Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM74a14r48i96č52k91a 43C27r65o81s30s58e72t76t84e
Mawe tvoji sněhovou tůru jsem si ráda přečetla a fotky jsou zase moc hezké. Hlubokého sněhu ja mrazu sme si - hlavně v USA - zažili tolik, že nám ani jednomu nechybí (tedy hlavně ty šílené mrazy). Ale na zimní zradovánkyážitky vzpomínáme rádi. Třeba fotka sáňkařů. To nám v rakouských alpách majitel hotýlku kde jsme se ubytovali, nabídl, že nám půjčí sáňky a autem vyveze do kopců. No a my pak strávili snad hodinu i víc v radostném sjíždět tna sáňkách téměř prázdnou silnici (jen auty uježděnou, nebo protaženou ) která končila téměř před hotýlkem.
V údivu jsme koukala na fotku tvých sněžnic. Vůbec mě nenapadlo, že se teď vyrábějí takhle úplně jiné, a moderní, než "v našich dobách"
Přidámk odkaz na ty, které jsme měli my a které byly tenkrát běžné. Ano, byly velké , trochu nemotorné a člověk si musel chůzi zvyknout . Ale zase se na nich dalo chodit v opravdu hlubokém sněhu a bořil se minimálně.
A též jsem užasla, že jste i v tomhle počasi spali ve stanu (tedy ne v nějaké ubytovně). To mohlo klidně během noci mohutně nasněžit a vy byste ráno vylézali jako z iglů.
M33a63r62i33č19k82a 41C70r86o71s60s21e40t43t91e
No, chtěla jsem odkaz přiložit, ale je děsně dlouhý a neumím ho honem zkrátit, ale ho dávám samostatně, snad to projde.
T58v12í77ř46e38t28n50í90k 87Z27a68n43a
Tvoje vzpomínka na Jizerky mi připomněla, jak jsme před lety vystoupili v zimě z úzkorozhodného vláčku na stanici Kaproun, kde nebylo nic než cedule, že je to fakt Kaproun a že tu vystoupil (byl vystoupen)z vlaku Jára Cimrman.
Vláček odjel a my stáli u kolejí v poměrně hlubokém sněhu. Bylo nesmírně krásně, křiklavě modrá obloha, jiskřivý sníh... tak jsme vyrazili po značce. A došli na velikánskou paseku, kde bylo nafoukáno sněhu nad kolena.
Pokračování cesty jsme hledali asi hodinu, já jednou zakopla a upadla a v té sněhové čině měla pocit, že nevstanu
.
Z92v22í96ř32e76t48n11i33c57e 96M93a31w48e
ja se jednou takhle na bezkach rozplacla a jen fotak se mi zaboril do hromady snehu objektivem a udelal diru a porad bezpecne daleko od zmrzle zeme :D
Z42v43í61ř35e91t79n13í82k 73A32s27t80e35r48i65s
To tě moc obdivuju, zima, sníh, sněžnice (nikdy jsem to nezkoušela, prý to není úplně jednoduché) a ještě s přespáním...V létě jsem za mlada a i později chodívala na těžko, ale v zimě nikdy. Ale musí to mít své kouzlo. Ty letní případně jarní nebo podzimní vandry ti závidím (já už bych to nedala), ale u těch zimních si nejsem jistá
. Těším se na pokračování.
Z81v71í74ř16e49t48n48i57c88e 48M82a71w38e
Sneznice prave moc konplikovane nejsou, jen otazka zda mas s hrazdickou (muzes si nastavit) nebo bez.
Svoje kouzlo to ma, ale uznavam ze porad zimni vandry asi nepreferuju pred ostatnima:)
J19.44K61i17m56i 96H94l84a88v65s94o46v65á
Važte si toho, že jste se mohli brodit sněhem, těch příležitostí bude nejspíš ubývat. Zamlada jsem jezdila k babičce vlakem (zastávka v sousední vesnici Jamné nad Orlicí), k nim něco přes kilometr, dílem kopec, dílem rovina, les a luka. Brodívala jsem se metrovými závějemi, zimní boty před padesáti lety taky nic moc, ale zážitek to byl.
Z59v29í89ř78e51t50n10i45c50e 84M32a87w80e
A vzpominky to zamwchalo silne:) vsak vidime sami poslednich 10 let jak snih ubyva u nas na JM ani neni pod brnem
Z98v93í85ř71e85t18n18í74k 73J38a70n20a33b38a
Tak tentokrát bych s tebou nešla ani v duchu. Pánžto Norsko, pánžto psi, pánžto denní túry s nimi, takže sněhu nad hlavu a při dlouhých zimách plné zuby. Ale jsou fotky hezké, takové tiché.
Z53v80í92ř16e78t69n83i88c28e 66M20a96w41e
Tak v norsku je uplne jina zima :D
L91i67k58a 38L29i75k97a
Jako absolvent několika štrek v hlubokém sněhu (i nad kolena a místy i víc), a to bez sněžnic (mmch děkuji za nákuk), můžu dosvědčit, že jde o hodně vydatné posilování včetně ajrobiku. Krásné fotky - v dnešním počasí velmi osvěžující
Z11v97í27ř79e86t37n89i85c89e 29M68a27w22e
Vzhledem k tomu jaka makacka to je na sneznicich tak bez nich to musi byt jeste horsi, kdyz se jeden porpada i 4x hloubs:)
Z56v63í57ř77e52t27n95í20k 74X28e60r88x75o46v81á
hezké Mawí pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 
jojo, kdo nezažil delší trasu v hlubokém sněhu, neví o co přichází. Zima umí potrápit nepřipravené a neznalé. Ale vy věděli, do čeho jdete a tak jste měli správně naplánováno i zabaleno (až na ty náplasti)
Z15v78í41ř90e57t40n51i81c75e 36M91a42w92e
Prave, zima umi potrapit nekdy i pripravene, my nastesti meli jen mirnou zimu:) a naplasti se nastesti daji koupit dneska vsude.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz