23.9.2020 | Svátek má Berta


Melounový MLSOTNÍK od Nighta

24.8.2018

Melouny milujeme všichni (včetně Nighta). Nejlépe v naporcované a odpecičkované úpravě, servírovaný s vidličkou či párátkem (Night vidličku mít nemusí – ale jíst z vidličky umí :o) )

Při letních oslavách se mi občas nedostávalo vhodných větších nádob – a tak jsem začala využívat slupku z melouna. A nemusí se po použítí mýt.

Melounová miska k servírování

Pak jsem si začala hrát s „vyřezávánkama“ – většina hmoty melouna se odkrájí, odjadýrkuje a naservíruje v míse či druhé polovině slupky. A dílo se doplní barevně odlišným ovocem – na fotodokumentaci je hroznové víno, hezké a dobré byly i kostičky čerstvých broskví.

Melounová mísa s hroznovým vínem k sedmým narozeninám

Sedmička na obrázku byla původně celá – ale nedočkavec oslavenec začal porcovat výtvor již před fotodokumentací :o) Pak jsem se dozvěděla, že se dají z melounu vytvořit dortové korpusy. No a tak jsem loni zkusila rovnou třípatrové dílo – neb naše slečna miluje ovoce a nemiluje žádné klasické dorty.

Melounový dort k pátým narozeninám

Letos u Jadranu neteřky dcerka slavila páté narozeniny. A tak jsem zabalila správnou svíčku. Sehnat velký meloun problém nebyl a mejdan se vydařil. Naše slečna měla na oslavě jedinou starost, jestli bude mít za měsíc taky melouňáka – „ale babičko, se šestkou!!“.

Melounový dort k šestým narozeninám

Měla. A pak jsem dostala obrázek, že se dá s melounem hrát víc – „vysochat“ jdou strašidla, krokodýlové, dinosauři... No – napoprvé to moc nevyšlo – ale i tak měl obluďák úspěch.

Melounové strašidlo

Foto: Xerxovi. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie!

Xerxová Neviditelný pes