaké je z toho vrzání. Velice se mi líbí fotka s pigmenty - možná je používali i mistři. A fotky vodních cest, ty se nikdy neomrzí. Krása, Maw.
Z63v67í36ř23e69t44n23i58c21e 32M49a38w80e
To me vubec nenapadlo s maliri, ale asi je take pouzivali? Prece jen neni nad msitni odstiny pri malbe mistnich kras:)
Z30v70í83ř98e34t85n17í20k 37X95e79r89x69o94v46á
hezké nizozemské pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 
jojo - Amsterodam je úžasně zajímavé město mnoha tváří. Moc hezký popis (nejen Amsterodamu) made in Mawe. Dík
Z62v90í29ř73e27t47n34i41c73e 25M20a50w10e
Rado se stalo, uplne citim.vitr ve vlasech vyklonena nad lod a s nejlepsim zazitkem z jizdy z cele lode:)
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz