Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Liko, lákavý recept
díky, určitě vyzkouším. Já také dělám fr. brambory z předvařených brambor (tedy z stále z polotvrdých). Ale tyhle na tenoučko nakrájené by se určitě provařily. A pórek milujeme oba. Asi bych ale dala slaniny jen kousek a ostatní uzenou šunku. Obávám se, že kdyby slaniny bylo víc, celé jídlo by mohlo být pro mne příliš mastné. Ze zdejší slaniny totiž vždy vysmažím spoustu tuku, kdy dělám křupavé proužky na BLT sandviče a kdyby ten tuk neměl kam vytéci, zůstal by v pekáčku, ne? A ještě dotaz - když to všechno mícháš dohromady, ty plátečky syrových br. se nepolámou?
Máme tu už třetí den švagrovou, tak, abychom měli "ke kávě" udělala zase jablečný koláč podle receptu HankyW, který měla v Mlsotníku a kde je v těstě nastrouhaný čedar. Švagrové koláč tak chutná, že si ho dává i studený ráno ke snídani (a samozřejmě jí musím napsat recept) :) Tady je ten recept :
1url.cz/7tvJX
Z. Lika
Re: Liko, lákavý recept
Maričko, při míchání se mi plátky nepolámou, míchám poměrně ofafrně a míchat lze i rukou.
A tuk vypečený ze slaniny by se opravdu shromažďoval na dně pekáčku, a to také nemám ráda.
Díky za připomenutí receptu od HankyW, je sezona jablek, to se hodí :-)
M. Beda
zapečené brambory
jsou fajn a docela dlouho jsem je neměla :-))))
taky jsem zvyklá dělat z vařených
K. Holubová
OT
Prosím, jukněte na Hady je tam prosba o umístění pejska-fenky.
Třeba byste někoho měli, kdo by měl zájem.
Děkuji, je to od kamarádky.
T. Zana
Dobrej recept
Jsem zvyklá jen na variantu z vařených.
Zkusím :-)
Z. Jenny
U nás doma
máme zapečené brambory moc rádi a dělám dost často a to jak samostatné jídlo, tak i přílohu. většinou je pak pojídáno celý den.
Liko díky za chválu brambor a jejich připomenutí. Zvláště po Vánocích jsou tato jednoduchá jídla dobrou změnou. :-)
Z. Matylda
Jo,
to vypadá jedle. Já do zapečených brambor obvykle sypnu ještě trochu zmrazené zeleniny s kukuřicí, už kvůli barvičkám. Ale obvykle dělám z vařených brambor. Tohle je zajímavá varianta...
Z. Iva
Jak se u vás dělaly fr. brambory?
Máti do nich dávala nějakou uzeninu a vařená vejce na plátky. O jídle se nemá říkat, že je hnusné, ale toto bylo, ta vařená přepečená vejce tak smrděla... Brrr
Z. Inka
Re: Jak se u vás dělaly fr. brambory?
Milá Ivo, moje maminka do nich dává kyselé okurky. Vím, že se to nemá, ale BLE. Teplá okurka pěkně do ponožkovata změklá...
Já do nich dávám jen uzené a cibuli, vajíčka osolím a opepřím. Nahoru plátečky špeku. Uzené je nejlepší ze žeber.
Z. Inka
tak bohužel tento recept neužiji
neb větší množství pórku Bimbo nemusí. Jedině to nějak vytunit, ale protože frbr jsou jeho top jídlo, asi zůstanu protentokrát u klasiky. Jinak zapečené brambory s brokolicí, ty teda můžeme taky
Z. Lika
Re: tak bohužel tento recept neužiji
Inko, zkus ho vytunit zelenou cibulkou.
D. Ruščáková
Liko,
to je recept, který se mi moc líbí - v mém případě asi bez slaniny:)) Doma mám všechno... že by už dnes?:))
Z. Maw
Muj muz zapecene cokoli, brambory obzvlast, ma moc rad. Nekdy to taky budu muset zkusit, precejen jak vladnu kuchyni teprv pul roku, taaaak moc veci jsem jeste nestihla vyzkouset a udelat. jen bych potrebovala ty pekacky tak dva narqz at zbyva vzdy i na vic dnu do prace :)
Z. Lika
Re:
Klidně zdvojnásob dávku, jestli máš normální hlubší pekáč. A brambory, i když musejí být na plátky, jsou nastrouhané raz dva.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz